یک چهارم آدرس‌های بیت کوین اکنون در ضرر هستند

ریزش ۱۵,۰۰۰ دلاری بیت کوین طی چند هفته اخیر باعث شده تا ۲۳ درصد از کیف پول‌های مربوط به این ارز دیجیتال در ضرر باشند. در تمامی موقعیت‌های قبلی که تعداد زیادی از آدرس‌های بیت کوین در ضرر بودند، بیت کوین به سرعت به قیمت قبلی خود بازگشته و رکورد قیمت جدیدی را ثبت کرده است.

sutun

منبع : Cointelegraph

یک چهارم آدرس‌های بیت کوین اکنون در ضرر هستند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، قیمت بیت کوین در هفت روز گذشته تقریبا ۳۰ درصد کاهش یافته است. این افت قیمت باعث شده است تا تعداد کیف پول‌هایی که در وضعیت سوددهی هستند کاهش چشم‌گیری داشته باشد.

بر اساس داده‌های گلسنود (Glassnode)، شرکت ارائه دهنده تحلیل داده ارزهای دیجیتال، ریزش اخیر قیمت بیت‌ کوین منجر به آن شده که تقریباً یک چهارم از آدرس‌های منحصر‌به‌فرد بیت کوین در ضرر باشند. این رخداد شباهت‌های بسیاری با ریزش‌های قبلی بیت کوین دارد که باعث تغییر روند بازار شده بودند.


نمودار درصد کیف پول‌های سودآور بیت کوین

طی سقوط قیمتی که در پنج‌شنبه سیاه مارس ۲۰۲۰ (۳ فروردین ۹۹) رخ داد، قیمت تقریباً ۵۰ درصد افت کرد و حجم کیف پول‌های متضرر بیت کوین به ۲۵ درصد رسید.

کمی قبل‌تر از آن، در بازار سال ۲۰۱۹ روند صعودی قیمت از ۳,۵۰۰ دلار، که پایین ترین قیمت سال ۲۰۱۸ بود، شروع شد و سقوط موقتی را تجربه کرد که طی آن حجم کیف پول‌های متضرر تقریباً به ۲۵ درصد رسید. 

در تمامی موقعیت‌های قبلی که تعداد زیادی از آدرس‌های بیت کوین در ضرر بودند، بیت کوین به سرعت به قیمت قبلی خود بازگشته و رکورد قیمت جدیدی را ثبت کرده است.

در نمودار گلسنود که تصویر سقوط قیمت بیت کوین از اوج تاریخی خود را به نمایش گذاشته است، شدت روند نوزلی فعلی این ارز دیجیتال هم دیده می‌شود. اکنون قیمت بیت کوین در مقایسه با اوج قیمت خود، بیش از ۳۰ درصد کاهش داشته است.


نمودار قیمت بیت کوین در مقایسه با اوج قیمت خود

پیش‌تر در ژانویه (دی ماه) نیز قیمت بیت کوین پس از رسیدن به اوج خود ریزشی ۲۷ درصدی را تجربه کرد و این باعث شد رشد چهار برابری قیمت که طی سپتامبر ۲۰۲۰ رخ داده بود متوقف شود و بازار کمی استراحت کند. 

جریان حرکت بیت کوین به صرافی‌ها رشد بسیار زیادی داشته و این حجم از فروش از پنج‌شنبه سیاه به بعد هرگز دیده نشده بود.

فروش گسترده در بازار ارزهای دیجیتال باعث شده تا ارزش این بازار طی ۷ روز بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار کاهش یابد. بیش از نیمی از این ریزش در ۲۴ ساعت گذشته رخ داده است و اکثر ارزهای دیجیتال بازار در ۲۴ ساعت اخیر بین ۱۰ الی ۳۰ درصد افت قیمت دشته‌اند. 

برچسب ها :

چارلز هوسکینسون: بیت کوین «بدترین دشمن خود است» و به اتریوم خواهد باخت
پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟
بهترین کتاب‌ها برای شروع یادگیری بیت کوین و ارزهای دیجیتال

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

پلن بی: قیمت بیت کوین اوایل آذر ماه به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد

مدل انباشت به جریان که بر اساس رابطه بین کمیابی و ارزش دارایی توسط شخصی با نام مستعار پلن بی (PlanB) طراحی شده است، یک روش خوب برای پیش‌بینی قیمت ارزهای دیجیتال در بلند مدت به حساب می‌آید. این مدل عنوان می‌کند که در بدترین شرایط قیمت بیت کوین تا پایان ماه نوامبر (اوایل آذر ماه) به ۹۸۰۰۰ دلار می‌رسد که با توجه به شرایط بازار، این پیش‌بینی بسیار خوشبینانه است.

خبر - 31 خرداد 1400
سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

سقوط قیمت بیت کوین به ۳۲.۵ هزار دلار؛ ترس از وضعیت چین

پس از آن که بانک کشاورزی چین تأیید کرد امکان ارائه خدمات به کسب‌وکارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال و بیت کوین از طریق این بانک وجود ندارد، قیمت بیت کوین با سقوطی ۱,۰۰۰ دلاری همراه شد.

خبر - 31 خرداد 1400
ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز دیجیتالی‌ترین کشور‌های دنیا کدام‌اند؟

ارز‌های دیجیتال با سرعت بالایی در سراسر جهان در حال محبوب شدن هستند و به عنوان گزینه‌هایی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت و نحوه پرداخت و تجارت شاهد افزایش مخاطبان خود بوده‌اند. بسیاری از شرکت‌ها شروع به بررسی ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به عنوان جایگزین پول کرده‌اند. در ادامه به معرفی ایده‌آل‌ترین کشورهای جهان برای فعالیت در این حوزه می‌پردازیم.

مقاله - 31 خرداد 1400