کمیسیون بورس و اوراق بهادار اروپا نسبت به قانون‌‎‎‎گذاری ارز دیجیتال تردید دارد

کمیسیون بورس و اوراق بهادار اروپا، با برخی از مفاد قانون‌‎‎‎گذاری ارز دیجیتال، که توسط پارلمان اروپا تصویب شده بود، مخالفت کرد. کمیسیون اروپا و اتحادیه در حال همکاری برای یک سیستم قانون‌‎‎‎گذاری مشترک در زمینه ارز دیجیتال هستند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بورس,اروپا,ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، یک نامه غیررسمی که توسط پورتال خبری ارزهای دیجیتال آلمان «BTC Echo» مشاهده شد، حاکی از آن است که کمیسیون با برخی مفاد در متون مصوب قانون‌گذاران موافق نیست و در حال آماده‌سازی اصلاحیه‌ها است. این نهاد اجرایی به طور خاص در مورد اقدامات خاصی با هدف مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم ابراز نگرانی می‌کند.

با این مقررات، که در ماده ۴ «MiCA» آمده است، پارلمان می‌خواهد از صدور مجوز اتحادیه اروپا برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های ارز دیجیتال (CASP) که در حوزه‌های قضایی غیرمنطبق یا مناطق پرخطر مستقر هستند یا در کشورهایی که این کار را نمی‌کنند ثبت شده‌اند، جلوگیری کند. قانون مالیات شرکت‌های کمیسیون اشاره می‌کند که در سایر اقدامات قانونی ممنوعیت مشابهی وجود ندارد. علاوه بر این، چنین ممنوعیتی ناقض قوانین سازمان تجارت جهانی است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار اروپا توضیح می‌دهد که مشخص نیست چرا چنین اقدامی باید به ویژه برای ارائه دهندگان ارزهای دیجیتال اعمال شود. این پلتفرم‌ها مشمول دستورالعمل‌های دیگر اتحادیه اروپا در مورد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم هستند، که کمیسیون اصرار دارد که در مورد اپراتورهای کشورهای ثالث در مناطق پرخطر، حفاظت کافی قوی ارائه می‌کنند. مقررات جدید فقط بار مقامات اتحادیه اروپا را افزایش می‌دهد.

پارلمان اروپا همچنین ایجاد یک ثبت نام برای ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های ارز دیجیتال غیرمنطبق را پیشنهاد می‌کند که توسط سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA) نگهداری می‌شود. با این حال، نامه کمیسیون نشان می‌دهد که تردیدهای جدی در مورد امکان‌سنجی این پیشنهاد دارد. همچنین معتقد است که اگر اصلاً نیاز به انجام این کار وجود دارد، باید بخشی از مقررات عمومی مبارزه با پولشویی باشد که بر همه فعالان بازار مالی تأثیر می‌گذارد.

کمیسیون اروپا همچنین از معیارهای اتخاذ شده برای عدم انطباق انتقاد می‌کند و می‌گوید که آنها نامشخص هستند. این کشور خواستار بهبود از پارلمان اروپا در این زمینه است و قصد دارد قبل از دور بعدی مذاکرات سه گانه که برای چهارشنبه ۱۸ می (۲۸ اردیبهشت) برنامه ریزی شده است، یک پیشنهاد مصالحه ارائه دهد.

لینک کوتاه:b2n.ir/x72065 

بانک مرکزی اروپا درباره بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال هشدار داد
کنگره آمریکا امسال بیش از ۵۰ لایحه مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است
آمریکایی‌ها اکنون می‌توانند ساعت‌های شرکت تگ هویر را با ارزهای دیجیتال خریداری کنند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

کنگره آمریکا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,ارز دیجیتال بانک مرکزی,بلاک چین

کنگره آمریکا امسال بیش از ۵۰ لایحه مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است

یکی از مقامات قبلی شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن به بیش از ۵۰ لایحه مرتبط با دارایی‌های دیجیتال که سیاست‌های قانون‌گذاری ارز های دیجیتال، بلاک چین و ارز دیجیتال بانک مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در سال ۲۰۲۲ ارائه شده‌اند، اشاره کرده است.

خبر - ۴ روز پیش
تگ هویر,ارزهای دیجیتال,پرداخت,TAG Heuer

آمریکایی‌ها اکنون می‌توانند ساعت‌های شرکت تگ هویر را با ارزهای دیجیتال خریداری کنند

شرکت طراحی و سازنده ساعت‌های لوکس تگ هویر (TAG Heuer)، اکنون ارزهای دیجیتال را به‌عنوان روش پرداخت برای محصولات باکیفیت خود می‌پذیرد. این شرکت سوئیسی که سابقه تأسیس آن به ۱۵۰ سال پیش برمی‌گردد، اعلام کرده است که مشتریان آمریکایی می‌توانند ساعت‌ها و اکسسوری‌های موردنظر خود را به‌صورت آنلاین و با ارزهای دیجیتال خریداری کنند.

خبر - ۴ روز پیش
متاورس,سرمایه‌گذاری,خطرپذیر,ارزهای دیجیتال

اندریسن هوروویتز یک صندوق ۶۰۰ میلیون دلاری متمرکز بر بازی‌های وب ۳ و متاورس راه‌اندازی می‌کند

اندریسن هوروویتز (Andreessen Horowitz)، شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارزهای دیجیتال اعلام کرده است که با راه‌اندازی یک صندوق جدید، به دنبال سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون دلار در صنعت بازی بخش‌های وب ۳ و متاورس است.

خبر - ۶ روز پیش
اروپا,سرمایه‌گذاری,ارزهای دیجیتال

خانواده‌های اروپایی به ارز دیجیتال به چشم ابزاری برای افزایش پس انداز نگاه می‌کنند

اخیرا مطالعه‌ای توسط صرافی بیت مکس انجام شده است که نشان می‎‎‎دهد، خانواده‌های اروپایی در عین حال که متوجه ریسک‌های سرمایه گذاری در ارز دیجیتال هستند، به آن به عنوان یک ابزار برای افزایش پس انداز نگاه می‌کنند. همچنین در این مطالعه از هر ۵ شرکت کننده ۳ نفر اعلام کردند که رشد ۵۰درصدی سرمایه گذاری خود را تجربه کرده‌اند.

خبر - ۶ روز پیش
دای,استیبل کوین,شیبا اینو,ارزهای دیجیتال

استیبل کوین دای جایگاه پانزدهم بازار ارزهای دیجیتال را از شیبا اینو گرفت

استیبل کوین دای (DAI) از فروپاشی استیبل کوین رقیب خود یعنیUST، بیشترین بهره را برد و با رونق گرفتن پروژه‌اش حالا از شیبا اینو نیز در بازار سبقت گرفت. در حال حاضر استیبل کوین دای با ارزش بازاری ۶.۵۵۳ میلیارد دلاری در جایگاه پانزدهم برترین ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازار قرار دارد و شیبا اینو با عملکرد ناامیدکننده خود در جریان سقوط اخیر بازار حالا با ارزش بازار ۶.۴۷۴ میلیارد دلاری در جایگاه شانزدهم قرار دارد.

خبر - ۶ روز پیش
سیلیکون ولی,ارزهای دیجیتال,تگزاس

تگزاس به‌عنوان سیلیکون ولی صنعت ارزهای دیجیتال شناخته شد

زادگاه سنتی همه استارت‌آپ‌های جدید، منطقه سیلیکون ولی در ایالات متحده بود. بسیاری از استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال هم از آنجا سرچشمه گرفتند، اما زمانی که کار و نگهداری شرکت‌ها در این مکان به‌طور غیرقابل‌تحملی گران شد، ایالت تگزاس توانست استارت‌آپ‌ها و شرکت‌های از قبل تاسیس‌شده زیادی را به خود جذب کند.

خبر - ۷ روز پیش
کوین بیس,ارزهای دیجیتال,قانون‌گذاری

اقدام جدید کوین بیس برای کمک به قانون‌گذاری حوزه ارزهای دیجیتال

صرافی کوین بیس اخیراً یک اتاق فکر ارز دیجیتالی راه‌اندازی کرده است تا بتواند در شکل‌گیری مقررات این حوزه گامی مثبت بردارد. این واحد که با حضور اساتید برجسته حقوق و اقتصاد برخی از دانشگاه‌های مطرح آمریکا تشکیل شده است، تحقیقاتی را در زمینه ارزهای دیجیتال و وب ۳.۰ منتشر خواهد کرد. هرمینگ وانگ، مدیر واحد سیاست‌گذاری کوین بیس، ریاست این دپارتمان تازه تأسیس را بر عهده خواهد داشت.

خبر - ۱ هفته پیش
کمیسیون بورس آمریکا,گری گنسلر,ارزهای دیجیتال,SEC

رئیس کمیسیون بورس آمریکا می‌خواهد بودجه اجرایی این آژانس را برای محافظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال افزایش دهد

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، از کنگره خواسته است تا بودجه آژانس را تا ۸ درصد افزایش دهد تا دستور کار نظارتی و اجرایی ارزهای دیجیتال خود را دنبال کند.

خبر - ۱ هفته پیش
روسیه,پرداخت,ارزهای دیجیتال,قانون گذاری

روسیه: پرداخت با ارزهای دیجیتال در نهایت قانونی خواهد شد

دنیس مانتوروف، وزیر صنعت و تجارت روسیه، می‌گوید این کشور «دیر یا زود» پرداخت با ارزهای دیجیتال را قانونی اعلام می‌کند. مانتوروف افزود: «بانک مرکزی و دولت روسیه هم‌اینک مشغول این قضیه هستند ولی همه می‌دانند که این فرایند به زمان احتیاج دارد.» این مقام روس تأکید کرد پرداخت با ارزهای دیجیتال در نهایت باید «مطابق با مقررات تعیین‌شده باشد.»

خبر - ۱ هفته پیش