کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

vahab_svrm

منبع : cointelegraph

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از  کوین تلگراف، صرافی‌های کره جنوبی با ابراز تأسف از ممنوعیت برنامه‌ریزی شده اظهار داشتند که این اقدام باعث ایجاد اختلالات قابل توجهی در عملیات فشرده آنها خواهد شد.

به گفته برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، این اقدام برنامه‌ریزی شده می‌تواند گردش سرمایه را در سیستم‌عامل آنها مسدود کند.

گزارش شده است که صرافی‌ها در کره جنوبی معاملات جفت ارزها را انجام می‌دهند تا بتوانند هزینه‌های دریافت شده به صورت ارز دیجیتال را به وون کره (KRW) تبدیل کنند. در اظهار نظر درباره این روش، یک مقام صنعت به منبع خبری نیوزیس (Newsis) گفت:

«برای تبدیل ارز دیجیتال دریافت شده به عنوان کارمزد به وون کره، چاره‌ای ندارید جز این‌که ارز دیجیتال خود را در مکان معامله بفروشید.»

ممنوعیت معاملات جفت ‌ارز دیجیتال از نظر تئوری باعث می‌شود سیستم عامل‌ها نتوانند این مبالغ را از ارز دیجیتال به ارز فیات تبدیل کنند. در واقع، این ممنوعیت به معنای معاملات اجباری کمیسیون صفر است و درآمدی را که از کارمزد معاملات کسب می‌شود محدود کند.

به گفته این منبع ناشناس‌، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی مجبور به ایجاد تجارت جدید برای تبدیل هزینه‌های معاملات به ارز فیات خواهند شد. با این حال، چنین اقدامی با هزینه‌های قابل توجهی همراه خواهد بود زیرا سیاست‌های ضد پولشویی این کشور، چنین فعالیت‌هایی را پر‌هزینه می‌کند.

این اقدام علاوه‌بر تأثیر بر درآمد صرافی‌ها، می‌تواند مشکلات قابل توجهی را برای پرداخت مالیات ایجاد کند. در واقع مالیات پرداخت نشده از کارمزد معاملات صرافی‌ گرفته می‌شود، این بدان معناست که سیستم عامل‌ها باید واسطه‌ای برای تبدیل کارمزدهای دریافتی ارزهای دیجیتال به وون پیدا کنند، زیرا در کره جنوبی نمی‌توان مالیات را با ارزهای دیجیتال پرداخت کرد.

به عنوان راه‌حل فعلی، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی ممکن است مجبور شوند از هزینه‌های دریافتی به صورت ارز دیجیتال به عنوان ضامن برای دریافت وام برای پرداخت مالیات‌های پرداختی استفاده کنند.

در مورد چگونگی رسیدگی صرافی‌ها به هزینه‌های جمع آوری شده به صورت  ارز دیجیتال، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اظهار داشت: «چه بخواهید ارز دیجیتال را به دارایی دیگری تغییر دهید (تبدیل آن به غیر از وون) یا اینکه ارز دیجیتال را نگهداری کنید، باید خودتان راه حلی پیدا کنید.»

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اخیراً جلسه‌ای با ۲۰ صرافی ارز دیجیتال در آن کشور برگزار کرده است. در این نشست دولت کره در رابطه با دشواری‌های موجود در عملیات چندین سیستم عامل کوچک و متوسط اظهار نگرانی کرده است.

به غیر از ممنوعیت معاملات جفت ارز دیجیتال، در اصلاحات اعمال شده، صرافی‌ها موظف خواهند بود که حداقل ۷۰٪ از سپرده‌های مشتری را در کیف پول‌های سرد نگهداری کنند. گزارش شده است که این قانون بخشی از اقدامات پیش‌گیرانه علیه هک صرافی‌های ارز دیجیتال با کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی است که قصد دارد حملات قبلی را برای کشف دخالت پنهانی داخلی کشف کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/w69802 

ثبت مشخصات و حسابرسی کاربران کریپتولند
چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
بانک انگلیسی «TSB» ارائه خدمات به مشتریان بایننس و کراکن را متوقف خواهد کرد
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال
ماینر جدید Bitmain در راه‌ است!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پرتغال به اولین صرافی‌های ارز دیجیتال مجوز فعالیت اعطا می‌کند

پرتغال به اولین صرافی‌های ارز دیجیتال مجوز فعالیت اعطا می‌کند

بانک مرکزی پرتقال اعلام کرد که صرافی‌های «Criptoloja» و «Mind the Coin» می‌توانند در این کشور فعالیت کنند. این اولین بار است که صرافی‌های ارز دیجیتال در پرتغال مجوز رسمی دریافت می‌کنند.

خبر - 29 خرداد 1400
همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

همکاری Goldman Sachs و Galaxy Digital برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین

گلکسی دیجیتال در سال ۲۰۱۸ با هدف تلفیق وال استریت و حوزه‌ی رمز ارزها تاسیس شد. اکنون این هدف با گذشت ۳ سال از آن روز با همکاری گلکسی دیجیتال با مجموعه‌ی عظیم بانکی «Goldman Sachs» برای عرضه‌ی قراردادهای آتی بیت‌کوین محقق گشته است.

خبر - 29 خرداد 1400
غول بانکداری جهان خدمات معاملات و امانت داری بیت کوین را در سوئیس ره‌اندازی کرد

غول بانکداری جهان خدمات معاملات و امانت داری بیت کوین را در سوئیس ره‌اندازی کرد

دفتر بانک «BBVA» در سوئیس خدمات تجارت و نگهداری بیت کوین را در دسترس تمامی مشتریان خصوصی خود قرار داده است. در هفته‌های اخیر، سایر بانک‌های بزرگ هم در حال گسترش خدمات مربوط به ارزهای دیجیتال بوده‌اند.

خبر - 29 خرداد 1400