یک دلیل بزرگ برای نگهداری بیت کوین؛ کاهش مالیات

سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که از قوانین مالیاتی ایالات متحده پیروی می‌کنند، باید به مالیات بر سود سرمایه توجه داشته باشند، این مالیات مشمول تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش هر ارز دیجیتال است.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

یک دلیل بزرگ برای نگهداری بیت کوین؛ کاهش مالیات

title

به گزارش دکریپت، قیمت بیت کوین در عرض یک ماه دوبرابر شده است، قیمت اتریوم هم در کمتر از دو هفته دوبرابر شده است و ارزش بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون بیشتر از ۱ تریلیون دلار است، این مبلغ دوبرابر ارزش بازار در اواسط نوامبر (آبان) است.

اما آیا فروش در این قیمت بالا منطقی است؟، شهان چاندراسِکِرا (Shehan Chandrasekera)، مسئول تنطیم استراتژی‌های مالیاتی شرکت نرم‌افزاری فعال در حوزه رمزنگاریِ کوین تیکر (CoinTracker)، در گفت و گویی با دکریپت گفته است که رشد اخیر بیت کوین «چندان هم سریع نبوده است.»

چاندراسِکِرا به دکریپت گفته است؛ سرمایه‌گذاران ارز دیجیتال که از قوانین مالیاتی ایالات متحده پیروی می‌کنند، باید به مالیات بر سود سرمایه توجه داشته باشند، این مالیات مشمول تفاوت بین قیمت خرید و قیمت فروش هر ارز دیجیتال است.

 مطابق با قوانین ایالات متحده آمریکا، مالیاتی که برای سود کسب شده از خرید و فروش هر ارز دیجیتال می‌پردازید، بسته به مدت زمانی که از آن ارز نگهداری کرده‌اید می‌تواند متفاوت باشد.

مالیات ارز‌هایی که بیش از یک سال از آنها نگهداری شده‌باشد بین ۰ تا ۲۰ درصد و مالیات ارز‌هایی که کمتر از یک سال نگهداری شده باشند بین ۰ تا ۳۷ درصد است.

اعدا ۲۰ و ۳۷ درصد حداکثر مالیاتی را که مشمول سود حاصل از خرید و فروش ارزهای دیجیتال می‌شود را نشان می‌دهد، با این حال مبلغی که هر فرد بابت مالیات می‌پردازد بسته به دسته مالیاتی‌ایی که در آن قرار می‌گیرد متفاوت است. به‌عنوان مثال دسته مالیاتی افراد مجرد و متاهل در قانون مالیاتی ایالات متحده با یکدیگر متفاوت است و افراد متاهل بسته به درآمدی که دارند مالیات بیشتری می‌پردازند.

چاندراسِکِرا در این رابطه گفته است:

«در سال‌های اخیر نرخ سود حاصل از سرمایه‌گذاری‌های بلند مدت در ارزهای دیجیتال بسیار مطلوب بوده است، افراد ثروتمند فعال در این حوزه هیچ یک از دارایی‌های دیجیتال خود را بدون رسیدن زمان نگهداری آنها به ۱۲ ماه یا بیشتر به فروش نمی‌رسانند. بنابراین شما را به نگهداری از ارزهای دیجیتال خود تشویق می‌کنیم.»

با این حساب فروش در این قیمت برای سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین که در سال ۲۰۲۰ سرمایه‌گذرای خود را آغاز کرده‌اند از نظر مالیاتی به‌صرفه نیست.

چاندراسِکِرا در رابطه با فروش ارزهای دیجیتال پس از یک سال گفته است:

«اگر تصمیم دارید که دارایی‌های خود را برای همیشه [مدت زمان طولانی] نگهدارید، کاملا بدون مالیات خواهد بود.»

 

 

 

 

برچسب ها :

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد
بیت کوین تا سال ۲۰۳۰ کمتر از ۰.۵ درصد از انرژی جهان را مصرف خواهد کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط