کیم کارداشیان به دنبال فرار از شکایت سرمایه‌گذاران پروژه «اتریوم مکس» است

اتریوم مکس (EthereumMax) ارز دیجیتالی بود که برای مدت کوتاهی توسط افراد مشهور و ثروتمند تبلیغ می‌شد. حال شماری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال برای جبران زیانی که به خاطر سرمایه‌گذاری و خرید توکن‌های این پروژه متحمل شده‌‌اند، از افراد مشهوری به اتهام تبلیغ این ارز دیجیتال شکایت کرده‌‌‌اند. این شکایت علیه کیم کارداشیان، پائول پیرس و فلوید می‌‌‌وِدر مطرح شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کیم کارداشیان,شکایت,اتریوم مکس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین­تلگراف، تیم حقوقی کیم کارداشیان درخواستی برای کنار گذاشتن یک شکایت دسته جمعی علیه کیم و دیگر افراد مشهور آمریکایی ارائه کرده است.
کارداشیان و تعدادی دیگر از اینفلوئنسرهای برجسته رسانه‌های اجتماعی آمریکایی در ژانویه ۲۰۲۲(دی ۱۴۰۰) به دلیل ادعای گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران از طریق تبلیغ رسانه‌های اجتماعی یک ارز دیجیتال به نام اتریوم مکس (EMAX) با یک شکایت دسته‌جمعی مواجه شدند.
کارداشیان در ژوئن ۲۰۲۱(خرداد ۱۴۰۰) پست های استوری اینستاگرام خود را برای تبلیغ این پروژه منتشر کرد، در حالی که افرادی مانند فلوید می ودر(Floyd Mayweather)،این ارز را در مسابقه بوکسی مقابل لوگان پاول(Logan Paul) تبلیغ کرد.
طرفداران می‌توانستند بلیط‌های پرداخت به ازای هر بازدید را با این ارز خریداری کنند، که پس از تبلیغ توسط کارداشیان و سایر اینفلوئنسرها افزایش یافت. ارزش اتریوم مکس(EthereumMax) پس از آن به طور قابل توجهی کاهش یافت و بسیاری وارد ضرر شدند.

پرونده اولیه دادگاه که کارداشیان، می‌ودر(Mayweather) و هشت نفر دیگر را لیست کرده بود، ادعا می‌کرد که مدیران شرکت با افراد مشهور برای بیان اظهارات گمراه‌کننده درباره این ارز همکاری کرده‌اند. استیو جنتیل(Steve Gentile) و جیووانی پرونه(Giovanni Perone) به عنوان یکی از بنیان­گذاران این پروژه ذکر شده­اند.
تیم حقوقی کارداشیان در اسناد دادگاهی که توسط کوین تلگراف بررسی شده بود، برای رد دعوای دسته جمعی استدلال کرد و به ۱۰ ادعای مطرح شده علیه اینفلوئنسر پاسخ داد.

این پرونده همچنین استدلال می‌کند که ادعاهای شاکیان مبنی بر اینکه اینفلوئنسرها برای تبلیغ EMAX پول دریافت کرده‌اند، با توجه به فقدان شواهد آنها مبنی بر اینکه کارداشیان برای پست‌های اینستاگرامش غرامت مالی دریافت کرده است، بی‌اساس است.

تیم حقوقی کارداشیان همچنین تاکید کرد که هیچ مدرکی مبنی بر خرید، دریافت یا فروش ارز توسط کارداشیان وجود ندارد. متهمان با هم یک درخواست همه جانبه برای رد کلیت ادعاهای دعوای دسته جمعی ارائه کرده­اند.

لینک کوتاه: b2n.ir/y74379 

شکایت دسته‌جمعی تعدادی از سرمایه‌گذاران سولانا از سولانا لبز
شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری از ایلان ماسک به‌خاطر تبلیغ دوج کوین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

اولین تصویر تلسکوپ جیمز وب از کیهان

title

اداره کل ملی هوانوردی و فضای آمریکا (ناسا) عصر دوشنبه به وقت محلی، نخستین تصویر رنگی گرفته شده از کیهان توسط تلسکوپ فضایی جیمز وب را منتشر کرد. تصویری که توسط تلسکوپ جیمز وب گرفته، واضح‌ترین نمای مادون قرمز و عمیق‌ترین تصویر از کیهان را تا به امروز نشان می‌دهد. در بیانیه ناسا آمده است: « تلسکوپ فضایی جیمز وب، عمیق‌ترین و واضح‌ترین تصویر مادون قرمز از جهان دور را تا به امروز تولید کرده است. این تصویر از خوشه کهکشانی ۰۷۲۳ SMACS  که به عنوان اولین میدان عمیق وب شناخته می‌شود، مملو از جزئیات است.»

مطالب مرتبط