گروه هکری لازاروس بیش از ۴۲میلیون دلار بیت‌کوین در اختیار دارد

داده‌های پلتفرم دون آنالیتیکس نشان می‌دهد که کیف پول‌های مرتبط با گروه لازاروس در حال‌حاضر حدود ۴۷میلیون دلار ارزهای دیجیتال را در خود جای داده‌اند؛ از جمله ۴۲.۵میلیون دلار بیت کوین، ۱.۹میلیون دلار اتریوم، ۱.۱میلیون دلار بایننس کوین و ۶۴۰٬۰۰۰ دلار دیگر عمدتاً بی‌یواس‌دی و دیگر استیبل کوین‌ها.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

لازاروس,بیت‌کوین,گروه هکری,دون آنالیتیکس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، گروه لازاروس، یکی از معروف‌ترین گروه‌های هکری است که مقر اصلی آن در کره شمالی قرار دارد. داده‌های جدید نشان می‌دهد در حال حاضر، ۴۷ میلیون دلار ارز دیجیتال که بیشتر آن را بیت کوین تشکیل می‌دهد در کیف پول‌های این گروه هکری نگهداری می‌شود.

بر اساس داده‌هایی که پلتفرم دون آنالیتیکس از شرکت «21.co» جمع‌آوری کرده است، در حال حاضر در کیف پول‌های مرتبط با گروه لازاروس ۴۷ میلیارد دلار ارز دیجیتال شامل ۴۳.۵ میلیون دلار بیت کوین، ۱.۹ میلیون دلار اتریوم، ۱.۱ میلیون دلار BNB و ۶۴۰,۰۰۰ دلار استیبل کوین (عمدتا BUSD) وجود دارد.

پیش از این، در تاریخ ۶ سپتامبر و به دنبال هک پلتفرم «Stake.com»، حدود ۸۶ میلیون دلار در کیف پول‌های این گروه هکری نگهداری می‌شد. با این حال، به نظر می‌رسد دارایی‌های دیجیتال موجود در کیف پول‌های لازاروس در ۱۹ روز اخیر به طور چشمگیری کاهش یافته است.

در حال حاضر، پلتفرم دون آنالیتیکس ۲۹۵ کیف پول گروه لازاروس را که توسط FBI و دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) شناسایی شده است ردیابی می‌کند.

نکته جالب توجه در باره دارایی‌های این گروه هکری این است که لازاروس هیچ‌یک از کوین‌های حریم خصوصی مانند مونرو، دش یا زی‌کش را در کیف پول‌های خود ندارد. این ارزهای دیجیتال با تمرکز بر حریم خصوصی طراحی شده‌اند و ردیابی آن‌ها نسبت به سایر ارزها بسیار دشوارتر است.

علاوه بر این، فعالیت کیف پول‌های لازاروس همچنان بالاست و آخرین تراکنش آن‌ها در تاریخ ۲۰ سپتامبر (۲۹ شهریور) انجام شده است.

به گفته شرکت «21.co»، دارایی‌های گروه لازاروس احتمالا بسیار بیشتر از رقم گزارش شده است:

«باید به این نکته توجه داشته باشیم که این یک تخمین محدود از دارایی‌های گروه لازاروس است و بر اساس داده‌های عمومی ارائه شده است.»

هک صرافی کوینکس آخرین حمله‌ای است که به گروه هکری لازاروس نسبت داده شده است. این حمله در تاریخ ۱۳ سپتامبر (۲۲ شهریور) انجام شد و طی آن حدود ۷۰ میلیون دلار به سرقت رفت.

علاوه بر این، FBI حملات هکری به کیف پول اتمیک والت و پلتفرم‌های آلفاپو (Alphapo) و کوینز پید (CoinsPaid) را که در سال جاری صورت گرفت و طی آن‌ها در مجموع بیش از ۲۰۰ میلیون دلار دارایی به سرقت رفت، به گروه لازاروس نسبت داده است.

اما بر اساس گزارش شرکت چینالیسیس (Chainalysis)، مقدار دارایی‌های دیجیتال به سرقت رفته توسط هکرهای مرتبط با دولت کره شمالی نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد کاهش یافته است. تا اواسط ماه سپتامبر، هکرهای کشور کره شمالی در مجموع ۳۴۰.۴ میلیون دلار ارز دیجیتال سرقت کرده‌اند که نسبت به ۱.۶۵ میلیارد دلار سال ۲۰۲۲ کمتر شده است.

اواخر هفته گذشته نیز مقامات فدرال آمریکا در رابطه با حملات احتمالی گروه لازاروس به سازمان‌های مراقبت از بهداشت و بخش بهداشت عمومی این کشور هشدار دادند.

لینک کوتاه: B2n.ir/u84373 

 

پیتر شیف,طلا,بیت‌کوین,نرخ تورم,آمریکا
طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند
مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید
مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند
۲ میلیارد دلار بیت‌کوین بعد از گذشت ۴ سال جابه‌جا شدند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

بیت‌کوین,نهنگ

طبق داده‌های منتشر شده طی ده روز گذشته نهنگ‌های بیت‌کوین بیش از ۵ میلیارد دلار به سرمایه خود اضافه کرده‌اند

ارزش بیت کوین افزایش سریعی داشته و برای اولین بار از دسامبر ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰۰۰ دلار رسیده است. دارندگان بزرگ بیت کوین که به نام نهنگ‌ها شناخته می‌شوند، دارایی‌های بیت کوین خود را به میزان قابل توجهی گسترش داده‌اند و تنها در ده روز بیش از ۱۰۰,۰۰۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۵ میلیارد دلار را به سرمایه انباشته خود اضافه کرده‌اند.

خبر - ۵ روز پیش
بیت‌کوین,بلک‌راک,BTC,صندوق قابل معامله در بورس

مجموع دارایی‌های بیت‌کوین بلک‌راک به ۵.۴۵ میلیارد دلار رسید

تایتان مالی بلک راک به تازگی ۵۱۸ میلیون دلار اضافی در بیت کوین (BTC) سرمایه‌گذاری کرده است. بر اساس گزارش «Lookonchain» ، بلک راک روز چهارشنبه ۱۰۰۰۳ بیت کوین را به صندوق قابل معامله در بورس (ETF) خود اضافه کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
بلک‌راک,بیت‌کوین,سرمایه‌گذاری

مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید آن‌ها ممکن است به‌مرور دارایی بیت‌کوین خود را افزایش دهند

ریک ریدر، مدیر سرمایه‌گذاری بلک‌راک می‌گوید این شرکت ممکن است به دنبال افزایش ذخایر بیت‌کوین خود باشد.

خبر - ۱ هفته پیش
بیت‌کوین,BTC,بازار سهام ایالات متحده,آرخام

۲ میلیارد دلار بیت‌کوین بعد از گذشت ۴ سال جابه‌جا شدند

موسسه آماری آرخام حرکت ۲ میلیارد دلاری بیت کوین راکد را گزارش کرده، این اولین بار است که این سکه‌ها از سال ۲۰۱۹ حرکت می‌کنند. ۲ میلیارد دلار بیت کوین غیرفعال درست قبل از باز شدن بازار سهام ایالات متحده امروز در چندین آدرس مرتبط حرکت کرد. این بیت‌کوین‌ها یک بار در سال ۲۰۱۹ جابجا شده بود و قبل از آن از سال ۲۰۱۳ غیرفعال بود. از نظر تاریخی، این بیت کوین‌ها همه در زمان‌ها و تاریخ‌های مشابهی حرکت کرده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش
رابرت کیوساکی,ابرتورم,ایالات‌متحده,سرمایه‌گذاری,بیت‌کوین

رابرت کیوساکی می‌گوید ابرتورم ایالات‌متحده در راه است

رابرت کیوساکی باری دیگر در رسانه‌های اجتماعی از سرمایه‌گذاری بیت‌کوین حمایت و نگرانی خود را در مورد افزایش بدهی ملی ایالات متحده ابراز کرد. کیوساکی، که بیشتر به خاطر کتابش با عنوان «پدر پولدار، پدر فقیر» شناخته می‌شود، مردم را به خرید بیشتر بیت‌کوین تشویق کرد. دعوت دوباره کیوساکی برای اقدام در پاسخ به افزایش نگران‌کننده بدهی ملی ایالات متحده در پنج ماه گذشته است.

خبر - ۱ ماه پیش
بیت‌کوین,ایالات‌متحده,هکر,Bitfinex

ارزش دارایی بیت‌کوین ایالات‌متحده به ۸.۳ میلیارد دلار رسید

طبق گزارش اخیر طی دو سال گذشته، مقامات ایالات متحده ۲۰۷,۱۸۹ بیت کوین را از طریق عملیات‌های مرتبط با جاده ابریشم، هکر جیمی ژونگ و هکرهای «Bitfinex» توقیف کرده‌اند. در حال حاضر ارزش مجموع دارایی‌های بیت‌کوین آمریکا حدود ۸.۳ میلیارد دلار است که نگرانی‌هایی را در مورد تأثیرات احتمالی بر بازار در صورت فروش این دارایی‌ها ایجاد کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
آرتور هیز,تورم,BitMEX,بیت‌کوین,استیبل‌کوین,ایالات متحده

آرتور هیز می‌گوید بانک‌های بزرگ ایالات متحده تهدیدی برای صادرکنندگان استیبل‌کوین هستند

آرتور هیز، یکی از بنیان‌گذاران «BitMEX»، در مصاحبه اخیر با لورا شین، روزنامه‌نگار مشهور ارزهای دیجیتال، اظهار داشت که هجوم بانک‌های بزرگی مانند جی‌پی مورگان به بازار استیبل کوین می‌تواند منجر به مرگ زودهنگام صادرکنندگان متمرکز استیبل کوین باشد.

خبر - ۱ ماه پیش
رویترز,کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا,ETF بیت‌کوین

رویترز گزارش می‌دهد که کمیسیون بورس آمریکا ممکن است پیش از مهلت ۲۰ دی‌ماه وضعیت درخواست‌های ETF را مشخص کند

طبق گزارشی در رویترز، احتمالا کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا پیش از موعد ۲۰ دی‌ماه به ۱۴ مدیر دارایی که برای صدور ETF بیت‌کوین رقابت می‌کنند، اطلاع دهد که درخواست‌‌های آن‌ها چه وضعیتی دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
گلس‌نود,بیت‌کوین,BTC,Glassnode,قیمت تحقق‌یافته

قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین از ۳۵٬۰۰۰ دلار گذشت

داده‌های گلس‌نود نشان می‌دهد که قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت بیت کوین به‌تازگی از مرز ۳۵٬۰۰۰ دلار فراتر رفته است. این قیمت آخرین بار در مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹)، زمانی که بیت کوین در محدوده ۴۹٬۰۰۰ دلار معامله می‌شد، به این سطح رسیده بود. اکنون، علی‌رغم اینکه قیمت بیت کوین در حدود ۴۳٬۰۰۰ دلار است، قیمت تحقق‌یافته سرمایه‌گذاران کوتاه‌مدت در همان سطح باقی مانده است.

خبر - ۱ ماه پیش