کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا سه پروتکل دیفای به اتهام ارائه معاملات غیرقانونی جریمه کرد

کمیسیون معاملات آتی کالا ایالات متحده، روز گذشته اعلام کرد که سه پروتکل دیفای «اوپین»، «زیروایی‌اکس»، و «دریکس» را به اتهام ارائه معاملات غیرقانونی مشتقات جریمه کرده است. بر اساس گزارش این آژانس، این سه شرکت به‌دلیل استفاده از پروتکل‌های مبتنی بر بلاک چین و قراردادهای هوشمند برای راه‌اندازی پلتفرم‌های معاملاتی با اتهام مختلفی روبه‌رو هستند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا,اوپین,زیروایی‌اکس,دریکس,جریمه

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «beincrypto»، کمیسیون معاملات آتی کالا مدعی است دو پلتفرم اوپین و دریدکس به عنوان پلتفرم‌های سواپ (SEF) یا فروش قراردادهای فیوچرز و آپشن (DCM) ثبت نشده‌ و فرآیند احراز هویت مشتریان را مطابق با قانون رازداری بانکی انجام نداده‌اند. زیرو اکس نیز به ارائه و فروش غیرقانونی کالا به صورت اهرم‌دار و با مارجین در قالب ارزهای دیجیتال متهم شده است.

این شرکت‌ها از پلتفرم‌های مهم فضای دیفای به شمار می‌روند و از پروتکل‌های نرم‌افزاری مبتنی بر بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند برای انجام تراکنش‌ها در محیطی غیرمتمرکز استفاده می‌کنند. با این حال، کمیسیون معاملات آتی کالا معتقد است استفاده از این فناوری‌ها آن‌ها را از مطابقت با قانون معاف نمی‌کند.

ایان مک گینلی (Ian McGinley) از کمیسیون معاملات آتی در این رابطه می‌گوید:

«با گذشت زمان، شرکت‌های دیفای به این ایده رسیدند که با استفاده از قرارداد هوشمند، تراکنش‌های غیرقانونی قانونی می‌شوند! اما اینطور نیستفضای دیفای ممکن است جدید، پیچیده و در حال تکامل باشد اما بخش اجرایی نیز به پیشروی ادامه می‌دهد و به سراغ پلتفرم‌های ثبت نشده‌ای می‌رود که امکان خرید و فروش قراردادهای مشتقات دارایی‌های دیجیتال را برای شهروندان آمریکایی فراهم می‌کنند.»

به دنبال این اقدام اجرایی، سه پلتفرم اوپین، زیرو اکس و دریدکس موظف‌ شده‌اند به ترتیب ۲۵۰٬۰۰۰، ۲۰۰٬۰۰۰ و ۱۰۰٬۰۰۰ دلار جریمه پرداخت کنند. به‌علاوه، این سه پلتفرم باید نقض بیشتر قوانین بورس کالا و کمیسیون معاملات آتی را متوقف کنند.

همچنین، کمیسیون معاملات آتی کالا پلتفرم ورشکسته میرر تریدینگ اینترنشنال (MTI) را با اتهام کلاهبرداری مرتبط با بیت کوین، ۱.۷ میلیارد دلار جریمه کرد. به گفته CFTC، میرر تریدینگ در این طرح کلاهبرداری که با معاملات فارکس و معاملات ارزهای دیجیتال مرتبط بوده ۳۰٬۰۰۰ بیت کوین را از حدود ۲۳٬۰۰۰ آمریکایی دریافت کرده و به توافقات خود عمل نکرده است.

MTI در اواخر سال ۲۰۲۰ پس از اینکه یکی از مدیرانش از کشور فرار کرد و تمام بیت کوینی را که سرمایه‌گذاران به شرکت سپرده بودند تصاحب کرد، به طور موقت منحل شد.

گفته می‌شود کلاهبرداری MTI یکی از بزرگترین طرح های پانزی دارایی‌های دیجیتال است.

لینک کوتاه: B2n.ir/s63887 

 

رئیس کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا می‌گوید بیت کوین باید به‌سمت الگوریتم اثبات سهام حرکت کند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.