کاهش بیت کوین در صرافی ها؛ آیا پی پال بازار را کنترل می کند؟

به عقیده مسئولان پانترا (Pantera)، یک شرکت سرمایه‌گذاری که در حوزه ارز دیجیتال و بلاکچین فعالیت می‌کند، ورود پی پال (PayPal) به بازار ارزهای دیجیتال به ادامه روند صعودی حاکم بر بازار بیت کوین کمک می‌کند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کاهش بیت کوین در صرافی‌ها؛ آیا پی پال بازار را کنترل می‌کند؟

title

به گزارش کوین دسک، سرمایه‌گذاران شرکت پانترا در نامه‌ای که 20 نوامبر (30 آبان) منتشر کرده بودند، وضعیت کنونی بازار بیت کوین را با بازار سال 2017 مقایسه می‌کنند. آخرین بار در سال 2017 میلادی (سه سال پیش) بود که قیمت بیت کوین از 18,000 دلار عبور کرد.

در آن زمان خرید و فروش بیت کوین بسیار سخت‌تر از امروز بود، چرا که تعداد بسیار محدودی صرافی برای خرید و فروش ارز دیجیتال وجود داشت. اما هم اکنون با ورود پی پال  به بازار ارز دیجیتال، خرید و فروش بیت کوین، اتر، لایت کوین و بیت کوین کش (چهار ارز دیجیتالی که توسط پی پال پشتیبانی می‌شود) از همیشه آسان‌تر شده است.

شرکت پی پال زودتر از آنچه‌که به کاربران خود وعده داده بود امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را به پلتفرم خود اضافه کرد. هم اکنون تمامی کاربران آمریکایی پی پال می‌توانند از طریق این پلتفرم به خرید و فروش و نگهداری ارزهای دیجیتال بپردازند. شایان ذکر است که این شرکت محدودیت خرید هفتگی ارزهای دیجیتال را از 10,000 دلار  به 20,000 دلار افزایش داده است.

دن پانترا (Dan Pantera)، مدیر اجرایی و بنیان گذار صندوق سرمایه‌گذاری پانترا، در نامه‌ی منتشر شده از سوی مسئولین این شرکت اظهار داشته است که پس از شروع کار پی پال در بازار ارز دیجیتال حجم خرید معامله‌گران سر به فلک کشیده است. پانترا ادعا می‌کند که پی پال 70 درصد بیت کوین‌های تازه استخراج شده را خریداری کرده است و اگر بیت کوین‌های خریداری شده توسط پلتفرم اسکوئر (Square) را نیز به آن اضافه کنیم چیزی باقی نخواهد ماند.

پس از هاوینگ اخیر به طور میانگین در هر 10 دقیقه 6.25 بیت کوین (BTC) استخراج می‌شود. این مقدار هر چهار سال یک بار کاهش می‌یابد تا زمانی که تمام 21 میلیون واحد بیت کوین به طور کامل استخراج شوند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

User

رضا فانی :

باید خود پی پال دلیل ورودش به ارز دیجیتال چی هست؟

پاسخ
14

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط