یک دلیل بزرگ برای نگهداری بیت کوین؛ کاهش مالیات

سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که از قوانین مالیاتی ایالات متحده پیروی می‌کنند، باید به مالیات بر سود سرمایه توجه داشته باشند، این مالیات مشمول تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش هر ارز دیجیتال است.

mammad

منبع : Decrypt

یک دلیل بزرگ برای نگهداری بیت کوین؛ کاهش مالیات

title

به گزارش دکریپت، قیمت بیت کوین در عرض یک ماه دوبرابر شده است، قیمت اتریوم هم در کمتر از دو هفته دوبرابر شده است و ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون بیشتر از ۱ تریلیون دلار است، این مبلغ دوبرابر ارزش بازار در اواسط نوامبر (آبان) است.

اما آیا فروش در این قیمت بالا منطقی است؟، شهان چاندراسِکِرا (Shehan Chandrasekera)، مسئول تنطیم استراتژی‌های مالیاتی شرکت نرم‌افزاری فعال در حوزه رمزنگاریِ کوین تیکر (CoinTracker)، در گفت و گویی با دکریپت گفته است که رشد اخیر بیت کوین «چندان هم سریع نبوده است.»

چاندراسِکِرا به دکریپت گفته است؛ سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که از قوانین مالیاتی ایالات متحده پیروی می‌کنند، باید به مالیات بر سود سرمایه توجه داشته باشند، این مالیات مشمول تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش هر ارز دیجیتال است.

 مطابق با قوانین ایالات متحده آمریکا، مالیاتی که برای سود کسب شده از خرید و فروش هر ارز دیجیتال می‌پردازید، بسته به مدت زمانی که از آن ارز نگهداری کرده‌اید می‌تواند متفاوت باشد.

مالیات ارز‌هایی که بیش از یک سال از آنها نگهداری شده‌باشد بین ۰ تا ۲۰ درصد و مالیات ارز‌هایی که کمتر از یک سال نگهداری شده باشند بین ۰ تا ۳۷ درصد است.

اعدا ۲۰ و ۳۷ درصد حداکثر مالیاتی را که مشمول سود حاصل از خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌شود را نشان می‌دهد، با این حال مبلغی که هر فرد بابت مالیات می‌پردازد بسته به دسته مالیاتی‌ایی که در آن قرار می‌گیرد متفاوت است. به‌عنوان مثال دسته مالیاتی افراد مجرد و متاهل در قانون مالیاتی ایالات متحده با یکدیگر متفاوت است و افراد متاهل بسته به درآمدی که دارند مالیات بیشتری می‌پردازند.

چاندراسِکِرا در این رابطه گفته است:

«در سال‌های اخیر نرخ سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در ارزهای دیجیتال بسیار مطلوب بوده است، افراد ثروتمند فعال در این حوزه هیچ یک از دارایی‌های دیجیتال خود را بدون رسیدن زمان نگهداری آنها به ۱۲ ماه یا بیشتر به فروش نمی‌رسانند. بنابراین شما را به نگهداری از ارزهای دیجیتال خود تشویق می‌کنیم.»

با این حساب فروش در این قیمت برای سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین که در سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذرای خود را آغاز کرده‌اند از نظر مالیاتی به‌صرفه نیست.

چاندراسِکِرا در رابطه با فروش ارزهای دیجیتال پس از یک سال گفته است:

«اگر تصمیم دارید که دارایی‌های خود را برای همیشه [مدت زمان طولانی] نگهدارید، کاملا بدون مالیات خواهد بود.»

 

 

 

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399