۶ درصد کل موجودی دوج کوین در اختیار ۳ آدرس است

سه آدرس غیرفعال در مجموع ۷.۸ میلیارد دوج کوین در اختیار دارند که در مجموع حدود ۲.۴۱ میلیارد دلار با توجه به قیمت دوج کوین ارزش آنهاست.

ارز دیجیتال,ارزش بازار,دوج کوین,هودل

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از میهن بلاکچین، شرکت آنالیز بلاک‌چین (Chainalysis) اعلام کرد دوج کوین هم اکنون در سطحی در حال پذیرش توسط سرمایه‌گذاران جدید است که از بازار صعودی اواخر سال ۲۰۱۷ (آذر ۱۳۹۶) تاکنون دیده نشده است. این شرکت همچنین افزود بیشتر این دارایی‌ها متعلق به تعداد محدودی از نهادها است. به طور خاص، ۸۲ درصد از موجودی دوج کوین در اختیار ۵۳۵ نهاد قرار دارد که هر کدام بیش از ۱۰ میلیون ارزدیجیتال دوج کوین در اختیار دارند.

تحلیل شرکت Chainalysis از دوج کوین

(Chainalysis) که یک پلتفرم تحلیل داده‌های بلاکچین است هفته گذشته گزارشی از وضعیت بازار دوج کوین منتشر کرد. فیلیپ گرادول (Philip Gradwell) اقتصاددان ارشد این شرکت توضیح داد:

«آنالیز اختصاصی از زنجیره دوج کوین نشان می‌دهد که این ارزدیجیتال توسط سرمایه‌گذاران جدید در سطحی خریداری می‌شود که از اواخر بازار گاوی سال ۲۰۱۷ (۱۳۹۶) تاکنون دیده نشده است، زیرا سرمایه‌گذاران در حال افزایش سهم خود از ۹ درصد در جولای ۲۰۲۰ (تیر ۱۳۹۹) به ۲۵ درصد در آگوست ۲۰۲۱ (مرداد ۱۴۰۰) هستند.»

 


 

این اقتصاددان ارشد همچنین اشاره کرد که مالکیت دوج کوین بسیار متمرکز است چرا که تعداد بسیار کمی از نهادها سهمی بسیار زیادی از موجودی این ارزدیجیتال را در اختیار دارند.

او توضیح داد که در حال حاضر بیش از ۴ میلیون هولدر دوج کوین در زنجیره وجود دارد، با این حال ۱۰۶ میلیارد دوج کوین که ۸۲ درصد از کل موجودی آن را تشکیل می‌دهد در اختیار ۵۳۵ نهاد قرار دارد که هر کدام بیش از ۱۰ میلیون دوج کوین یا ۰.۰۱ درصد از کل موجودی را در اختیار دارند. او همچنین گفت که این نهادها احتمالا ترکیبی از مشاغل را در بر می‌گیرند. مانند صرافی‌ها که به نمایندگی از میلیون‌ها تریدر و سرمایه‌گذار جدید، دوج کوین‌ نگهداری می‌کنند.

 


 

وی همچنین خاطر نشان کرد به غیر از ۴ میلیون دارنده ‌دوج‌کوین، ۲.۱ میلیون نهاد هر کدام کمتر از ۱۰۰ عدد از این ارزدیجیتال را در اختیار دارند که نیمی از آنها حداقل دو سال است که این دوج کوین ها را نگه داشته‌اند. این اقتصاددان توضیح داد که این نهادهای تراز پایین لزوما افراد نیستند اما به احتمال زیاد کیف‌پول‌های پراکنده‌ای هستند که به تعداد کمی از افراد تعلق دارند.

تجزیه و تحلیل داده‌ها نشان می‌دهد ۳۷ میلیارد از ۱۰۶ میلیارد دوج کوین تنها در اختیار ۳۳۱ سرمایه‌گذار است که دوج‌های خود را بین ۶ ماه تا ۲ سال نگهداری کرده‌اند. بدین معنا که هر کدام به طور متوسط بیش از ۱ میلیارد ارز دیجیتال دوج کوین در اختیار دارند. برخی از آنها ممکن است متعلق به شرکت‌هایی مانند صرافی‌ها باشند.

 


 

گرادول با اشاره به اینکه دوج کوین یک دارایی مانند دیگر دارایی‌ها است که با تغییر مالکیت و نقدینگی به تغییرات عرضه و تقاضا واکنش نشان می‌دهد اضافه کرد:

«قیمت دوج کوین نشان می‌دهد که ارزهای دیجیتال تجربیاتی در زمینه برندسازی برای دارایی‌های مالی هستند که مستقیما به دیوانگی و خلاقیت اینترنت متصل شده‌اند. در حالی که ممکن است بر عکس ارزشهای تجاری برندهای مالی سنتی باشند اما ممکن است این ارزش‌ها با نیاز مصرف‌کنندگان تطابق نداشته باشند.»

۶ درصد دوج کوین در اختیار ۳ آدرس است

بر اساس داده‌های (Bitinfocharts) بیش از ۸ درصد دوج کوین‌های در گردش تنها در ۱۰ آدرس غیرفعال قرار دارند. نمودار ارائه شده توسط این شرکت همچنین نشان می‌دهد که در حال حاضر بیش از ۶ درصد ارزش کل بازار در ۳ آدرس قرار گرفته است.

آدرس های غیرفعال دوج کوین

سنگین‌ترین آدرس غیر فعال ۳.۸ درصد از ارزش بازار این ارزهای دیجیتال که ۱.۶ میلیارد دلار ارزش دارد را در اختیار دارد. این آدرس اولین و آخرین تراکنش خود را در ژانویه ۲۰۱۴ زمانی که قیمت دوج کوین ۰.۰۰۰۹ دلار بود انجام داده است. ۲ آدرس دیگر از ابتدا تاکنون تراکنش خروجی نداشته‌اند.

دومین آدرس غیرفعال در آگوست سال ۲۰۱۴ ایجاد شد و هم اکنون ۶۰۱ میلیون دلار دوج کوین در اختیار دارد. این در حالی است که سومین آدرس ۳۲۴ میلیون دلار از این ارزدیجیتال را در اختیار دارد و در سال ۲۰۱۶ ایجاد شده است.

در مجموع ۸ درصد کل دوج کوین‌های در گردش در ۱۰ آدرس غیرفعال نگهداری می‌شوند که در مجموع ۳.۲۹ میلیارد دلار از ارزش کلی بازار ۴۱ میلیارد دلاری این ارزدیجیتال را در اختیار دارند. در زمان نگارش این خبر قیمت دوج کوین با ۳ درصد کاهش نسبت به روز گذشته به ۰.۳۱ دلار رسیده است.

لینک کوتاه: b2n.ir/m31333 

 

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس: ساماندهی تبادل ارزهای دیجیتال در اولویت است
باگ لانچ‌پد سوشی سواپ منجر به هک ۳ میلیون دلاری این پروتکل شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط