یک میلیارد دلار: رکورد جابجایی ارز های دیجیتال شکسته شد!

بزرگترین جابجایی دلاری تاریخ ارز های دیجیتال توسط یکی از معامله گران ناشناس بیت کوین انجام شد.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

یک میلیارد دلار

در پی ادامه روند حمایت قیمت بیت کوین در سطح 13.000 دلار، مبلغی معادل 1 میلیارد دلار توسط یکی از معامله گران ناشناس بیت کوین جابجا شد. بر اساس داده های موجود مالک این کیف پول بیش از 88.857 بیت کوین (به ارزش 1.15 میلیارد دلار) را با پرداخت تنها 0.00027847 بیت کوین (معادل 3.58 دلار) کارمزد جابجا کرده است. این جابجایی در بلاک شماره 654364 و در تاریخ 5 آبان تائید شده است.

داده های منتشر شده در پلتفرم تحلیلی کریستال بلاکچین (CrystalBlockchain) نشان می دهد که شخص ثبت کننده این رکورد تاریخی دارایی های دیجیتالی خود را از کیف پولی با عنوان ژاپو بیت کوین (Xapo Bitcoin) منتقل کرده است. از آنجا که صرافی آمریکایی کوین بیس (Coinbase) از سال 2019 سهام ژاپو بیت کوین خریداری کرده است، اینطور به نظر می رسد که منشا 1 میلیارد دلار جابجا شده همین صرافی آمریکایی باشد.

این جابجایی بزرگ ترین جابجایی تاریخ ارز های دیجیتال بر حسب دلار است. رکورد قبلی توسط صرافی بیت فینکس (Bitfinex) در فروردین همین سال ثبت شده است. در این جابجایی صرافی بیت فینکس 161.000 بیت کوین (معادل 1.1 میلیارد دلار) را با پرداخت مبلغ ناچیز 0.68 دلار جابجا کرد!

نکته جالب توجه این است که هیچ یک از موارد نام برده شده، بیشترین تعداد بیت کوین جابجا شده در تاریخ ارز های دیجیتال نیست. رکورد بزرگ ترین جابجایی بیت کوینی تاریخ مطعلق به صرافی ام تی جی اوکس (MT GOX) است. در این جابجایی غول آسا 550.000 بیت کوین در تاریخ 25 آبان 1390 منتقل شد. با قیمت امروز می توانید این تعداد بیت کوین را با پرداخت مبلغ 7 میلیارد دلار خریداری کنید.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

فرضیه جدید علیه آلایندگی رمزارزها؛ بیت‌کوین به حفظ محیط زیست چه کمکی می‌کند؟

آیا روی آوردن عرضه کننده پرفروش‌ترین مدل‌های خودروهای برقی جهان به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین با اهداف این شرکت در تضاد است؟ یا این‌که تشویق مبادله با رمزارز‌ها توسط شرکت تسلا می‌تواند به رشد تولید برق ارزان‌قیمت از منابع پاک و تجدیدپذیر کمک کند؟ برخی تخمین‌ها حاکی از آن است که استخراج هر ساله ارزهای رمزنگاری شده به اندازه کشوری همچون نیوزیلند، دی اکسید کربن تولید و منتشر می‌کند.

خبر - 10 اسفند 1399
ماینرهای پس از مدت‌ها شروع به جمع‌آوری بیت کوین کرده‌اند

ماینرها پس از مدت‌ها فروش بیت کوین را متوقف کرده‌اند

داده‌های گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهد که ماینر‌ها پس از مدت‌ها به ذخیره بیت کوین روی آورده‌اند و دیگر سکه‌های خود را در بازار عرضه نمی‌کنند.‌ این اتفاق از ۲۷ دسامبر ۲۰۲۰ (۷ دی) بی‌سابقه بوده است.

خبر - 10 اسفند 1399
رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه به ۱ تریلیون دلار رسید

رکورد حجم معاملات ماهانه صرافی‌های ارز دیجیتال شکسته شد؛ فوریه از ۱ تریلیون دلار عبور کرد

داده‌های جمع‌آوری شده توسط «The Block» نشان می‌دهد که حجم معاملات انجام شده در صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه فوریه (بهمن و اسفند) از ۱ تریلیون دلار عبور کرده است.

خبر - 10 اسفند 1399