۶۵درصد از بیت کوین‌های موجود طی یک سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند

طبق داده‌های گلسنود، بیش از ۶۵درصد بیت کوین‌های موجود (حدود ۱۲.۳۵میلیون BTC) طی یک سال گذشته جابه‌جا نشده‌اند. مقدار بیت کوین‌های جابه‌جا نشده نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، افزایش قابل توجهی داشته است. داده‌های گلسنود نشان می‌دهد که در دو سال گذشته، ۴۵درصد از بیت‌ کوین‌های عرضه‌شده در گردش (۸.۵۵ میلیون BTC) جابه‌جا نشده‌اند. این روند نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران طی بازارهای گاوی و زمستان ارزهای دیجیتال کوین‌های خود را هولد کرده‌اند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بیت کوین‌,گلسنود,BTC, زمستان ارزهای دیجیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «cryptoslate»، این تصور که یک بازار فعال لزوماً بازاری سالم است، همیشه هم درست نیست. در حالی که میزان فعالیتی که در یک شبکه می­بینیم بدون شک می­تواند نشان دهنده میزان پایداری آن باشد، نبود فعالیت کافی می­تواند نشان دهنده یک روند صعودی ورودی باشد.

به عنوان مثال، شبکه بیت کوین را در نظر بگیرید. افت قیمت بیت کوین، بر بخش زیادی از موجودی در گردش آن تاثیری نداشته است. طبق داده‌های پلتفرم تحلیل داده گلاسنود (Glassnode)، بیش از ۶۵ درصد از موجودی در گردش بیت‌کوین که چیزی معادل ۱۲.۳۵ میلیون واحد BTC را دربر می­گیرد، حداقل طی یک سال گذشته تغییری نداشته است. این رقم نسبت به تعداد ارزهایی که حداقل در دو سال و یا حتی سه سال گذشته فعال نبوده­اند افزایش قابل توجهی را نشان می­دهد.

این رقم در بازه­های زمانی طولانی­تر، اختلاف به مراتب بیشتری را هم نشان می­دهد. برای مثال، پنج سال گذشته تنها ۴.۳۷ میلیون بیت‌کوین یا چیزی در حدود ۲۳ درصد از کل موجودی این ارز بدون جابجایی باقی مانده بودند. این روند جالب بدان معناست که سرمایه‌گذاران در سال­های اخیر و به ویژه طی یک سال گذشته، در زمستان کریپتو و حتی در بازارهای گاوی، تمایل بیشتری برای نگهداری از دارایی­های خود نشان داده­اند. حتی رالی بیت کوین در نوامبر ۲۰۲۱ (آبان ۱۴۰۰) نتوانست درصد بیت کوین­های نگهداری شده در بازه بیش از یک سال را کاهش دهد. همانطور که بازار نزولی جاری نتوانست دارندگان این ارز را ترغیب کند دارایی­های خود را بفروشند. این داده‌ها نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران توجه کمتری به زمستان ارزهای دیجیتال دارند و ترجیح می­دهند تحت هر شرایطی از دارایی‌های خود نگه‌داری کنند.

لینک کوتاه: b2n.ir/e31383 

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ یک شنبه ۲۷ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳۱ مرداد
گلسنود: تعداد کل آدرس‌هایی که در تراکنش‌های بیت کوین مشارکت داشته‌اند از یک میلیارد آدرس منحصر‌به‌فرد فراتر رفت
درآمد ۴۸ میلیون دلاری فنلاند از فروش بیت کوین‌های توقیف‌شده
میزان اتر سپرده‌گذاری‌شده در قرارداد اتریوم ۲.۰ از مرز ۱۳ میلیون واحد عبور کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

بیت کوین,BTC,تحلیل تکنیکال,تحلیل تکنیکال بیت کوین,قیمت بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین؛ دوشنبه ۳۱ مرداد

قیمت بیت کوین پایین تر از منطقه حمایتی ۲۳,۰۰۰ دلار، روند کاهش قابل توجهی را در پیش گرفت و با گذر از سطوح حمایتی ۲۲,۵۰۰ دلار و ۲۲,۲۰۰ دلار مومنتوم نزولی بیشتری پیدا کرد...

تحلیل - ۱ ماه پیش
گلسنود,بیت کوین,اتریوم

گلسنود: تعداد کل آدرس‌هایی که در تراکنش‌های بیت کوین مشارکت داشته‌اند از یک میلیارد آدرس منحصر‌به‌فرد فراتر رفت

بر اساس داده‌های گلسنود، تعداد کل آدرس‌هایی که در تراکنش‌های شبکه بیت کوین مشارکت داشته‌اند به بیش از یک میلیارد آدرس منحصر‌به‌فرد رسیده است که نشان‌دهنده یک رکورد تاریخی جدید برای ارز دیجیتال برتر بازار است. طبق داده‌های گلسنود، رتبه دوم نیز با اختلاف بسیار زیاد نسبت به بیت کوین، در اختیار اتریوم قرار دارد. شبکه اتریوم با ۱۵۸ میلیون آدرس منحصر‌به‌فرد مشارکت‌کننده در تراکنش‌های این شبکه، هنوز نرخ رشدی که در شبکه بیت کوین مشاهده شده را تجربه نکرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
فنلاند,بیت کوین‌,بلومبرگ

درآمد ۴۸ میلیون دلاری فنلاند از فروش بیت کوین‌های توقیف‌شده

به گزارش خبرگزاری بلومبرگ، فنلاند با فروش ۱۸۸۹.۱ واحد بیت کوین از موجودی انبار بیت کوین‌های توقیف‌شده‌ خود، حدود ۴۸ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. بلومبرگ همچنین در گزارش خود افشا کرده است که بیت‌کوین‌های مصادره شده، مربوط به دارایی‌های دیجیتالی هستند که مقامات از معاملات قاچاقچیان مواد مخدر و مواد نیروزا توقیف کرده‌اند.

خبر - ۲ ماه پیش
اتریوم,گلسنود,اتریوم ۲.۰

میزان اتر سپرده‌گذاری‌شده در قرارداد اتریوم ۲.۰ از مرز ۱۳ میلیون واحد عبور کرد

داده‌های پلتفرم تحلیل ارزهای دیجیتال گلسنود (Glassnode) نشان می‌دهند که بیش از ۱۳ میلیون اتر در قرارداد سپرده‌گذاری اتریوم ۲.۰ قفل شده‌اند. سهام‌گذاری اتریوم ۲.۰ در نوامبر ۲۰۲۰ و پس از رای موافق اکثریت کاربران آغاز شد. پروتکل سهام‌گذاری غیرامانی لیدو (Lido) که برای شبکه‌های سولانا، اتریوم و سایر زنجیره‌ها طراحی شده است، بیشترین سهم میزان اتر سهام‌گذاری‌شده یعنی ۳۱.۸ درصد را از آن خود کرده است.

خبر - ۲ ماه پیش
سلسیوس,wBTC,FTX,صرافی,MakerDAO

سلسیوس مقدار ۵۲۹ میلیون دلار wBTC را به صرافی FTX منتقل کرد

پلتفرم وام‌دهی ارزهای دیجیتال سلسیوس (Celsius) نزدیک به ۲۵٬۰۰۰ واحد رپد بیت کوین (wBTC) را به صرافی ارزهای دیجیتال اف‌تی‌اکس (FTX) منتقل کرد. ارزش این مقدار با قیمت فعلی بیت کوین به ۵۲۸.۹ میلیون دلار می‌رسد. این انتقال عظیم پس از آن صورت گرفت که سلسیوس پس از پرداخت ۴۱.۲ میلیون دلار به پلتفرم میکردائو (MakerDAO)، بدهی خود با این پلتفرم را به‌طور کامل تسویه کرد.

خبر - ۲ ماه پیش
بیت کوین‌,کور ساینتیفیک,استخراج

بزرگ‌ترین ماینر جهان ۷۹ درصد از بیت کوین‌های خود را فروخت

کور ساینتیفیک (Core Scientific)، بزرگ‌ترین شرکت استخراج ارزهای دیجیتال جهان که سهام آن عمومی شده است، گزارش عملکرد خود برای نیمه اول ۲۰۲۲ را منتشر کرد. با توجه به این گزارش، این شرکت مقدار ۷٬۲۰۲ واحد از بیت کوین‌های خود را با قیمت متوسط ۲۳٬۰۰۰ دلار در ماه ژوئن (خرداد و اوایل تیر) فروخته است.

خبر - ۲ ماه پیش
کوکوین,برداشت‌,BTC,بیت کوین,صرافی

جریان غیر فعال شدن برداشت‌ها در صرافی کوکوین چیست؟ این موضوع حقیقت دارد؟

اخیرا شایعاتی در میان کاربران صرافی کوکوین مطرح شده است که می‌گوید بعضی کاربران در برداشت BTC از این پلتفرم با مشکل مواجه شده‌اند. صرافی کوکوین در اعلامیه رسمی خود این شایعات را رد کرده است اما انتشار این شایعات این نکته اساسی را گوشزد می‌کند که هرگز نباید دارایی رمزارزی را در صرافی نگهداری کرد؛ مخصوصا در بازار خرسی فعلی که شرکت‌های بزرگ و معتبری مانند بلاکفای، تری اروز کپیتال، سلسیوس، بابل فایننس، ویجر، صرافی کوین‌‌فلکس و بسیاری فعالان دیگر بازار را با بحران مالی روبرو کرده‌است.

خبر - ۳ ماه پیش
بیت کوین,BTC,ارزهای دیجیتال,اتریوم,دلار

بدترین ماه بیت کوین از ۲۰۱۱ تاکنون ثبت شد؛ در بازار ارزهای دیجیتال چه می‌گذرد؟

پنج‌شنبه آخرین روز ماه ژوئن بود و در پایان این روز کندل ماهانه در چارت قیمت بیت کوین بسته شد. چنانکه داده‌ها نشان می‌دهد ماه ژوئن ۲۰۲۲، با ۳۷ درصد افت قیمت بدترین ماه دهه اخیر برای بیت کوین بود.

خبر - ۳ ماه پیش
بیت کوین,نهنگ,گلسنود,Glassnode

افزایش تعداد آدرس‌هایی که بیش از ۱۰ هزار بیت کوین در اختیار دارند

بر اساس گزارش پلتفرم تحلیلی گلسنود (Glassnode)، تعداد آدرس‌هایی که دارای بیش از ۱۰ هزار بیت کوین هستند، افزایش یافته و به ۱۰۰ آدرس رسیده است. در زمان تدوین این خبر و بر اساس قیمت جفت ارز بیت کوین/تتر، ارزش ۱۰,۰۰۰ بیت کوین حدود ۲۱۱,۸۳۰,۰۰۰ دلار است. در طی ۲ هفته گذشته نیز شاهد افزایش تعداد آدرس‌هایی که دارای ۱۰ الی ۱۰,۰۰۰ بیت کوین هستند، بوده‌ایم.

خبر - ۳ ماه پیش