کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از  کوین تلگراف، صرافی‌های کره جنوبی با ابراز تأسف از ممنوعیت برنامه‌ریزی شده اظهار داشتند که این اقدام باعث ایجاد اختلالات قابل توجهی در عملیات فشرده آنها خواهد شد.

به گفته برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، این اقدام برنامه‌ریزی شده می‌تواند گردش سرمایه را در سیستم‌عامل آنها مسدود کند.

گزارش شده است که صرافی‌ها در کره جنوبی معاملات جفت ارزها را انجام می‌دهند تا بتوانند هزینه‌های دریافت شده به صورت ارز دیجیتال را به وون کره (KRW) تبدیل کنند. در اظهار نظر درباره این روش، یک مقام صنعت به منبع خبری نیوزیس (Newsis) گفت:

«برای تبدیل ارز دیجیتال دریافت شده به عنوان کارمزد به وون کره، چاره‌ای ندارید جز این‌که ارز دیجیتال خود را در مکان معامله بفروشید.»

ممنوعیت معاملات جفت ‌ارز دیجیتال از نظر تئوری باعث می‌شود سیستم عامل‌ها نتوانند این مبالغ را از ارز دیجیتال به ارز فیات تبدیل کنند. در واقع، این ممنوعیت به معنای معاملات اجباری کمیسیون صفر است و درآمدی را که از کارمزد معاملات کسب می‌شود محدود کند.

به گفته این منبع ناشناس‌، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی مجبور به ایجاد تجارت جدید برای تبدیل هزینه‌های معاملات به ارز فیات خواهند شد. با این حال، چنین اقدامی با هزینه‌های قابل توجهی همراه خواهد بود زیرا سیاست‌های ضد پولشویی این کشور، چنین فعالیت‌هایی را پر‌هزینه می‌کند.

این اقدام علاوه‌بر تأثیر بر درآمد صرافی‌ها، می‌تواند مشکلات قابل توجهی را برای پرداخت مالیات ایجاد کند. در واقع مالیات پرداخت نشده از کارمزد معاملات صرافی‌ گرفته می‌شود، این بدان معناست که سیستم عامل‌ها باید واسطه‌ای برای تبدیل کارمزدهای دریافتی ارزهای دیجیتال به وون پیدا کنند، زیرا در کره جنوبی نمی‌توان مالیات را با ارزهای دیجیتال پرداخت کرد.

به عنوان راه‌حل فعلی، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی ممکن است مجبور شوند از هزینه‌های دریافتی به صورت ارز دیجیتال به عنوان ضامن برای دریافت وام برای پرداخت مالیات‌های پرداختی استفاده کنند.

در مورد چگونگی رسیدگی صرافی‌ها به هزینه‌های جمع آوری شده به صورت  ارز دیجیتال، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اظهار داشت: «چه بخواهید ارز دیجیتال را به دارایی دیگری تغییر دهید (تبدیل آن به غیر از وون) یا اینکه ارز دیجیتال را نگهداری کنید، باید خودتان راه حلی پیدا کنید.»

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اخیراً جلسه‌ای با ۲۰ صرافی ارز دیجیتال در آن کشور برگزار کرده است. در این نشست دولت کره در رابطه با دشواری‌های موجود در عملیات چندین سیستم عامل کوچک و متوسط اظهار نگرانی کرده است.

به غیر از ممنوعیت معاملات جفت ارز دیجیتال، در اصلاحات اعمال شده، صرافی‌ها موظف خواهند بود که حداقل ۷۰٪ از سپرده‌های مشتری را در کیف پول‌های سرد نگهداری کنند. گزارش شده است که این قانون بخشی از اقدامات پیش‌گیرانه علیه هک صرافی‌های ارز دیجیتال با کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی است که قصد دارد حملات قبلی را برای کشف دخالت پنهانی داخلی کشف کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/w69802 

سهام صرافی بایننس به صورت عمومی عرضه خواهد شد
توکن‌سوزی صرافی بایننس؛ ۳۹۳ میلیون دلار BNB از گردش خارج شد
پلمپ شدن یک صرافی ارز دیجیتال در ایران به جرم کلاهبرداری
قانون‌گذار هنگ‌کنگ درباره صرافی‌های غیرقانونی ارزهای دیجیتال و بایننس هشدار می‌دهد
بایننس دیگر از توکن‌ سهام شرکت‌های بزرگ پشتیبانی نمی‌کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

بازگشت پرقدرت سردار به ترکیب زنیت/دبل آزمون مقابل تیم آلمانی

title

زنیت روسیه در دیدار دوستانه امروز به مصاف کارلسروهه رفت و به برتری ۳ بر یک دست یافت.

در این بازی سردار آزمون مهاجم ایرانی زنیت در ترکیب اصلی تیمش حضور داشت و موفق به ثبت دو گل در دقایق ۱۳ و ۳۹ شد.

مهاجم ایرانی که به دلیل مصدومیت در دیدار زنیت مقابل وردربرمن مدتی از ترکیب دور بود، پس از بازگشت، درخشان ظاهر شد.

آزمون با این درخشش نشان داد که برای حضور در ترکیب زنیت در سوپرجام روسیه کاملا آماده است.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط