کاهش بیت کوین در صرافی ها؛ آیا پی پال بازار را کنترل می کند؟

به عقیده مسئولان پانترا (Pantera)، یک شرکت سرمایه‌گذاری که در حوزه ارز دیجیتال و بلاکچین فعالیت می‌کند، ورود پی پال (PayPal) به بازار ارزهای دیجیتال به ادامه روند صعودی حاکم بر بازار بیت کوین کمک می‌کند.

mammad

منبع : Coindesk

کاهش بیت کوین در صرافی‌ها؛ آیا پی پال بازار را کنترل می‌کند؟

title

به گزارش کوین دسک، سرمایه‌گذاران شرکت پانترا در نامه‌ای که 20 نوامبر (30 آبان) منتشر کرده بودند، وضعیت کنونی بازار بیت کوین را با بازار سال 2017 مقایسه می‌کنند. آخرین بار در سال 2017 میلادی (سه سال پیش) بود که قیمت بیت کوین از 18,000 دلار عبور کرد.

در آن زمان خرید و فروش بیت کوین بسیار سخت‌تر از امروز بود، چرا که تعداد بسیار محدودی صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود داشت. اما هم اکنون با ورود پی پال  به بازار ارز دیجیتال، خرید و فروش بیت کوین، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش (چهار ارز دیجیتالی که توسط پی پال پشتیبانی می‌شود) از همیشه آسان‌تر شده است.

شرکت پی پال زودتر از آنچه‌که به کاربران خود وعده داده بود امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به پلتفرم خود اضافه کرد. هم اکنون تمامی کاربران آمریکایی پی پال می‌توانند از طریق این پلتفرم به خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند. شایان ذکر است که این شرکت محدودیت خرید هفتگی ارزهای دیجیتال را از 10,000 دلار  به 20,000 دلار افزایش داده است.

دن پانترا (Dan Pantera)، مدیر اجرایی و بنیان گذار صندوق سرمایه‌گذاری پانترا، در نامه‌ی منتشر شده از سوی مسئولین این شرکت اظهار داشته است که پس از شروع کار پی پال در بازار ارز دیجیتال حجم خرید معامله‌گران سر به فلک کشیده است. پانترا ادعا می‌کند که پی پال 70 درصد بیت کوین‌های تازه استخراج شده را خریداری کرده است و اگر بیت کوین‌های خریداری شده توسط پلتفرم اسکوئر (Square) را نیز به آن اضافه کنیم چیزی باقی نخواهد ماند.

پس از هاوینگ اخیر به طور میانگین در هر 10 دقیقه 6.25 بیت کوین (BTC) استخراج می‌شود. این مقدار هر چهار سال یک بار کاهش می‌یابد تا زمانی که تمام 21 میلیون واحد بیت کوین به طور کامل استخراج شوند.

نظرات

User

رضا فانی :

باید خود پی پال دلیل ورودش به ارز دیجیتال چی هست؟

پاسخ
14

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

شرکت متعلق به جک دورسی ۱۷۰ میلیون دلار دیگر بیت کوین خرید

روز گذشته اسکوئر (Square)، شرکت پرداختی متعلق به جک دورسی (Jack Dorsey)، اعلام کرد ۳.۳۱۸ بیت کوین خریداری کرده است.

خبر - 6 اسفند 1399
ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399