کیم کارداشیان به دنبال فرار از شکایت سرمایه‌گذاران پروژه «اتریوم مکس» است

اتریوم مکس (EthereumMax) ارز دیجیتالی بود که برای مدت کوتاهی توسط افراد مشهور و ثروتمند تبلیغ می‌شد. حال شماری از سرمایه‌گذاران این ارز دیجیتال برای جبران زیانی که به خاطر سرمایه‌گذاری و خرید توکن‌های این پروژه متحمل شده‌‌اند، از افراد مشهوری به اتهام تبلیغ این ارز دیجیتال شکایت کرده‌‌‌اند. این شکایت علیه کیم کارداشیان، پائول پیرس و فلوید می‌‌‌وِدر مطرح شده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کیم کارداشیان,شکایت,اتریوم مکس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین­تلگراف، تیم حقوقی کیم کارداشیان درخواستی برای کنار گذاشتن یک شکایت دسته جمعی علیه کیم و دیگر افراد مشهور آمریکایی ارائه کرده است.
کارداشیان و تعدادی دیگر از اینفلوئنسرهای برجسته رسانه‌های اجتماعی آمریکایی در ژانویه ۲۰۲۲(دی ۱۴۰۰) به دلیل ادعای گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران از طریق تبلیغ رسانه‌های اجتماعی یک ارز دیجیتال به نام اتریوم مکس (EMAX) با یک شکایت دسته‌جمعی مواجه شدند.
کارداشیان در ژوئن ۲۰۲۱(خرداد ۱۴۰۰) پست های استوری اینستاگرام خود را برای تبلیغ این پروژه منتشر کرد، در حالی که افرادی مانند فلوید می ودر(Floyd Mayweather)،این ارز را در مسابقه بوکسی مقابل لوگان پاول(Logan Paul) تبلیغ کرد.
طرفداران می‌توانستند بلیط‌های پرداخت به ازای هر بازدید را با این ارز خریداری کنند، که پس از تبلیغ توسط کارداشیان و سایر اینفلوئنسرها افزایش یافت. ارزش اتریوم مکس(EthereumMax) پس از آن به طور قابل توجهی کاهش یافت و بسیاری وارد ضرر شدند.

پرونده اولیه دادگاه که کارداشیان، می‌ودر(Mayweather) و هشت نفر دیگر را لیست کرده بود، ادعا می‌کرد که مدیران شرکت با افراد مشهور برای بیان اظهارات گمراه‌کننده درباره این ارز همکاری کرده‌اند. استیو جنتیل(Steve Gentile) و جیووانی پرونه(Giovanni Perone) به عنوان یکی از بنیان­گذاران این پروژه ذکر شده­اند.
تیم حقوقی کارداشیان در اسناد دادگاهی که توسط کوین تلگراف بررسی شده بود، برای رد دعوای دسته جمعی استدلال کرد و به ۱۰ ادعای مطرح شده علیه اینفلوئنسر پاسخ داد.

این پرونده همچنین استدلال می‌کند که ادعاهای شاکیان مبنی بر اینکه اینفلوئنسرها برای تبلیغ EMAX پول دریافت کرده‌اند، با توجه به فقدان شواهد آنها مبنی بر اینکه کارداشیان برای پست‌های اینستاگرامش غرامت مالی دریافت کرده است، بی‌اساس است.

تیم حقوقی کارداشیان همچنین تاکید کرد که هیچ مدرکی مبنی بر خرید، دریافت یا فروش ارز توسط کارداشیان وجود ندارد. متهمان با هم یک درخواست همه جانبه برای رد کلیت ادعاهای دعوای دسته جمعی ارائه کرده­اند.

لینک کوتاه: b2n.ir/y74379 

یک کاربر کوین بیس با طرح شکایتی از جانب همه کاربران صرافی خواهان دریافت ۵ میلیون دلار خسارت شد
شکایت دسته‌جمعی تعدادی از سرمایه‌گذاران سولانا از سولانا لبز
شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری از ایلان ماسک به‌خاطر تبلیغ دوج کوین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

سولانا,سولانا لبز,شکایت,Solana Labs

شکایت دسته‌جمعی تعدادی از سرمایه‌گذاران سولانا از سولانا لبز

سولانا لبز (Solana Labs)، سازمان غیرانتفاعی توسعه‌دهنده بلاک چین سولانا، با یک شکایت دسته‌جمعی که در ایالت کالیفرنیا تنظیم شده، مواجه شده است. مارک یانگ، شاکی اصلی، ادعا می‌کند که توکن سولانا یک اوراق بهادار ثبت‌نشده است. گفتنی است که این شکایت می‌تواند پیامدهای زیادی برای صنعت ارزهای دیجیتال داشته باشد. شاکیان افزوده‌اند که متهمان مبالغ هنگفتی را برای تبلیغ اوراق بهادار سولانا خرج کرده‌اند و انتظار داشته‌اند که با بازاریابی بنیاد سولانا از سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال سود کنند.

خبر - ۲ ماه پیش
شکایت,کلاهبرداری,ایلان ماسک,دوج کوین

شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری از ایلان ماسک به‌خاطر تبلیغ دوج کوین

ایلان ماسک، به‌دلیل تبلیغ دوج کوین با یک شکایت ۲۵۸ میلیارد دلاری مواجه شده است. شخص شاکی قصد دارد نماینده افرادی باشد که به‌خاطر این میم کوین ضرر کرده‌اند. طبق گفته‌های شاکی، ماسک در گذشته به دروغ گفت که دوج کوین یک پول محسوب می‌شود و دنبال‌کنندگانش را تشویق کرد تا این ارز دیجیتال را بخرند.

خبر - ۳ ماه پیش
کوین بیس,استیبل کوین,شکایت,کلاهبرداری

شکایت از کوین بیس به‌دلیل تبلیغ و معامله یک استیبل کوین ناشناخته

کاربران کوین بیس (Coinbase) اخیراً از این صرافی و صادرکننده استیبل کوین «GYEN» شکایت کرده‌اند. سرمایه‌گذاران توضیح داده‌اند که ارزش این توکن طبق ادعای تبلیغاتی آنها باید برابر با یک ین باشد اما هنگام خرید قیمت آن هفت برابر بیشتر بوده و بعد ناگهان ۸۰درصد سقوط کرده است.

خبر - ۴ ماه پیش