کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با انتشار اطلاعیه‌هایی جداگانه اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد تأیید یا رد درخواست‌های «آرک ۲۱شیرز» و «ون‌اک» و برای عرضه ETF اسپات اتریوم را به تعویق انداخته است. این کمیسیون گفت که هیچ نظر عمومی در مورد هر یک از این پیشنهادها دریافت نکرده است و در نتیجه، مهلت تصمیم‌گیری را به‌ترتیب به ۲۵ و ۲۶ دسامبر (۴ و ۵ دی) موکول خواهد کرد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ETF بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) روز گذشته اعلام نتیجه درخواست راه‌اندازی ETF اسپات بیت کوین دو شرکت آرک اینوست (ARK Invest) و گلوبال اکس (Global X) را به تعویق انداخت.

در حالی که مذاکرات دولت آمریکا با کنگره بر سر بودجه به بن بست خورده و احتمالا بخشی از دولت تعطیل خواهد شد، کمیسیون بورس آمریکا اعلام کرد اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF اسپات بیت کوین را به تعویق انداخته است. کمیسیون بورس آمریکا در مجموع ۲۴۰ روز فرصت دارد تا تصمیم نهایی خود را اعلام کند.

شرکت آرک اینوست و توئنتی‌وان شرز (21Shares) به صورت مشترک، از سال ۲۰۲۱ به دنبال راه‌اندازی ETF اسپات هستند. در حالی که کمیسیون بورس با درخواست‌های قبلی این دو شرکت مخالفت کرده است، آن‌ها اوایل سال جاری دوباره درخواست راه‌اندازی صندوق ETF اسپات خود را با نام  «Ark 21Shares»به کمیسیون بورس ارائه کردند. اکنون کمیسیون بورس فرصت دارد تا ۱۰ ژانویه سال آینده (۲۰ دی ۱۴۰۲) نتیجه نهایی این درخواست را اعلام نماید.

شرکت گلوبال اکس (Global X) نیز ماه گذشته درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF بیت کوین به کمیسیون بورس ارسال کرد. در حال حاضر، اعلام نتیجه این درخواست به ۲۱ نوامبر (۳۰ آبان ۱۴۰۲) موکول شده است. بر اساس متن این درخواست، در صورتی که SEC با ETF گلوبال اکس موافقت کند، این شرکت ملاحظات خاصی برای محافظت از سرمایه‌گذاران فراهم خواهد کرد. گلوبال اکس مدعی است این ملاحظات برای سرمایه‌گذارانی که مستقیما در بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند در دسترس نیست و نقطه قوتی برای ETF این شرکت محسوب می‌شود.

کمیسیون بورس آمریکا تاکنون به دلایل دستکاری احتمالی بازار و محافظت ناکافی از سرمایه‌گذاران، با تمام درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین مخالفت کرده است. با این حال، دادگاه فدرال در حکم پرونده گری اسکیل علیه کمیسیون بورس اعلام کرد SEC به صورت خودسرانه عمل کرده و باید در مورد مواضع خود تجدیدنظر کند.

پیش از این نیز انتظار می‌رفت کمیسیون بورس اعلام نتیجه درخواست‌های ETF بیت کوین را به تعویق بیندازد. البته SEC معمولا برای این کار تا چند روز پیش از موعد مقرر منتظر می‌ماند اما به نظر می‌رسد تعطیلی احتمالی دولت آمریکا باعث شده تا خیلی زودتر از موعد، تعویق اعلام نتیجه این ۲ درخواست را اعلام کند. در آخرین تعطیلی دولت آمریکا در سال ۲۰۱۹ کمیسیون بورس از شرکت‌های متقاضی خواسته بود تا درخواست‌های خود را به طور کامل پس بگیرند.

لینک کوتاه: B2n.ir/b34768 

 

شکایت دوباره کمیسیون بورس ایالات متحده علیه صرافی کراکن
بلک‌راک اعلام کرد که برنامه‌ای برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل ندارد
برنامه ETF اسپات اتریوم بلک‌راک پس از ثبت در نزدک تأیید شد
مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین
پی‌پل از سوی کمیسیون بورس آمریکا احضاریه‌ای در مورد استیبل کوین خود دریافت کرده است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ریپل,قیمت ریپل

بلک‌راک اعلام کرد که برنامه‌ای برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل ندارد

سخن‌گوی بلک‌راک اعلام کرد که این شرکت مدیریت دارایی برنامه‌ای برای عرضه ETF اسپات ریپل ندارد و تصویر منتشرشده از پرونده‌ای جعلی است که نشان می‌دهد این شرکت اولین گام را برای انجام این کار برداشته است. در پی انتشار این خبر، قیمت ریپل برای مدت کوتاهی بیش از ۱۰درصد افزایش یافت، اما بلافاصله به محدود ۰.۶۵ دلاری پیشین خود بازگشت. این اولین‌بار نیست که چنین اخباری در تلاش برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال منتشر می‌شوند.

خبر - ۴ هفته پیش
بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

برنامه ETF اسپات اتریوم بلک‌راک پس از ثبت در نزدک تأیید شد

بر اساس « فرم 19b-4» که روز گذشته به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال شده است، برنامه بلک‌راک برای عرضه یک ETF اسپات اتریوم اکنون تأیید شده است. بورس نزدک، « فرم 19b-4» را به نمایندگی از این شرکت مدیریت دارایی ۹تریلیون دلاری برای عرضه یک ETF به نام «آی‌شیرز اتریوم تراست» به قانون‌گزاران اوراق بهادار ارسال کرد. در همین روز، بلک‌راک شرکت آی‌شیرز اتریوم تراست را در ایالات دلاور به ثبت رسانده بود، اولین نشانه مبنی بر اینکه به‌زودی درخواست مجوز ETF اسپات اتریوم خود را ثبت خواهد کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
گری‌اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ETF‌ اسپات بیت کوین

مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین

طبق برخی گزارش‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مذاکراتی را با گری‌اسکیل در مورد درخواست این شرکت برای تبدیل صندوق بیت کوین تراست به ETF اسپات آغاز کرده است. به نقل از یک منبع آگاه، گری‌اسکیل پس از صدور حکم دادگاه با بخش معاملات و بازارها و بخش مالی این آژانس در تماس بوده است. پس از رد درخواست گری‌اسکیل و شکایت این شرکت از کمیسیون بورس در سال گذشته، ۳ قاضی در دادگاه استیناف ایالات متحده در ماه اوت (مرداد) حکم دادند که این آژانس باید پیشنهاد تبدیل صندوق بیت کوین تراست به یک ETF اسپات را مجدداً بررسی کند.

خبر - ۱ ماه پیش
پی‌پل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,استیبل کوین,پی‌پل یو‌اس‌دی

پی‌پل از سوی کمیسیون بورس آمریکا احضاریه‌ای در مورد استیبل کوین خود دریافت کرده است

شرکت پی‌پل اعلام کرد که از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده احضاریه‌ای برای ارائه مستنداتی در مورد استیبل کوین خود دریافت کرده است. این شرکت، استیبل کوین دلاری خود با نام پی‌پل یو‌اس‌دی را در ماه اوت (مرداد) به بازار عرضه کرده بود. درحالی‌که پی‌پل یو‌اس‌دی، اولین استیبل کوینی است که از سوی یک شرکت بزرگ خدمات مالی عرضه می‌شود، صدور این احضاریه، یادآور تلاش ناموفق شرکت فیس‌بوک برای عرضه استیبل کوین لیبرا است.

خبر - ۱ ماه پیش
ETF,بلک‌راک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,SEC,ETF اسپات بیت کوین,نزدک

لیست‌شدن ETF اسپات بیت کوین بلک‌راک در شرکت تسویه معاملات نزدک

بر اساس اعلامیه‌های اخیر، شرکت‌‌های مالی بلک راک (BlackRock) و گری اسکیل (Grayscale)، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در مسیر راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین داشته‌اند. به نظر می‌رسد که بلک راک یک قدم به عرضه ETF خود در بورس نزدک نزدیک شده است. در همین حال، دادگاه استیناف ایالات متحده بررسی درخواست گری اسکیل برای راه‌اندازی ETF بیت کوین را اجباری کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ETF‌های اسپات بیت کوین,بلک‌راک,اینوسکو,بیت‌وایز

کمیسیون بورس تصمیم‌گیری در مورد ETF‌های اسپات بیت کوین بلک‌راک، اینوسکو و بیت‌وایز را بار دیگر عقب انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تصمیم خود را در مورد تأیید یا رد درخواست شرکت‌های بلک‌راک، اینوسکو، بیت‌وایز و والکری برای عرضه ETF اسپات بیت کوین پیش از تعطیلی احتمالی دولت به تعویق انداخت. جیز سیفارت، تحلیلگر ETF در بلومبرگ، انتظار دارد که این آژانس مهلت پاسخ‌گویی درخواست‌های ون‌اک، فیدلیتی و ویدسام‌تری را نیز به عقب بیندازد.

خبر - ۲ ماه پیش
ETF اسپات بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,بلک‌راک,ون‌اک,وایزاورجین,ویزدم‌تری,اینسکو

کمیسیون بورس آمریکا تصمیم‌گیری درباره هر ۷ ETF اسپات بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که برای بررسی تغییر قانون پیشنهادی برای صدور مجوز راه‌اندازی ETF‌های اسپات بیت کوین به زمان بیشتری نیاز دارد. طبق اطلاعیه منتشرشده، بررسی درخواست بیت‌وایز به ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر)، بلک‌راک، ون‌اک، وایزاورجین، ویزدم‌تری و اینسکو به ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) و والکری به ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) موکول شده است. باتوجه به اینکه درخواست‌های پیشین این شرکت‌های برای عرضه ETF اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس رد شده است، مشخص نیست که آیا این نهاد نظارتی پس از رسیدن به مهلت‌های مقرر جدید تصمیمات خود را دوباره به تعویق خواهند انداخت یا نه.

خبر - ۳ ماه پیش
ETF‌ اسپات بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,گری‌اسکیل

تحلیلگران بلومبرگ: احتمال تأیید ETF‌های اسپات بیت کوین در سال جاری ۷۵درصد است

تحلیلگران بلومبرگ پس از پیروزی اخیر گری‌اسکیل در برابر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، شانس تأیید یک ETF‌ اسپات بیت کوین را تا پایان سال ۲۰۲۳ از ۶۵درصد به ۷۵درصد افزایش داده‌اند. اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد ETF در بلومبرگ دلیل این افزایش را اتفاق آرا و قاطعیت دادگاه استیناف ایالات متحده در مورد پرونده گری‌اسکیل عنوان کرد. جیمز سیفارت، یکی دیگر از تحلیلگران بلومبرگ عقیده دارد که عرضه ETF‌های اسپات بیت کوین احتمالاً تا سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۴ قطعی خواهد بود.

خبر - ۳ ماه پیش
ریپل,ریپل لبز,تجدیدنظر,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

اعتراض حقوقی ریپل لبز به درخواست تجدیدنظر کمیسیون بورس آمریکا

ریپل لبز در ۱۶ اوت (۲۵ مرداد) با ارسال پرونده‌ای به دادگاه، با درخواست تجدیدنظر از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مخالفت کرد. ریپل استدلال کرده است که درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تجدید غیرقابل توجیه است و باید متوقف شود.

خبر - ۳ ماه پیش