کاهش ۸۰درصدی ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای کره شمالی در سال ۲۰۲۳

به گزارش چینالیسیس، ارزش ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای مرتبط با کره‌شمالی با کاهش ۸۰درصدی از ۱.۷میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۳۴۰.۴میلیون دلار در سال جاری کاهش یافته است. این شرکت تحلیل بلاک چین خاطرنشان کرد: «این واقعیت که آمار امسال کاهش یافته است، لزوماً نشانه‌ای از بهبود امنیت یا کاهش فعالیت مجرمانه نیست. در حقیقت، ما تنها یک هک بزرگ تا عبور از آستانه یک میلیارد دلاری برای وجوه دزدیده‌شده در سال ۲۰۲۳ فاصله داریم».

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کره شمالی,صرافی‌,هک,ارز دیجیتال,تحریم‌

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، ارزش ارزهای دیجیتال سرقت‌شده توسط هکرهای مرتبط با کره‌شمالی با کاهش ۸۰درصدی از ۱.۷میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۳۴۰.۴میلیون دلار در سال جاری کاهش یافته است؛ اما این دلیلی برای احساس آرامش نیست.

ارز دیجیتال دزدیده شده توسط هکرهای مرتبط با کره شمالی نسبت به سال ۲۰۲۲ به میزان ۸۰ درصد کاهش یافته است، اما یک شرکت تحلیلی بلاک‌چین می‌گوید که این لزوماً نشانه پیشرفت نیست.

تا ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور)، هکرهای مرتبط با کره شمالی در مجموع ۳۴۰.۴ میلیون دلار ارز دیجیتال را به سرقت برده‌اند که در مقایسه با رکورد ۱.۶۵ میلیارد دلاری وجوه سرقت شده در سال ۲۰۲۲ کمتر است.

 

وجوه ارزهای دیجیتال توسط گروه‌های تحت حمایت کره شمالی بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳ به سرقت رفته است. منبع: «Chainalysis»

چینالیسیس در گزارشی در ۱۴ سپتامبر (۲۳ شهریور) گفت:

«این واقعیت که آمار امسال کاهش یافته است لزوماً نشانگر بهبود امنیت یا کاهش فعالیت مجرمانه نیست. ما باید به یاد داشته باشیم که سال ۲۰۲۲ معیار بسیار بالایی را تعیین کرد. در واقع، ما تنها یک هک بزرگ تا عبور از آستانه میلیارد دلاری وجوه دزدیده شده برای سال ۲۰۲۳ فاصله داریم.»

طی ۱۰ روز گذشته، گروه لازاروس کره شمالی با دو هک جداگانه مرتبط بوده است، «Stake» (۴۰ میلیون دلار) در ۴ سپتامبر و «CoinEx» (۵۵ میلیون دلار) در ۱۲ سپتامبر، که در مجموع بیش از ۹۵ میلیون دلار ضرر کرده است.

چینالیسیس اشاره کرد که با دو هک اخیر، حملات مرتبط با کره شمالی حدود ۳۰ درصد از کل وجوه ارز دیجیتالی سرقت شده از هک‌های امسال را تشکیل می‌دهند.

ارین پلانته، معاون تحقیقات چینالیسیس، به کوین تلگراف گفت:

«لازاروس همچنان دزد ارزهای دیجیتال پرکار است، که با تهدید امنیت ملی که کره شمالی ایجاد می‌کند، دردسرسازتر می‌شود».


وجوه سرقت شده از گروه‌های هکر کره شمالی در مقابل دیگران بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۳. منبع: Chainalysis

این شرکت بیان کرد:

«برای تقویت دفاع در برابر حملات، شرکت‌های ارزهای دیجیتال باید کارکنان خود را برای مقابله با تاکتیک‌های مهندسی اجتماعی که معمولاً توسط این گروه‌های هکر استفاده می‌شود، آموزش دهند. به ویژه با هکرهای مرتبط با کره شمالی، تاکتیک‌های مهندسی اجتماعی پیچیده که از اعتماد و بی‌احتیاطی طبیعت انسان برای دسترسی به شبکه‌های شرکتی استفاده می‌کنند، مدت‌هاست که یک عامل حمله مورد علاقه بوده است. تیم‌ها باید در مورد این خطرات و علائم هشدار دهنده آموزش ببینند.»

کره شمالی به مبادلات مشکوک، میکسرها روی می‌آورد

در همین حال، چینالیسیس دریافته است که هکرهای کره شمالی در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای به صرافی‌های مستقر در روسیه برای شستن وجوه غیرقانونی متکی شده‌اند.

این شرکت گفت که کره شمالی از سال ۲۰۲۱ از مبادلات مختلف مستقر در روسیه استفاده کرده است. یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای پولشویی مربوط به ۲۱.۹ میلیون دلار وجوهی بود که از هک پل ۱۰۰ میلیون دلاری هارمونی در ۲۴ ژوئن ۲۰۲۲ منتقل شد.

این شرکت بیان کرد:

«ما مواردی از هکرهای مرتبط با کره شمالی را مشاهده کرده‌ایم که از سال ۲۰۲۱ وجوهی را برای سرویس‌های روسیه ارسال کرده‌اند. اما انتقال ۲۱.۹ میلیون دلاری دزدیده شده امسال از هارمونی به یک صرافی پرخطر روسیه، تشدید این فعالیت است.»

سازمان ملل تلاش می‌کند تاکتیک‌های جرایم سایبری کره شمالی را در سطح بین‌المللی محدود کند، زیرا مشخص است که کره شمالی از بودجه سرقت شده برای حمایت از برنامه موشکی هسته‌ای خود استفاده می‌کند.

در همین حال، این شرکت امیدوار است افزایش حسابرسی قراردادهای هوشمند کار را برای این هکرها  سخت‌تر کند.

لینک کوتاه:B2n.ir/m41872 

 

رئیس کل بانک مرکزی: دلار، شمش طلا و ارز دیجیتال جایگزین ریال شده، نهاد قضایی ورود کند
نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد
خرید استیبل‌کوین‌ها در آرژانتین ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد
اطلاعیه ترزور: اطلاعات تماس ۶۶ هزار نفر از مشتریانمان لو رفته است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

نهنگ,اتریوم,لوک‌آن‌چین,ارز دیجیتال,بایننس,Lookonchain

نهنگی ۵۴هزار اتریوم را به ارزش ۱۵۴میلیون دلار در ۳۲ ساعت جمع‌آوری کرد

یک نهنگ ارزهای دیجیتال در کمتر از یک روز و نیم به سرعت ۵۴٬۷۲۱ اتریوم را خریداری کرد. طبق گزارش «Lookonchain»، یک نهاد ناشناخته ۵۴٬۷۲۱ اتریوم به ارزش ۱۵۴.۴میلیون دلار از صرافی ارز دیجیتال بایننس و صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) برداشت کرد.

خبر - ۵ ماه پیش
استیبل‌کوین,آرژانتین,ارز دیجیتال,تتر,USDC,کلمبیا,برزیل

خرید استیبل‌کوین‌ها در آرژانتین ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال را تشکیل می‌دهد

در مواجهه با بحران شدید اقتصادی و کاهش ارزش پزو، ۶۰ درصد از خریدهای ارز دیجیتال آرژانتین شامل استیبل کوین‌های تتر و USDC بوده و تنها ۱۳ درصد از خریدها برای بیت‌کوین بود. آرژانتین رتبه یک را در مقایسه با کلمبیا، برزیل و مکزیک، جایی که خرید استیبل کوین بین ۳۱ تا ۴۰ درصد از کل خرید ارزهای دیجیتال متغیر بوده، دارا است.

خبر - ۵ ماه پیش
ترزور,هک,هکر,نقص امنیتی

اطلاعیه ترزور: اطلاعات تماس ۶۶ هزار نفر از مشتریانمان لو رفته است

شرکت ترزور در اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک نقص امنیتی را در درگاه پشتیبانی خود شناسایی کرده که با استفاده از آن اطلاعات تماس نزدیک به ۶۶ هزار کاربر آن به دست هکرها افتاده است.

خبر - ۶ ماه پیش
صرافی,HTX,هکر,هک,جاستین سان,ترون

صرافی HTX مورد حمله هکرها قرار گرفت و مدتی از دسترس خارج شد

هکرها صبح روز جمعه یک حمله دی‌داس به صرافی ارز دیجیتال HTX کردند که باعث قطعی سیستم شد. حمله دی‌داس با هدف پر کردن ترافیک وب سایت مورد نظر برای غلبه بر زیرساخت سایت است. جاستین سان، بنیان‌گذار ترون صبح روز جمعه هک را اعلام کرد. سان خاطرنشان کرد که خدمات بازیابی شده‌اند و تمام سرمایه‌های کاربران امن است.

خبر - ۶ ماه پیش
ونزوئلا,ارز دیجیتال ملی,تحریم‌های آمریکا,پِترو,نفت

ونزوئلا ارز دیجیتال ملی خود را بعد از ۶ سال کنار می‌گذارد

دولت ونزوئلا اعلام کرده است فعالیت پِترو، ارز دیجیتال ملی این کشور از روز ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) متوقف می‌شود. پترو یک ارز دیجیتال با پشتوانه نفت است که در سال ۲۰۱۸ و با هدف مقابله با تحریم‌های آمریکا راه‌اندازی شده بود، اما هرگز به‌طور گسترده موردپذیرش قرار نگرفت و با وجود تلاش‌های دولت برای تشویق مردم به استفاده از آن، به‌عنوان یک ارز رسمی معرفی نشد.

خبر - ۶ ماه پیش
SEC,CFTC,کمیسیون بورس و اوراق بهادار,کمیسیون معاملات آتی کالا,هک

دستکاری بازار این بار توسط کمیسیون بورس؛ حساب کاربری SEC هک شد

شب گذشته حساب کاربری کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در پلتفرم اکس (توییتر سابق) هک شد و اعلام کرد صندوق‌های قابل‌ معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین تایید شده‌اند. حالا SEC تا روز دوشنبه فرصت دارد تا توضیحات این اتفاق را که گفته می‌شود یک حمله تعویض سیمکارت بوده است به کنگره آمریکا ارائه کند. از طرفی، تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال هم در تلاش هستند تاثیر این اتفاق بر ETFهای اسپات را بررسی کنند.

خبر - ۶ ماه پیش
هک,کوین پِید,درگاه پرداخت,سرقت

هک ۷.۵میلیون دلاری درگاه پرداخت ارز دیجیتال «کوین پِید»

به گزارش شرکت امنیتی سایورز، از درگاه پرداخت ارز دیجیتال «کوین پِید» در جریان دومین هک آن در شش ماه گذشته، نزدیک به ۷.۵میلیون دلار به سرقت رفته است. سیستم هوش مصنوعی سایورز در ۶ ژانویه (۱۶ دی) چندین تراکنش غیرعادی را شناسایی کرد که امکان برداشت ۶.۱میلیون دلار تتر، اتریوم، یو‌اس‌دی کوین و توکن بومی کوین پِید را فراهم کرده بود.

خبر - ۶ ماه پیش
بیت‌کوین,ایالات‌متحده,هکر,Bitfinex

ارزش دارایی بیت‌کوین ایالات‌متحده به ۸.۳ میلیارد دلار رسید

طبق گزارش اخیر طی دو سال گذشته، مقامات ایالات متحده ۲۰۷,۱۸۹ بیت کوین را از طریق عملیات‌های مرتبط با جاده ابریشم، هکر جیمی ژونگ و هکرهای «Bitfinex» توقیف کرده‌اند. در حال حاضر ارزش مجموع دارایی‌های بیت‌کوین آمریکا حدود ۸.۳ میلیارد دلار است که نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات احتمالی بر بازار در صورت فروش این دارایی‌ها ایجاد کرده است.

خبر - ۶ ماه پیش
استخراج,ارز دیجیتال,سرمایه‌گذاری,صنعت استخراج,ETF بیت‌کوین

سهام‌های مرتبط به استخراج ارزهای دیجیتال در بحبوبه احتمال تایید ETF بیت‌کوین رشد چشم‌گیری داشتند

روزهای گذشته بازار سهام منعکس کننده افزایش علاقه سرمایه‌گذاران به سهام مرتبط با بیت کوین قبل از تصویب بالقوه ETF بود. سهام شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در بحبوحه پیش‌بینی تایید قریب‌الوقوع ETF بیت‌کوین، رشد بالایی را تجربه کردند. برای مثال شرکت استخراج ماراتون (MARA) با افزایش حجم معاملات و حتی پیشی گرفتن از تسلا در سطح معاملات، توجه‌های بسیاری را به خود جلب کرد.

خبر - ۶ ماه پیش