کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده از بایننس و مدیر عامل آن شکایت کرد

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، و مدیر عامل آن چانگ پنگ ژائو، به اتهام نقض قوانین معاملات و مشتقات، با شکایت کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CTFC) روبرو هستند. کمیسیون معاملات آتی کالا، بایننس و ژائو را به اتهام نقض قوانین متهم و در دادگاه فدرال شیکاگو شکایت خود را ثبت کردند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده,CTFC,شکایت,بایننس,چانگ پنگ ژائو

title

به گزارش آسانبیت کوین و به نقل از «bloomberg»، کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) از صرافی بایننس و مدیر عامل آن به دلیل نقض قوانین معاملاتی شکایت کرده است. انتشار این خبر باعث کاهش ۴ درصدی قیمت بیت کوین در کمتر از یک ساعت شد.

این شکایت روز دوشنبه در دادگاه فدرال شیکاگو انجام شده و در آن، صرافی بایننس و چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل آن به نقض قوانین معاملاتی متهم شده‌اند. بر اساس این شکایت، صرافی بایننس از جولای (تیر) سال ۲۰۱۹ و بدون اینکه به در کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا ثبت شده باشد، به مشتریان آمریکایی خدمات مربوط به معاملات اسپات و مشتقه را ارائه کرده و قوانین را نقض کرده است.

کمیسیون معاملات آتی مدعی است صرافی بایننس به طور عمدی دفتر مرکزی خود را پنهان کرده و مدیرعامل آن گفته است این دفتر در هر ساعت و هرکجای جهان وجود دارد. این کمیسیون همچنین معتقد است صرافی بایننس با ۳۰۰ حساب که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ژائو در ارتباط است معامله کرده است.

بر اساس این شکایت، صرافی بایننس و کارمندان آن به طور عامدانه، نقض قوانین کشور آمریکا را تسهیل کرده و به مشتریان آمریکایی گفته‌اند برای فرار از قانون‌گذاران از «VPN» استفاده کنند. همچنین این صرافی به مشتریانی که احراز هویت خود را با مدارک واقعی انجام نداده‌اند اجازه استفاده از این پلتفرم را داده است. بایننس همچنین از مشتریان VIP خود خواسته تا تحت پوشش سایر شرکت‌ها و برای فرار از قانون‌گذاران در این صرافی حساب باز کنند.

هدف کمیسیون معاملات آتی، توقف فعالیت‌های غیرقانونی بایننس و اجبار آن به پیروی از قانون است. علاوه بر این، این آژانس به دنبال اعمال جریمه‌های مالی و مجازاتی مانند ممنوعیت معاملات و ثبت‌نام و بازپرداخت سودهای غیرقانونی است.

نکته جالب توجه این شکایت، ادعای CFTC مبنی بر کالا بودن دارایی‌های دیجیتالی چون بیت کوین، اتریوم و لایت کوین است. این در حالی است که گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا بارها مدعی شده همه ارزها به جز بیت کوین اوراق بهادار محسوب می‌شوند.

خبر شکایت CFTC از صرافی بایننس شوکی جدید را در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد و به دنبال آن بیت کوین با ریزشی ۴.۴ درصدی به ۲۶,۷۶۶ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۰ روز اخیر رسید.

صرافی بایننس از کمپین تبلیغاتی کریستیانو رونالدو پرده‌برداری کرد!
کمک بایننس به ایالات متحده برای توقیف ۴.۴میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال مرتبط با کره شمالی
صرافی بایننس ارائه خدمات خود در استرالیا را از سر می‌گیرد
صرافی بایننس فعالیت‌های خود را در کانادا متوقف می‌کند
بایننس آمریکا به‌دنبال کاهش نفوذ چانگ پنگ ژائو در بحبوحه سخت‌گیری نهادهای نظارتی است

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

ایالات متحده,کره شمالی,صرافی,همکاری,بایننس,هک

کمک بایننس به ایالات متحده برای توقیف ۴.۴میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال مرتبط با کره شمالی

صرافی بایننس اعلام کرده که به قانون‌گذاران آمریکایی در توقیف ۴.۴میلیون دارایی دیجیتال مرتبط با جرایم سایبری کشور کره شمالی کمک کرده است. طبق گفته‌های این صرافی، تیم تحقیقاتی بایننس در همکاری با قانون‌گذاران آمریکایی سعی کرده است جلوی فعالیت‌های غیرقانونی ۴ نهاد تحریم‌شده در کره شمالی را بگیرد.

خبر - ۳ روز پیش
صرافی,بایننس,استرالیا

صرافی بایننس ارائه خدمات خود در استرالیا را از سر می‌گیرد

شعبه صرافی بایننس در استرالیا، روز پنجشنبه اعلام کرد که خدمات با دلار استرالیا (AUD) را به زودی مجدداً در اختیار کاربران قرار می‌دهد. بایننس بیان کرد که این مشکل به دلیل تصمیم یکی از ارائه‌دهندگان خدمات پرداخت شخص ثالث رخ داده است.

خبر - ۱ هفته پیش
صرافی,بایننس,کانادا,استیبل کوین‌,چانگ‌پنگ‌ ژائو

صرافی بایننس فعالیت‌های خود را در کانادا متوقف می‌کند

صرافی بایننس اعلام کرد به‌خاطر سیاست‌های جدید کانادا درمورد استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های مربوط به سرمایه‌گذاران، از این کشور خارج می‌شود.

خبر - ۲ هفته پیش
چانگ پنگ ژائو,بایننس,بایننس آمریکا

بایننس آمریکا به‌دنبال کاهش نفوذ چانگ پنگ ژائو در بحبوحه سخت‌گیری نهادهای نظارتی است

طبق گزارش‌ها، مدیران بایننس آمریکا به‌دنبال راه‌هایی برای کاهش نفوذ چانگ پنگ ژائو، بنیان‌گذار این صرافی باهدف جلوگیری از بروز مشکل در دریافت مجوزهای نظارتی هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
کارمزد,تراکنش‌های تأییدنشده بیت کوین,بیت کوین,بایننس,صرافی

افزایش ناگهانی کارمزد و تراکنش‌های تأییدنشده بیت کوین؛ توقف موقت برداشت‌ها توسط بایننس

روز گذشته صرافی بایننس به دنبال شلوغی بی‌سابقه شبکه بیت کوین و افزایش تعداد تراکنش‌های تایید نشده، ۲ بار برداشت بیت کوین را متوقف کرد. با این حال، پس از وقفه چند ساعته، وضعیت برداشت‌ بیت کوین در صرافی بایننس بار دیگر به حالت عادی خود بازگشته است.

خبر - ۲ هفته پیش
چانگ پنگ ژائو,بایننس,جاستین سان,توکن سویی,SUI,لانچ‌پول بایننس,ترون

درگیری ژائو با جاستین سان بر سر لانچ‌پول توکن سویی؛ بایننس سان را به شکایت تهدید کرد

چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس، در قضیه هجوم جاستین سان به پیش‌خرید توکن سویی (SUI) در سرویس لانچ‌پول بایننس، او را تهدید به شکایت کرد. جاستین سان، بنیان‌گذار ترون نیز روز دوشنبه در توییتی اعلام کرد پس از اخطاری که از صرافی بایننس در رابطه با خرید توکن «SUI» دریافت کرده است، ۵۶ میلیون دلاری که به این صرافی منتقل کرده را بازخواهد گرداند.

خبر - ۳ هفته پیش
بیت‌کوین,نرخ تسلط,اتریوم,تتر,بایننس کوین,سولانا

نرخ تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال به ۴۸.۵۸ درصد رسیده است

داده‌های موجود نشان می‌دهد که نرخ تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون به ۴۸.۵۸ درصد رسیده است و اتریوم با نرخ تسلط ۱۹.۵۸ درصدی خود بعد از آن قرار دارد. تتر و بایننس کوین نیز به‌ترتیب با نرخ تسلط ۷ و ۴.۳۱ درصدی خود رتبه‌های سوم و چهارم را از آن خود کرده‌اند.

خبر - ۴ هفته پیش
بایننس,دوج کوین,دلار ترو,استیبل کوین,TUSD,بیلی مارکوس

بایننس امکان مبادله جفت‌ارز معاملاتی دوج کوین و TrueUSD را فراهم کرد

صرافی بایننس اعلام کرده که مبادلات جفت‌ارز معاملاتی دوج کوین و دلار ترو را به پلتفرم معاملاتی خود اضافه کرده است. دلار ترو پنجمین استیبل کوین بزرگ بازار ارزهای دیجیتال از نظر ارزش بازاری محسوب می‌شود.

خبر - ۴ هفته پیش
کوین بیس,صرافی,کمیسیون بورس ایالات متحده,شکایت

صرافی کوین بیس از کمیسیون بورس ایالات متحده شکایت کرد

صرافی کوین بیس در ۲۴ آوریل (۴ اردیبهشت) علیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایت کرده است. این صرافی در ژوئیه ۲۰۲۲ (تیر ۱۴۰۱) دادخواستی را ارائه کرد که در آن از این کمیسیون خواسته شده بود تا دستورالعمل‌های مشخصی را برای شرکت‌های فعال در بخش صنعت ارزهای دیجیتال تعیین کند. پرونده کنونی کمیسیون بورس را مجبور به تبعیت از این دادخواست نمی‌کند. اگرچه به نظر می‌رسد که به‌طور غیرمستقیم به اطلاعیه ولز مربوط می‌شود. اطلاعیه‌ای که نشان می‌دهد کمیسیون بورس به‌زودی از کوین بیس شکایت خواهد کرد.

خبر - ۱ ماه پیش