یک قدم تا تایید به‌روزرسانی تپ‌روت بیت کوین باقی مانده است

با توجه به داده‌های وبسایت Taproot.watch ، ممکن است به‌روزرسانی تپ روت بیت کوین تا چندین روز آینده تایید شود. آمار این سایت نشان می‌دهد که سیگنال مثبت ماینرها در دو هفته گذشته برای اجرای این سافت فورک بسیار بالا است. اگر وضعیت سیگنال حمایت ماینرها از آزمایش سریع این سافت فورک قطعی شود، این به‌روزرسانی در نوامبر امسال اجرا خواهد شد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

یک قدم تا تایید به‌روزرسانی تپ‌روت بیت کوین باقی مانده است

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاک‌چین، بر اساس اطلاعات گیت هاب در مورد فعالسازی تپ روت بیت کوین، این ویژگی یک به‌روزرسانی خواهد بود که می‌تواند به عنوان یک سافت فورک سازگار در شبکه اجرا شود.

این به‌روزرسانی چندین ویژگی مانند طرح امضای شنور (Schnorr) و MAST و یک زبان جدید به نام Tapscript را شامل می‌شود. تپ روت، انعطاف پذیری قراردادهای هوشمند بیت کوین را افزایش می‌دهد؛ از طرفی دیگر با امکان پیاده سازی قراردادهای هوشمند پیچیده به عنوان یک تراکنش معمولی در شبکه بیتکوین، حریم خصوصی را نیز افزایش می‌دهد.

طرفداران این بلاک‌چین معتقدند که ویژگی‌های سافت فورک Taprootو امضای شنور وMAST، به بهبود مقیاس‌پذیری و حریم خصوصی این شبکه کمک می‌کند.

در زمان نگارش این خبر، سایت Taproot.watch نشان می‌دهد که با وضعیت سیگنال‌های کنونی به نسبت ۹۸.۳۵٪ این به‌روزرسانی با موفقیت تایید می‌شود. تعداد سیگنال‌های لازم برای قطعی شدن سافت فورک تپ روت در زمان نگارش این خبر، ۲۲ بلاک است. با توجه به اینکه ۱۹۴ بلاک تا پایان این دوره باقی است (حدود ۳۲ ساعت)، احتمال تایید به‌روزرسانی بسیار بالا است.


آندرس آنتونوپولوس در اینباره در توییتر گفته است:

«تپ روت برای اجرایی شدن در ماه نوامبر تا ۳۶ ساعت آینده، برنامه ریزی می‌شود. این یک موفقیت بزرگ برای بیت کوین است. Taproot الگوریتم دیگری با نام شنور معرفی می‌کند و ویژگی‌های حریم خصوصی قابل توجهی را در پی خواهد داشت. همچنین این یک پیروزی بزرگ برای روش آزمایش سریع ۸ هفته‌ای هم هست.»

ویژگی تپ روت بزرگ‌ترین آپدیت پس از سگویت در سال ۲۰۱۷ است. جیمی سانگ و همپوس ژوبرگ از فعالان حوزه رمزارزها نیز در توییتر از تایید ویژگی تپ روت در آینده‌ای نزدیک خبر دادند. ژوبرگ نوشته است:

«ادغام تمام قراردادها و کاربردها در یک نوع تراکنش به واسطه تپ روت، در بلند مدت به بلاکچینی بسیار قدرتمندتر ختم می‌شود. این نحوه صحیح کار است. باید اینگونه بلاکچین طراحی شود.»

لینک کوتاه:  b2n.ir/f89477 

 

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط