گزارش سه‌ماهه سوم NFTها نشان می‌دهد که بازار توکن‌های غیرمثلی در مرحله رشد پویا و غیرقابل توقف هستند

توکن‌های غیرمثلی (NFT) از ابتدای سال ۲۰۲۱ پذیرش قابل توجهی داشته‌اند و آمارهای سه ماهه سوم سال جاری نشان می‌دهد که شاخص‌های کلیدی همچنان در طی این مدت در حال افزایش بوده‌اند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

NFT,کریپتوپانکس,اوپن سی

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «bitcoin.com»، اخیراً «nonfungible.com» گزارش فصلی سه ماهه سوم سال جاری خود را منتشر کرده است که نشان می‌دهد کیف پول‌های فعال افزایش یافته است، تعداد خریداران NFT افزایش یافته است و تعداد فروشندگان سریع‌تر از تعداد خریداران رشد کرده است.

اقدامات بازار NFT در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ با ادامه تقاضای NFT در چند ماه آخر سال، معیارهای سه ماهه ثبت شده قبلی را شکست. محققان پورتال وب «nonfungible.com» مطالعه‌ای را منتشر کردند که سه ماهه سوم سال ۲۰۲۱ را پوشش می‌دهد و داده‌ها نشان می‌دهد که بیشتر شاخص‌ها در حال رشد هستند. به عنوان مثال، کیف پول‌های فعال، تعداد کیف پول‌هایی که با قرارداد هوشمند NFT تعامل داشته‌اند، ۱۰۲.۵۲درصد از ۲۰۳,۷۱۹ کیف پول فعال در سه ماهه دوم به ۴۱۲,۵۷۸ در سه ماهه سوم افزایش یافته است. گزارش NFT سه‌ماهه سوم نشان می‌دهد که بازارهای توکن غیرقابل تعویض در مرحله رشد پویا و غیرقابل توقف هستند.

خریداران NFT با افزایش ۱۶۶.۷۳درصدی از ۹۷,۶۵۸ در سه ماهه دوم به ۲۶۰,۴۸۹ در سه ماهه سوم رسید. فروشندگان از ۴۰,۰۵۶ به ۱۲۲,۹۱۰ افزایش یافتند و شاهد افزایش ۲۰۶.۸۴ درصدی در سه ماهه گذشته بودند. مقدار دلار آمریکا برای NFTها در سه ماهه دوم ۷۸۲ میلیون دلار رد و بدل شد، اما در سه ماهه سوم بسیار افزایش یافت و به ۵.۹ میلیارد دلار رسید.

گزارش سه ماهه سوم «nonfungible.com» خاطرنشان می‌کند: «در طول حجم معاملات دلاری که در پایان ماه اوت (شهریور) به بالاترین حد خود رسید، شاهد بالاترین رکورد دیگری از نظر کیف پول‌های فعال بودیم. حجم هفتگی که تقریباً ۹۱ میلیون دلار در هفته بود در عرض ۲ ماه به ۱.۶۷۴ میلیارد دلار رسید. محققان «Nonfungible.com» اضافه می‌کنند: «پس از این اوج، متوجه می‌شویم که حجم هفتگی در سطحی تقریباً ۳ برابر بیشتر از سطح قبلی خود، در حدود ۳۰۰ میلیون دلار در هفته تثبیت می‌شود.»

از نظر وفاداری، مشتریان NFT مانند NFTهای متاورس وفادارترین هستند و پس از آن کلکسیون‌های NFT قرار می‌گیرند. NFTهای ورزشی، بازی، هنر و ابزارهای کاربردی تا آنجا که به وفاداری NFT مربوط می‌شود، از کلکسیون‌ها پیروی می‌کنند. کلکسیون‌ها بیشترین فروش را داشتند که ۷۶ درصد از فروش را به خود اختصاص دادند در حالی که ۹ درصد از فروش بر روی NFTهای هنری متمرکز بود. ورزش‌ها با تنها ۱درصد فروش در سه ماهه سوم، کم فروش‌ترین NFTها خواهند بود.

بزرگترین پروژه‌های کلکسیونی NFT شامل کریپتوپانکس (Cryptopunks) و بورد ایپ یات (Bored Ape Yacht Club (BAYC)) است. محققان این مطالعه توضیح می‌دهند که از نظر NFTهای کلکسیونی: «سهم بازار اولیه بیش از دو برابر شده است و ۷۵ درصد از کل بازار کلکسیونی را نشان می‌دهد. این نرخ بسیار بالا نشان‌دهنده اشباع نسبی این بخش است: دارایی‌های بسیار زیادی که برای فروش مجدد بسیار کم یا با قیمت‌های پایین‌تر صادر شده‌اند.»

گزارش محقق به این نتیجه می‌رسد که بازار به سرعت و با نرخ تصاعدی در حال تکامل است. گزارش NFT سه ماهه سوم توضیح می‌دهد که نقدینگی بی‌سابقه بوده است، اما بیش از هر زمان دیگری بازاری سفته‌بازانه و پرنوسان بوده است. رشد اخیر صنعت NFT تقریباً باورنکردنی بوده است، تنها در چند ماه کوتاه، مرز میلیارد دلاری در NFTهای معامله شده، به دنبال آن میلیارد دلار در هر سه ماهه عبور کرد و تنها پس از آن از میلیارد دلار در ماه فراتر رفت. مطالعه نشان می‌دهد. محققان همچنین نتیجه می‌گیرند:

«اگر بخواهیم ارقام فعلی را باور کنیم، بازار در مرحله رشد پویا و غیرقابل توقف است و هیچ سایه‌ای در گوشه و کنار نیست. با این حال، واقعیت کمی متفاوت است و ما می‌خواهیم روشن کنیم که شاخص‌هایی مانند حجم مبادلات به دلار یا تعداد معاملات بهترین معیار برای نظارت بر بازار نیستند، زیرا فقط نوک کوه یخ را نشان می‌دهند.»

لینک کوتاه:b2n.ir/b44361 

ویراستاران ویکی‌پدیا به «طبقه بندی NFTها در زمره هنر» رای منفی دادند
در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴,۰۰۰ اتریوم سوزانده شده است!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

برای نخستین بار / ایران بدون قرمز و نارنجی کرونا

title

برای نخستین بار تعداد شهرستان‌های قرمز و نارنجی کرونا در ایران به صفر رسید.

اپلیکیشن ماسک اعلام کرد:

با عبور کامل کشور از خیز پنجم کرونا، هیچ شهری در وضعیت قرمز و نارنجی نیست

با این وجود، به دلیل گسترش سویه امیکرون (کرونای آفریقای جنوبی) در بیش از ۸۰ کشور جهان، رعایت مراقبت‌های بهداشتی کماکان ضروری است

 

منبع : asriran.com

مطالب مرتبط

اتریوم,گس,شبکه,کارمزد,NFT,توکن سوزی

در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴,۰۰۰ اتریوم سوزانده شده است!

افزایش هزینه‌های گس اتریوم(ETH)، شرایطی را ایجاد کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴,۰۰۰ کوین اتریوم سوزانده شده است. افزایش نرخ سوزاندن، نتیجه افزایش ناگهانی محبوبیت در پروژه‌های NFT می‌باشد.

خبر - ۶ روز پیش
توکن‌ غیرمثلی,NFT

فروش توکن‌های غیرمثلی در یک ماه اخیر به ۲.۷۳ میلیارد دلار رسید

طبق داده‌های سرویس گوگل ترندز (Google Trends)، نام اختصاری NFT که مخفف عبارت توکن غیرمثلی (Non-Fungible Token) است، این هفته به امتیاز ۱۰۰ رسیده است. این امتیاز بالاترین امتیاز ممکن در این سرویس بر اساس تجزیه و تحلیل جستجوهای گوگل است. در همین حال، آمارها نشان می‌دهد که طی ۳۰ روز اخیر در ۱۰ شبکه مختلف بلاک چین از جمله اتریوم، رونین، سولانا، پالیگان و فلو، رقمی بالغ بر ۲.۷۳ میلیارد دلار توکن غیرمثلی به فروش رفته است.

خبر - ۱ هفته پیش
NFT,بازی,ویدئویی,کونامی

غول بازی‌های ویدیویی ژاپنی، کونامی، مجموعه توکن‌های غیرمثلی سی و پنجمین سالگرد کسل‌وانیا را معرفی کرد

شرکت بازی‌های ویدیویی، کونامی هولدینگ، یک مجموعه توکن غیرمثلی را به منظور جشن گرفتن سی و پنجمین سالگرد امتیاز این شرکت کسل‌وانیا (Castlevania) معرفی کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش