کشف بالغ بر ۵۰۰ مزرعه غیر مجاز استخراج ارز دیجیتال در قرقیزستان

بنا به اعلام کمیته دولتی امنیت ملی قرقیزستان (SCNS) ، بالغ بر ۵۰۰ مزرعه استخراج ارز دیجیتال را که مستقیماً به شبکه برق کشور متصل بودند، کشف و توقیف شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

استخراج غیرمجاز,قرقیزستان,ارز دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌گپ، علاوه بر این ، این سازمان همچنین بر ماهیت ناپایدار استخراج ارز دیجیتال تاکید کرد و افزود که تجهیزات استخراج ارز دیجیتال حداکثر ۳۰۰۰ کیلووات برق در ساعت مصرف می کند.

این سازمان اعلام کرد:

«بالغ بر ۵۰۰ مزرعه استخراج که به طور غیرمجاز به شبکه های برق کشور متصل شده اند ، کشف شد. لازم به ذکر است که فعالیت این مزارع استخراج منجر به کمبود برق میشد و تنها یک مجموعه از این تجهیزات حدود ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلووات در ساعت مصرف می کند.»

چارچوب قانونی قرقیزستان برای دنیای ارزهای دیجیتال

دولت قرقیزستان همچنین برنامه‌های خود را برای اعمال یک چارچوب نظارتی در صنعت ارز دیجیتال تایید کرده است. سازمان خدمات دولتی تنظیم و نظارت بر بازارهای مالی پیش نویس مقررات ارز دیجیتال را برای مدیریت صرافی‌های فعال در کشور مطرح کرده است.

این پیش نویس علاوه بر دربرگیری چارچوب قانونی در چرخه دارایی‌های دیجیتال در کشور ، از تصمیم دولت برای تنظیم بازار صرافی‌های ارز دیجیتال نیز پشتیبانی می‌کند. این سازمان با تلاش برای تسهیل رشد فناوری و نوآورانه همراه با کنترل ریسک، بر ضرورت مقررات ارز دیجیتال تاکید می‌کند.

دولت قرقیزستان از زمان پیدایش کسب و کارهای غیرقانونی مرتبط با ارز دیجیتال در کشور ،چندین نهاد ثبت نشده  را مورد تهاجم قرار داده است. عملیات استخراج ارز دیجیتال در قرقیزستان پس از سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) هنگامی که قیمت ارزهای دیجیتال در سراسر جهان شروع به افزایش کرد ، رشد چشمگیری را تجربه کرد. فعالیت ماینرها در این کشور به لطف برق ارزان روبه رشد است.

لینک کوتاه:b2n.ir/m80896 

 

همکاری قهرمان سابق یو‌اف‌سی با شرکت استخراج بیت کوین
ماینرها به ذخیره بیت کوین‌های خود ادامه می‌دهند
پلیس امنیت اقتصادی: در سازمان‌های دولتی دستگاه‌های استخراج وجود دارد!
گزارش تفریغ بودجه ۹۹؛ سهم صنعت استخراج ارز دیجیتال در سال ۹۹ مشخص شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط