یک حرکت گاوی دیگر در بازار بیت کوین؛ سرنوشت پرچم تعیین کننده خواهد بود

شکست یا شکل‌گیری پرچم به وجود آمده در نمای بازار بیت کوین مشخص خواهد کرد که قیمت تا 16,000 دلار بالا می رود و یا تا 14,000 دلار سقوط می‌کند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

یک حرکت گاوی دیگر در بازار بیت کوین؛ سرنوشت پرچم تعیین کننده خواهد بود

به نظر می رسد که روند صعودی حاکم بر بازار بیت کوین پس از تجربه قیمت قیمت 15,960 دلار در تاریخ 15 آبان، تا حدودی متوقف شده است. بازه‌های زمانی یک ساعته و چهار ساعته شکل گیری یک پرچم صعودی را به نمایش می گذارند. و در بیشتر ساعات معاملاتی قیمت در 15,500 حمایت شده است. بیت کوین برای اعتبار بخشیدن به پرچم صعودی خود باید از سطح 15,750 دلار عبور کند تا بتوان رسیدن قیمت به 16,000 دلار را پس از شکل‌گیری میله دوم پرچم پیش‌بینی کرد.


نمای بازار 4 ساعته BTC/USDT 17 آبان

در نمای بازار بیت کوین رقابت بین گاو‌ها و خرس‌ها به وضوح دیده می شود که نشان دهنده شک و تردید میان معامله گران خوش‌بین و بد‌بین است. در ادامه از نگاه هر دو دسته‌ی معامله گران (خوش‌بین و بد‌بین) به تحلیل روند کنونی بازار بیت کوین می پردازیم.

خوش‌بینانه

اگر در ادامه روند شکل گیری پرچم حمایتی بالای 15,600 دلار مشاهده شود، شکل گیری میله دوم پرچم و رسیدن به قیمت 16,000 دلار نیز قابل پیش‌بینی خواهد بود. حرکت اندیکاتور RSI به بالای سطح 70 نیز خود یک نشانه صعودی است. البته پس از تجربه قیمت 15,590 دلار حجم خرید کاهش قابل توجهی داشته است.

بد‌بینانه

اگر قیمت به کمتر از 15,100 دلار برسد و معامله گران این سقوط را به عنوان فرصت خوبی برای خرید در نظر بگیرند، احتمال شکل گیری یک حمایت جدید در سطح 14,000 دلار وجود دارد. در این صورت افت 9 درصدی قیمت تا 14,000 دلار چندان بعید به نظر نمی رسد.

نگاهی به آلت کوین ها

در روز های ابتدایی و میانی هفته گذشته تنها بخش سبز و رو به رشد بازار ارزهای دیجیتال بیت کوین بود و رشد قابل توجهی در قیمت آلت‌کوین ها مشاهده نمی شد. اما با نزدیک شدن به انتهای هفته ورق برگشت و آلت کوین ها نیز در کنار بیت کوین چراغ بازار ارز دیجیتال را سبز کردند. انتشار خبر رونمایی از نسخه دوم اتریوم نیز تاثیر قابل توجهی بر رشد قیمت ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم یعنی اتر داشت.


نمای قیمت روزانه در بازار ارزهای دیجیتالبرچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399