یکی از کارمندان کریپتوپیا به سرقت از این صرافی اعتراف کرد

یکی از کارمندان سابق صرافی کریپتوپیا که نام وی فاش نشده است در دادگاه منطقه‌ای کریستچرچ به سرقت بیش از یک هزار دلار اعتراف کرد.

یکی از کارمندان کریپتوپیا به سرقت از این صرافی اعتراف کرد

title

به گزارش آسان بیت کوین و نقل از سیگنال، بر اساس گزارش خبرگزاری نیوزیلندی استاف  (Stuff)، یکی از کارمندان سابق صرافی کریپتوپیا (Cryptopia) که نام وی فاش نشده است در دادگاه منطقه‌ای کریستچرچ (Christchurch District Court) به سرقت بیش از یک هزار دلار با استفاده از موقعیت خود (اشاره به شرایطی که در آن فردی دارایی‌های فرد دیگری را به امانت نگاه می‌دارد) اعتراف کرد. دادگاه نیوزیلند کارمند سابق صرافی کریپتوپیا را مجرم شناخت و حکم وی در روز بیستم اکتبر اعلام خواهد شد.

این کارمند کلید خصوصی کیف‌پول کاربران صرافی کریپتوپیا را بر روی فلش درایو شخصی خود کپی کرده است. انتشار این گزارش موجی از انتقاد نسبت به چگونگی مدیریت این صرافی در گذشته را به همراه داشته است. اگرچه گزارش منتشر شده جزئیات مربوط به زمان کپی اطلاعات کلید خصوصی کیف‌پول کاربران این صرافی ارائه نکرده است، در زمان آغاز فرآیند انحلال صرافی کریپتوپیا (سال ۲۰۱۹ میلادی) به ارزش ۱۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال کاربران در کیف‌پول‌های این صرافی قرار داشت.

دیوید روسکو (David Ruscoe) شریک خدمات مشاوره‌ای گرنت تورنتون  (Grant Thornton)؛ شرکتی که فرآیند انحلال صرافی کریپتوپیا را بر عهده دارد در روز سوم سپتامبر سرقت کارمند سابق صرافی کریپتوپیا را کشف کرد. وی در آن زمان اعلام کرد که ۱۳ بیت کوین به ارزش ۱۶۵,۰۰۰ دلار از چند کیف‌پول کاربران این صرافی سرقت شده است. کارمند سابق کریپتوپیا ۲ بیت کوین از مجموع دارایی‌های سرقت شده را در یک سرویس ترکیب کننده (Crypto Mixer) قرار داده بود تا ردگیری دارایی‌های سرقت شده را برای مجریان قانون دشوارتر سازد.

کارمند کریپتوپیا بخشی از بیت کوین‌های سرقت شده را برگردانده است

وی یک هفته پس از دریافت اخطار از سوی یکی از همکارانش در ایمیلی خودش را به شرکت گرنت تورنتون معرفی کرد. وی اعتراف کرد که علاوه بر بیت کوین‌های سرقت شده، به ارزش ۷ هزار دلار ارزهای دیجیتال دیگری را نیز سرقت کرده است.

وی در ابتدا بخشی از ارزهای دیجیتال سرقت شده (۶ بیت کوین) را به گرنت تورنتون بازگردانده و پیشنهاد داد که قسمت باقی مانده را پس از اطمینان از عدم پیگرد قانونی به این شرکت پس خواهد داد. با این وجود، وی بعداً تصمیم گرفت تا نزد پلیس نیوزیلند به سرقت دارایی‌های کریپتوپیا اعتراف کند.

بر اساس گزارش خبرگزاری استاف: «متهم اعتراف کرد که در آن زمان از پازپس‌گیری طلب خود از کریپتوپیا مایوس شده بود و با این تصور که هیچ کسی حساب کیف‌پول‌های قدیمی کریپتوپیا را بررسی نمی‌کند، انگیزه لازم برای سرقت از این صرافی را پیدا کرد.»

صرافی کریپتوپیا در سال ۲۰۱۹ میلادی هدف حملات هکرها قرار گرفت. در این زمان به ارزش ۱۶-۱۸ میلیون دلار ارز دیجیتال از کیف‌پول این صرافی سرقت شده بود. کریپتو‌پیا به سرعت فعالیت خود را متوقف کرده و فرآیند انحلال این صرافی آغاز شد. دادگاه نیوزیلند اجازه شروع فرآیند عودت دارایی کاربران این صر افی را صادر کرد و هم‌اکنون فرآیند انحلال همچنان در مرحله ثبت ادعا قرار دارد.
لینک کوتاه: b2n.ir/b10749 

فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار برنامه وام دهی کوین بیس را متوقف کرد
صرافی FTX کسب و کار خود را در باهاما گسترش می‌دهد
هزینه ایجاد حساب روی ریپل لجر نصف شد
نقش احتمالی بایننس در دستکاری بازار ارز دیجیتال بررسی می‌شود
رکورد خروج روزانه اتریوم از صرافی های متمرکز شکسته شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط