۵ راه ساده سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال برای کسب درآمد بدون معامله کردن!

جهش‌های بزرگ و افزایش ۱۰۰ برابری قیمت‌ها، مورد توجه بسیاری از صاحب‌نظران و افراد تأثیرگذار حوزه ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرد زیرا آن‌ها، امید یک شبه ثروت‌مند شدن را در سر دارند.

محسن عبادی

نویسنده : محسن عبادی

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین,اتریوم,کاردانو,سرمایه گذاری,ارز دیجیتال,دی فای,بازار سرمایه گذاری

title

در حقیقت‌، این فرصت‌ها بسیار اندک و دور از دسترس هستند. ناگفته نماند، تنها تعداد معدودی از معامله‌گران موفق می‌شوند این موج‌ها را یافته و به موقع پول خود را نقد کنند تا بتوانند زندگی خود را تغییر بدهند. خوشبختانه، افزایش ناگهانی قیمت تنها راهی نیست که سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال بتوانند به وسیله آن درآمد کسب کنند؛ افزایش اخیر منابع مالی غیر متمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرمثلی (NFTs) و حرکت آهسته پذیرش ارزهای دیجیتال اصلی، یک جریان بی‌پایان برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری را ایجاد کرده است.

بیایید نگاهی به پنج روش مختلف داشته باشیم که با استفاده از آن دارندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند بدون نیاز به انجام معامله، به سادگی پول به دست آورند.

استیکینگ

استیکینگ (Staking)، به معنی قفل کردن توکن‌ها بر روی یک پروتکل به عنوان وثیقه برای افزایش اعتبار تراکنش به کاربران پاداش می‌دهد، یکی از بهترین روش‌ها برای به دست آوردن سود و درآمد از طریق دارایی‌های موجود در یک مجموعه مبتنی بر ارز دیجیتال است.

در ماه آگوست (مرداد)، شبکه اتریوم از مدل اثبات کار (PoW) به مدل اثبات سهام (POS) تبدیل می‌شود و دارندگان اتر (ETH) که در قرارداد «Eth2» سهیم هستند می‌توانند تا ۵.۸۳ درصد درآمد کسب کنند. تحت این سیستم اثبات سهام جدید، دارندگان این ارز دیجیتال با قفل کردن ارزهای خود در گره‌های شبکه که در جستجوی فرصتی برای تأیید تراکنش‌ها هستند، ایجاد بلاک‌های جدید و دریافت پاداش‌های همراه با آن، فعالانه در تأیید معاملات شرکت می‌کنند.

داده‌ها نشان می‌دهد که سهام ۱۰ اتر در حال حاضر منجر به درآمد هفتگی ۰.۰۰۷۵ اتریوم، به ارزش ۱۷.۹۶ دلار با قیمت‌های فعلی و درآمد سالانه ۰.۳۸۷۶ اتریوم می‌شود که در حال حاضر ارزش ۹۳۳.۶۹ دلار دارد.با قفل شدن توکن‌های بیشتر در شبکه، درصد سوددهی برای اتر کاهش می‌یابد، بنابراین ممکن است درآمد نهایی تغییر کند. در حال حاضر، پنج ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش تعیین شده عبارتند از: کاردانو (ADA )، اتریوم(Ether)، سولانا (SOL)، سکه دلار (USDC) و پولکادات (DOT).با در نظر گرفتن همه موارد، استیکینگ یکی از بهترین فرصت‌های کم خطر در صنعت ارز دیجیتال را برای به دست آوردن یک سود بزرگ‌تر بدون در نظر گرفتن احساسات و عملکرد بازار ارائه می‌دهد، در حالی که به پشتیبانی شبکه از طریق افزایش اعتبار تراکنش نیز کمک می‌کند.

 وام دادن ارز دیجیتال برای سود کم خطرتر

رشد بخش دی‌فای منجر به توسعه اکوسیستم متنوع وام‌دهی ارز دیجیتال شد، جایی که کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را در ازای دریافت پاداش در رمز اصلی یا دارایی‌های دیگر مانند بیت کوین (BTCاتر (ETH) و آلت کوین‌های مختلف، به پروتکل‌های مختلف، به صورت وام سپرده‌گذاری کنند. «Aave» در حال حاضر برترین سیستم وام‌دهی است و این پلتفرم با سکه بومی خود، ماتیک (MATIC)، فرصت‌هایی را برای سوددهی توکن‌ها بر بستر شبکه اتریوم و پالی‌گان (Polygon) ارائه می‌دهد.نمودار بالا نشان می‌دهد که هفت گروه وام دهی برتر از طریق پروتکل «AAVE» در پالی‌گان ارائه می‌شود و پاداش‌ها با، واتاماتیک (WMATIC)، با درصد سوددهی سالانه سپرده (APY)  ۱.۹۲درصد و ارزش تخمینی سالانه ۶.۱درصد پرداخت می‌شود.

سایر پروتکل های برتر وام شامل: کرو (CRV)، کامپاند ((COMP، میکردائو (MKR) و یرن‌فایننس (YFI) است. اعطای وام، راه کم خطر دیگری برای به دست آوردن سود مناسب در بازارهای خریداران و فروشندگان، از طریق توکن‌هایی که پاداش‌های کنترل‌شده توسط کاربر مانند سهام ارائه نمی‌دهد، ارائه می‌دهد.

از تأمین نقدینگی سود و توکن دریافت کنید

تامین نقدینگی یکی از اجزای اصلی یک پلتفرم دی‌فای است و سرمایه‌گذاران که تمایل به ارائه وجوه به پلتفرم‌های نوظهور را دارند، اغلب با درصد بالایی از بازدهی مبلغ واریز شده و همچنین درصدی از هزینه‌های ناشی از معاملات درون مجموعه، پاداش می‌گیرند.همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌شود، ارائه نقدینگی به یک استخر اتریوم/یو‌اس‌دی‌تی‌کوین در کوئیک سواپ (QuickSwap) به سرمایه‌گذار با درصدی از ۲۳,۰۹۸ دلار در مجموع پاداش‌های توزیع شده روزانه و هزینه‌ای معادل ۳۳.۸۱درصد اختصاص می‌دهد.

در حالت ایده آل، ورود سرمایه‌گذاران بلند مدت در مورد مجموعه‌های موجود در بازار با احتیاط و عاقلانه خواهد بود و اگر یک جفت نقدینگی متشکل از پروژه‌های جامد یا حتی یک جفت استیبل‌کوین مانند دلار/تتر (USDT) جذاب به نظر برسد،پتانسیل تبدیل به یک نسخه بلاک‌چین از حساب‌های پس اندازی را دارد که سود بسیار بیشتری نسبت به آن‌چه در حال حاضر در هر بانک یا موسسه مالی قدیمی وجود دارد ارائه می‌دهد.

افزایش حداکثر بازدهی توسط کشت سود

کشت سود مفهومی است که با دارایی‌های ارز دیجیتال را به گونه‌ای کار می‌کند که بالاترین بازده ممکن را تولید کرده و در عین حال ریسک را به حداقل برساند. با ظهور پلتفرم‌ها و پروتکل‌های جدید، آن‌ها انگیزه‌های بالایی را به سپرده‌گذاران به عنوان راهی برای استخراج نقدینگی و افزایش ارزش کل قفل شده (TVL) در بستر پروتکل ارائه می‌دهند.سود بالای ارائه شده عموماً در توکن اصلی پلتفرم پرداخت می‌شود، همانطور که در بالا مشاهده می‌کنید، جایی که کاربر یک رمز نقدینگی برای یک جفت «STKGHS-WETH» واریز کرده است که دارای نرخ درصد سالیانه‌ی ۱۸۹.۲درصد است و تا کنون ۳.۳۱۲ پاداش به واحد دینو (Dino) ایجاد کرده است.

برای سرمایه‌گذاران بلند مدت که سبدی پر از انواع توکن‌ها را در اختیار دارند، کشت سود راهی برای قرار گرفتن در معرض پروژه‌های جدید و بدست آوردن توکن‌های جدید بدون نیاز به صرف بودجه جدید، است.

ان‌اف‌تی و بازی‌های بلا‌ک‌چین اصطلاح «بازی برای کسب درآمد» را به واقعیت تبدیل می‌کنند

بازی‌های بلاک‌چین و جمع‌آوری ان‌اف‌تی (NFT) راه دیگری برای دریافت سود بدون صرف بودجه جدید است. اکس اینفینیتی (Axie Infinity) محبوب‌ترین مثال در حال حاضر است و درون بازی شامل تجارت، مبارزه، جمع‌آوری و پرورش موجوداتی است که بر اساس ان‌اف‌تی، معروف به اکسیس (Axies) هستند. بازی اکس اینفینیتی پاداش‌هایی را به شکل «Smooth Love Potion» ایجاد می‌کند، یک توکن درون بازی که در فرآیند پرورش اکسیس استفاده می‌شود و همچنین در مبادلات ارزهای دیجیتال اصلی معامله می‌شود. کاربران می توانند «SLP» را با استیبل کوین‌های مبتنی بر دلار یا سایر ارزهای دیجیتال بزرگ بازار عوض کنند.

بر اساس داده‌های کتابخانه ارزهای دیجیتال، امروزه بازیکنان متوسط بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ «SLP» در روز درآمد دارند، که با ارزش فعلی بازار بین ۴۰ تا ۵۳.۵۰ دلار ارزش دارد.

در برخی از نقاط جهان، این میزان به درآمد ارائه شده توسط یک شغل تمام وقت است. به همین دلیل، اکس اینفینیتی شاهد افزایش گسترده فعالیت کاربران و حساب‌های جدید در کشورهایی مانند ونزوئلا و مالزی بوده است.

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال، وام دهی، استیکینگ و بازی کردن برای به دست آوردن بازی‌های بلاک‌چین بسیار بیشتر از سرمایه‌گذاری بانک‌های سنتی در پس‌انداز و حساب‌های جاری محبوب شده است. با رشد بخش بلاک‌چین، به احتمال زیاد سرمایه‌گذاران، به پیوستن پلتفرم‌هایی که سوددهی بالایی برای تعامل با پروتکل‌ها را ارائه می‌دهند ادامه خواهند داد.

منبع: کوین تلگراف

لینک کوتاه:  b2n.ir/p73575 


تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ پنج شنبه ۱ مهر

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط