کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از  کوین تلگراف، صرافی‌های کره جنوبی با ابراز تأسف از ممنوعیت برنامه‌ریزی شده اظهار داشتند که این اقدام باعث ایجاد اختلالات قابل توجهی در عملیات فشرده آنها خواهد شد.

به گفته برخی از صرافی‌های ارزهای دیجیتال در کره جنوبی، این اقدام برنامه‌ریزی شده می‌تواند گردش سرمایه را در سیستم‌عامل آنها مسدود کند.

گزارش شده است که صرافی‌ها در کره جنوبی معاملات جفت ارزها را انجام می‌دهند تا بتوانند هزینه‌های دریافت شده به صورت ارز دیجیتال را به وون کره (KRW) تبدیل کنند. در اظهار نظر درباره این روش، یک مقام صنعت به منبع خبری نیوزیس (Newsis) گفت:

«برای تبدیل ارز دیجیتال دریافت شده به عنوان کارمزد به وون کره، چاره‌ای ندارید جز این‌که ارز دیجیتال خود را در مکان معامله بفروشید.»

ممنوعیت معاملات جفت ‌ارز دیجیتال از نظر تئوری باعث می‌شود سیستم عامل‌ها نتوانند این مبالغ را از ارز دیجیتال به ارز فیات تبدیل کنند. در واقع، این ممنوعیت به معنای معاملات اجباری کمیسیون صفر است و درآمدی را که از کارمزد معاملات کسب می‌شود محدود کند.

به گفته این منبع ناشناس‌، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی مجبور به ایجاد تجارت جدید برای تبدیل هزینه‌های معاملات به ارز فیات خواهند شد. با این حال، چنین اقدامی با هزینه‌های قابل توجهی همراه خواهد بود زیرا سیاست‌های ضد پولشویی این کشور، چنین فعالیت‌هایی را پر‌هزینه می‌کند.

این اقدام علاوه‌بر تأثیر بر درآمد صرافی‌ها، می‌تواند مشکلات قابل توجهی را برای پرداخت مالیات ایجاد کند. در واقع مالیات پرداخت نشده از کارمزد معاملات صرافی‌ گرفته می‌شود، این بدان معناست که سیستم عامل‌ها باید واسطه‌ای برای تبدیل کارمزدهای دریافتی ارزهای دیجیتال به وون پیدا کنند، زیرا در کره جنوبی نمی‌توان مالیات را با ارزهای دیجیتال پرداخت کرد.

به عنوان راه‌حل فعلی، صرافی‌های ارز دیجیتال در کره جنوبی ممکن است مجبور شوند از هزینه‌های دریافتی به صورت ارز دیجیتال به عنوان ضامن برای دریافت وام برای پرداخت مالیات‌های پرداختی استفاده کنند.

در مورد چگونگی رسیدگی صرافی‌ها به هزینه‌های جمع آوری شده به صورت  ارز دیجیتال، کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اظهار داشت: «چه بخواهید ارز دیجیتال را به دارایی دیگری تغییر دهید (تبدیل آن به غیر از وون) یا اینکه ارز دیجیتال را نگهداری کنید، باید خودتان راه حلی پیدا کنید.»

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی اخیراً جلسه‌ای با ۲۰ صرافی ارز دیجیتال در آن کشور برگزار کرده است. در این نشست دولت کره در رابطه با دشواری‌های موجود در عملیات چندین سیستم عامل کوچک و متوسط اظهار نگرانی کرده است.

به غیر از ممنوعیت معاملات جفت ارز دیجیتال، در اصلاحات اعمال شده، صرافی‌ها موظف خواهند بود که حداقل ۷۰٪ از سپرده‌های مشتری را در کیف پول‌های سرد نگهداری کنند. گزارش شده است که این قانون بخشی از اقدامات پیش‌گیرانه علیه هک صرافی‌های ارز دیجیتال با کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی است که قصد دارد حملات قبلی را برای کشف دخالت پنهانی داخلی کشف کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/w69802 

گپ و گفتی با مدیرعامل و بنیان گذاران صرافی تبدیل
مدیرعامل صرافی بایننس خواستار همکاری با قانون‌گذاران است
صرافی بایننس سقف برداشت روزانه برای حساب‌های تأییدنشده را به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش داد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

نوزادان کرونایی در البرز جان سالم به در بردند/شاه کلید «شیرمادر» کارساز شد

title

یک متخصص کودکان و نوزادان در البرز با اشاره به مزایا و منافع شیر مادر برای نوزادان و لزوم مقابله با مافیای شیر مصنوعی گفت: تمام نوزادان کرونا مثبت در استان البرز با بهره گیری از شیرمادر از آنتی بادی لازم برخوردار شدند و موفق شدند کرونا را شکست داده و درمان شوند.هیچ نوزاد کرونایی در البرز فوت نکرده است.

منبع : خبرگزاری فارس

مطالب مرتبط

بیت کوین,صرافی بایننس,ارز های دیجیتال,ژائو,محدودیت,احراز هویت

صرافی بایننس سقف برداشت روزانه برای حساب‌های تأییدنشده را به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش داد

صرافی بایننس در تلاش برای کاهش فشارهای قانون‌گذاران مالی، محدودیت‌های جدیدی را برای حساب‌های تأییدنشده وضع کرد. این صرافی با انتشار پستی در بلاگ خود اعلام کرد، سقف برداشت روزانه از صرافی، برای کاربرانی که تنها مراحل ابتدایی تأیید حساب خود را انجام داده‌اند، به ۰.۰۶ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

خبر - ۶ روز پیش
صرافی,بایننس,سهام,ژائو,ارز دیجیتال

سهام صرافی بایننس به صورت عمومی عرضه خواهد شد

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در مصاحبه اخیر خود با نیویورک تایمز در پاسخ به این سوال که چرا بایننس تصمیم گرفته است تا یکی از سرمایه‌گذاران اولیه بر روی FTX باشد، گفته است که سایر صرافی‌ها را به عنوان رقیب در نظر نمی‌گیرد. ژائو همچنین اعلام کرد سهام این صرافی ممکن است به صورت عمومی عرضه شود.

خبر - ۱ هفته پیش
توکن سوزی,بایننس,صرافی, ارز دیجیتال,بایننس کوین,خرید بایننس کوین

توکن‌سوزی صرافی بایننس؛ ۳۹۳ میلیون دلار BNB از گردش خارج شد

صرافی بایننس شانزده‌مین دوره توکن‌سوزی ارز دیجیتال بومی این شبکه را با موفقیت به اتمام رساند.

خبر - ۲ هفته پیش