کمیسیون بورس تصمیم‌گیری در مورد ETF‌های اسپات بیت کوین بلک‌راک، اینوسکو و بیت‌وایز را بار دیگر عقب انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تصمیم خود را در مورد تأیید یا رد درخواست شرکت‌های بلک‌راک، اینوسکو، بیت‌وایز و والکری برای عرضه ETF اسپات بیت کوین پیش از تعطیلی احتمالی دولت به تعویق انداخت. جیز سیفارت، تحلیلگر ETF در بلومبرگ، انتظار دارد که این آژانس مهلت پاسخ‌گویی درخواست‌های ون‌اک، فیدلیتی و ویدسام‌تری را نیز به عقب بیندازد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ETF‌های اسپات بیت کوین,بلک‌راک,اینوسکو,بیت‌وایز

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «theblock»، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بار دیگر تصمیم‌‌گیری در مورد صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت کوین (BTC) را به تعویق انداخت و اقدامات بیشتری را برای ارزیابی پیشنهادات شرکت‌های مدیریت دارایی برجسته خواستار شد.

حرکت کمیسیون بورس آمریکا برETFهای پیشنهادی بلک‌راک (BlackRock)، اینوسکو (Invesco)، والکری (Valkyrie) و بیت وایز (Bitwise) تأثیر می‌گذارد و روند بررسی این شرکت‌ها را به تعویق خواهد انداخت.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصریح کرد که روندهای اضافی بررسی، نشان‌دهنده هیچ نتیجه‌ای در مورد تایید یا عدم تایید اینETFها نیست.

والکری که به‌خاطر ETF استراتژی بیت ‌کوین و ETF ماینرز بیت ‌کوین معروف است، در ابتدا در ماه ژوئن برای صندوق اسپات بیت کوین ثبت نام کرد. هدف این ETF پیشنهادی، ردیابی عملکرد نرخ مرجع CME CF بیت کوین، نیویورک است و قصد دارد سهام شرکت خود را در صرافی نزدک تحت نماد «BRRR» لیست کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در تشکیل پرونده خود، نظرات خود را از مفسران درخواست کرد و قصد دارد به این نتیجه‌گیری بردسد که آیا پیشنهادات ETF برای جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبرداری و شیوه‌های دستکاری در بازارهای بیت کوین طراحی شده است یا خیر.

کمیسیون بورس آمریکا همچنین به دنبال بینشی در مورد نقدینگی، شفافیت و حساسیت به دستکاری در بازارهای بیت کوین بود. علاوه بر این، این آژانس در مورد مزایای بالقوه توافقنامه اشتراک نظارت با کوین بیس در شناسایی و جلوگیری از تقلب و دستکاری جویا شد.

مفسران ۲۱ روز فرصت دارند تا بازخورد، دیدگاه‌ها و استدلال‌های کتبی خود را ارسال کنند. متعاقباً یک دوره ۳۵ روزه برای رد کردن وجود خواهد داشت که به این معنی است که روند تأیید ممکن است چند ماه دیگر تمدید شود.

این تاخیر به دنبال تعویق اولیه ETF اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس آمریکا در اواخر ماه اوت است که برETFهای فیدلیتی (Fidelity)، ون‌اک (VanEck) و ویزدام‌تری (WisdomTree) نیز تأثیر گذاشت.

علاوه بر این، کمسیون بورس آمریکا اخیراً تصمیم‌گیری در مورد ETF پیشنهادی « ARK ۲۱Shares » را به دلیل تعطیلی احتمالی دولت تا ۱۰ ژانویه سال بعد به تعویق انداخت. این تأخیرهای مداوم همچنان صنعت ارزهای دیجیتال و سرمایه‌گذاران را منتظر شفافیت قانونی درETFهای بیت کوین می‌گذارد.

لینک کوتاه: B2n.ir/t80298 

شکایت دوباره کمیسیون بورس ایالات متحده علیه صرافی کراکن
فیدلیتی درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم ثبت کرد
بلک‌راک اعلام کرد که برنامه‌ای برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل ندارد
برنامه ETF اسپات اتریوم بلک‌راک پس از ثبت در نزدک تأیید شد
مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

فیدلیتی,ETF,اتریوم,بلک‌راک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

فیدلیتی درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم ثبت کرد

شرکت مدیریت سرمایه فیدلیتی که پیش‌تر برای راه‌اندازی ETF نقدی بیت کوین درخواست ثبت کرده بود، درخواست جدیدی برای راه‌اندازی یک صندوق بورسی نقدی ویژه اتریوم ثبت کرده است. دو روز پیش هم شرکت بلک‌راک درخواست خود را برای راه‌اندازی ETF نقدی اتریوم به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه کرده بود.

خبر - ۳ هفته پیش
بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ریپل,قیمت ریپل

بلک‌راک اعلام کرد که برنامه‌ای برای راه‌اندازی ETF اسپات ریپل ندارد

سخن‌گوی بلک‌راک اعلام کرد که این شرکت مدیریت دارایی برنامه‌ای برای عرضه ETF اسپات ریپل ندارد و تصویر منتشرشده از پرونده‌ای جعلی است که نشان می‌دهد این شرکت اولین گام را برای انجام این کار برداشته است. در پی انتشار این خبر، قیمت ریپل برای مدت کوتاهی بیش از ۱۰درصد افزایش یافت، اما بلافاصله به محدود ۰.۶۵ دلاری پیشین خود بازگشت. این اولین‌بار نیست که چنین اخباری در تلاش برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال منتشر می‌شوند.

خبر - ۴ هفته پیش
بلک‌راک,ETF اسپات اتریوم,نزدک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

برنامه ETF اسپات اتریوم بلک‌راک پس از ثبت در نزدک تأیید شد

بر اساس « فرم 19b-4» که روز گذشته به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ارسال شده است، برنامه بلک‌راک برای عرضه یک ETF اسپات اتریوم اکنون تأیید شده است. بورس نزدک، « فرم 19b-4» را به نمایندگی از این شرکت مدیریت دارایی ۹تریلیون دلاری برای عرضه یک ETF به نام «آی‌شیرز اتریوم تراست» به قانون‌گزاران اوراق بهادار ارسال کرد. در همین روز، بلک‌راک شرکت آی‌شیرز اتریوم تراست را در ایالات دلاور به ثبت رسانده بود، اولین نشانه مبنی بر اینکه به‌زودی درخواست مجوز ETF اسپات اتریوم خود را ثبت خواهد کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
گری‌اسکیل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,ETF‌ اسپات بیت کوین

مذاکرات کمیسیون بورس آمریکا با گری‌اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل ETF اسپات بیت کوین

طبق برخی گزارش‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده مذاکراتی را با گری‌اسکیل در مورد درخواست این شرکت برای تبدیل صندوق بیت کوین تراست به ETF اسپات آغاز کرده است. به نقل از یک منبع آگاه، گری‌اسکیل پس از صدور حکم دادگاه با بخش معاملات و بازارها و بخش مالی این آژانس در تماس بوده است. پس از رد درخواست گری‌اسکیل و شکایت این شرکت از کمیسیون بورس در سال گذشته، ۳ قاضی در دادگاه استیناف ایالات متحده در ماه اوت (مرداد) حکم دادند که این آژانس باید پیشنهاد تبدیل صندوق بیت کوین تراست به یک ETF اسپات را مجدداً بررسی کند.

خبر - ۱ ماه پیش
پی‌پل,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,استیبل کوین,پی‌پل یو‌اس‌دی

پی‌پل از سوی کمیسیون بورس آمریکا احضاریه‌ای در مورد استیبل کوین خود دریافت کرده است

شرکت پی‌پل اعلام کرد که از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده احضاریه‌ای برای ارائه مستنداتی در مورد استیبل کوین خود دریافت کرده است. این شرکت، استیبل کوین دلاری خود با نام پی‌پل یو‌اس‌دی را در ماه اوت (مرداد) به بازار عرضه کرده بود. درحالی‌که پی‌پل یو‌اس‌دی، اولین استیبل کوینی است که از سوی یک شرکت بزرگ خدمات مالی عرضه می‌شود، صدور این احضاریه، یادآور تلاش ناموفق شرکت فیس‌بوک برای عرضه استیبل کوین لیبرا است.

خبر - ۱ ماه پیش
بلک‌راک,ETF,DTCC,قیمت بیت کوین

ماجرای ناپدید شدن و اضافه شدن ETF بلک‌راک در فهرست DTCC چه بود؟

شب گذشته، نام شرکت بلک راک از وب‌سایت «Depository Trust and Clearing Corporation» یا به اختصار DTCC حذف شد، اما مجددا چند ساعت بعد به آن اضافه شد. در واکنش به این خبر، قیمت بیت کوین ابتدا کمی کاهش یافت و سپس دوباره از ۳۴,۰۰۰ دلار فراتر رفت.

خبر - ۱ ماه پیش
ETF,بلک‌راک,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,SEC,ETF اسپات بیت کوین,نزدک

لیست‌شدن ETF اسپات بیت کوین بلک‌راک در شرکت تسویه معاملات نزدک

بر اساس اعلامیه‌های اخیر، شرکت‌‌های مالی بلک راک (BlackRock) و گری اسکیل (Grayscale)، پیشرفت‌های قابل‌توجهی در مسیر راه‌اندازی صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین داشته‌اند. به نظر می‌رسد که بلک راک یک قدم به عرضه ETF خود در بورس نزدک نزدیک شده است. در همین حال، دادگاه استیناف ایالات متحده بررسی درخواست گری اسکیل برای راه‌اندازی ETF بیت کوین را اجباری کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
ETF بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

کمیسیون بورس آمریکا اعلام نتیجه ۲ درخواست ETF بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده با انتشار اطلاعیه‌هایی جداگانه اعلام کرد که تصمیم‌گیری در مورد تأیید یا رد درخواست‌های «آرک ۲۱شیرز» و «ون‌اک» و برای عرضه ETF اسپات اتریوم را به تعویق انداخته است. این کمیسیون گفت که هیچ نظر عمومی در مورد هر یک از این پیشنهادها دریافت نکرده است و در نتیجه، مهلت تصمیم‌گیری را به‌ترتیب به ۲۵ و ۲۶ دسامبر (۴ و ۵ دی) موکول خواهد کرد.

خبر - ۲ ماه پیش
ETF اسپات بیت کوین,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده,بلک‌راک,ون‌اک,وایزاورجین,ویزدم‌تری,اینسکو

کمیسیون بورس آمریکا تصمیم‌گیری درباره هر ۷ ETF اسپات بیت کوین را به تعویق انداخت

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اعلام کرد که برای بررسی تغییر قانون پیشنهادی برای صدور مجوز راه‌اندازی ETF‌های اسپات بیت کوین به زمان بیشتری نیاز دارد. طبق اطلاعیه منتشرشده، بررسی درخواست بیت‌وایز به ۱۶ اکتبر (۲۴ مهر)، بلک‌راک، ون‌اک، وایزاورجین، ویزدم‌تری و اینسکو به ۱۷ اکتبر (۲۵ مهر) و والکری به ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) موکول شده است. باتوجه به اینکه درخواست‌های پیشین این شرکت‌های برای عرضه ETF اسپات بیت کوین توسط کمیسیون بورس رد شده است، مشخص نیست که آیا این نهاد نظارتی پس از رسیدن به مهلت‌های مقرر جدید تصمیمات خود را دوباره به تعویق خواهند انداخت یا نه.

خبر - ۳ ماه پیش