کوین بیس در وب‌سایتش عبارت «پشتیبانی‌شده توسط دلار» برای USDC را حذف کرد

پس از آن که اسناد حسابرسی نشان داد که تمام ذخایر پشت یو‌اس‌دی کوین (USDC) به صورت نقدی نگه‌داری نمی‌شوند، صرافی کوین بیس تغییر مهمی در صفجه این کوین در وب سایت خود ایجاد کرده است.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کوین‌بیس,بیت کوین,دلار,تتر

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، پس از آن که اسناد حسابرسی نشان داد همه ذخایر یواس‌دی‌سی به صورت نقدی نگهداری نمی‌شود، کوین بیس (Coinbase) صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال، تغییر مهمی در صفحه کوین‌های دلار (USD) در وب سایت خود ایجاد کرد. و این عمل برخلاف اظهارات قبلی بود که هر یواس‌دی‌سی با یک دلار آمریکا در حساب بانکی پشتیبانی می‌شود. بازدیدکنندگان هنگام ورود به صفحه وب کوین بیس اکنون با بیانیه‌ای مواجه می‌شوند که می‌گوید یواس‌دی‌سی با دارایی‌های کاملاً ذخیره شده پشتیبانی می‌شود. در این ادعای جدید آمده است: هر یواس‌دی‌سی با یک دلار یا دارایی با ارزش منصفانه معادل پشتیبانی می‌شود که در حساب‌های موسسات مالی تنظیم شده ایالات متحده نگهداری می‌شود.

بر اساس آخرین گزارش ذخایر جمع‌بندی شده، کوین دلار با سرمایه بازار بیش از ۲۸ میلیارد دلار، هشتمین ارز دیجیتال بزرگ است. یواس‌دی‌سی همچنین دومین استیبل‌کوین بزرگ پس از تتر است که تقریباً ۶۳ میلیارد دلار دارایی دارد. یواس‌دی‌سی از بدو تأسیس به عنوان یک استیبل‌کوین به طور کامل توسط دلار ایالات متحده پشتیبانی شده است. از طرف دیگر، تتر بیش از یک بار است که با تنظیم کننده‌ها در مقابل هم قرار گرفته‌اند زیرا اوراق تجاری نامعلوم تقریبا نیمی از کل ذخایر تتر را تشکیل می‌دهد.

با این حال، حسابرسی شرکت مشاوره مالیاتی چند ملیتی گرانت هورتون نشان داد که ۶۱درصد از ذخایر یواس‌دی‌سی به صورت نقدی و معادل آن نقد شده است، در حالی که ۹درصد از ذخایر در اوراق تجاری ذخیره شده است. گزارش حسابرسی وجوه نقدی را به عنوان سپرده در بانک‌ها و صندوق‌های بازار تعهدات دولت تعریف می‌کند، در حالی که معادل نقدینگی به عنوان اوراق بهادار با سررسید اولیه کمتر یا مساوی ۹۰ روز تعریف می‌شود.

این گزارش نشان داد که ذخایر یواس‌دی‌سی شامل گواهی سپرده بانکی و خزانه‌داری ایالات متحده است و مطمئناً به طور کامل توسط دلار آمریکا در حساب بانکی نگهداری نمی‌شود. به گفته بلومبرگ، عبارت رویکرد کوین دلار در وب سایت روزی تغییر کرد که رسانه‌های اصلی در مورد گزارش و مطالب مرتبط بازاریابی با کوین بیس تماس گرفتند.

اندرو اشمیت (Andrew Schmitt)، سخنگوی کوین بیس به خبرنگاران اعلام کرد که هر یواس‌دی‌سی با ۱ دلار یا دارایی با ارزش منصفانه معادل پشتیبانی می‌شود؛ او گفت: «کاربران همیشه می‌توانند ۱ کوین دلار را با ۱.۰۰ دلار آمریکا پس‌انداز کنند. ما جزئیات بیشتری را به وب سایت خود اضافه کرده‌ایم تا مشتریان در مورد ذخایر یواس‌دی‌سی بیشتر بدانند.»

سیرکل، شرکتی که یواس‌دی‌سی را با همکاری کوین‌بیس تحت کنسرسیوم مرکزی نظارت می‌کند، اخیراً برنامه‌های خود را برای تبدیل شدن به یک بانک ارز دیجیتال ملی با ذخیره کامل در ایالات متحده اعلام کرده است. جرمی آلیر (Jeremy Allaire)، مدیرعامل سیرکل گفت که این شرکت مایل است تحت نظارت تنظیم کنندگان مقررات و الزامات مدیریت ریسک، فعالیت کند.

به عنوان بخشی از این اعلامیه، او گفت که حجم کل یواس‌دی‌سی به صدها میلیارد دلار در گردش افزایش می‌یابد و همچنان از فعالیت‌های اقتصادی با اعتماد بالا حمایت می‌کند و به یک ابزار محبوب در خدمات مالی و برنامه‌های تجارت اینترنتی تبدیل می‌شود.

لینک کوتاه: b2n.ir/z75642 

السالوادور همچنان بیت کوین می‌خرد!
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۲۹ شهریور؛ حمایت‌ها و مقامت‌ها کدام‌اند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط