کاهش ۵ میلیارد دلاری درآمد مجرمین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰

درآمد مجرمین ارز دیجیتال در سالی که گذشت بیش از ۵ میلیارد دلار کاهش یافته است. دلیل این اتفاق افزایش ضریب امنیتی صرافی‌های ارز دیجیتال و کاهش حجم کلاه‌برداری‌ها در سال ۲۰۲۰ است. وضعیت کلاه‌برداری‌های مرتبط با ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ چندان هم گل‌و‌بلبل نبوده است؛ نگران‌کننده‌ترین قسمت این گزارش مربوط به سرقت با باج‌افزارها است، که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۳۱۱ درصدی داشته است. در سال ۲۰۲۰ درآمد مجرمین ارز دیجیتال از باج‌افزارها بیش از ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

کاهش ۵ میلیارد دلاری درآمد مجرمین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بر اساس گزارش سالانه چین آنالیزیس (Chainalysis)، درآمد حاصل از جرایم مربوط ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۰ بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

درآمد مجرمین ارز دیجیتال از ابتدای سال ۲۰۲۰ میلادی ۵ میلیارد دلار کاهش یافته و ۱۰ میلیارد دلار با اوج خود در سال ۲۰۱۹ فاصله گرفته است. این رقم نشان دهنده کاهش ۵۳ درصدی درآمد مجرمین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲ است.

حجم معاملات مربوط به انتقال‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال با سرعت بیشتری نسبت به حجم کل درآمدهای غیرقانونی کاهش یافته است. حجم معاملات غیرقانونی از ۲.۱ درصد در سال ۲۰۱۹ به ۰.۳۴ درصد در سال ۲۰۲۰ کاهش یافته است.


نمودار درآمد مجرمین ارز دیجیتال

چین آنالیزیس ۸ دسته از معاملات ارز دیجیتال را غیرقانونی تلقی کرده است، که در این میان درآمد حاصل از رمزنگاری دلار آمریکا بیشترین کاهش را داشته و با سقوطی ۷۱ درصدی به ۲.۶ میلیارد دلار رسیده است. می‌توان گفت رسوایی چند میلیارد دلاری پلاس توکن (PlusToken) در سال ۲۰۱۹، تاثیر قابل توجهی در کاهش درآمدهای غیرقانونی این شکل از معاملات در سال ۲۰۲۰ داشته است. پلاس توکن یک طرح پانزی (Ponzi) بود که در سال ۲۰۱۹ بیش از ۳ میلیارد دلار بیت کوین از قربانیان خود کلاه‌برداری کرد.

وضعیت کلاه‌برداری‌های مرتبط با ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۰ چندان هم گل‌و‌بلبل نبوده است؛ نگران‌کننده‌ترین قسمت این گزارش مربوط به سرقت با باج‌افزارها است، که در مقایسه با سال ۲۰۱۹ افزایش ۳۱۱ درصدی داشته است. در سال ۲۰۲۰ درآمد مجرمین ارز دیجیتال از باج‌افزارها بیش از ۲۵۰ میلیون دلار بوده است.

ماه گذشته نیز وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که ۴۵۴,۰۰۰ دلار ارز دیجیتال از یک اوپراتور باج‌افزار مصادره کرده است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد