۸ درصد از کل بیت کوین ها در اختیار موسسات بزرگ است

در یکسال اخیر، موج عظیمی از موسسات بزرگ بیت کوین را به ترازنامه خود افزوده‌اند. حال ۸ درصد ارزهای‌دیجیتال در اختیار شرکت‌های ثروتمند است.

سرمایه گذاری بیت کوین

title

به گزارش اسان بیت کوین و به نقل از اکسچینو، با استناد به داده‌های (Bitcoin Treasuries)، در حال حاضر ۸ درصد از عرضه کل بیت کوین در اختیار شرکت‌هایی است که ارزدیجیتال بیت کوین را در ترازنامه خود قرار داده‌اند؛ این امر بدین معناست که ۱,۶۶۰,۴۷۳ واحد بیت کوین در اختیار موسسات بزرگ جهان است. شرکت مایکرو استراتژی (MicroStrategy) با در اختیار داشتن ۱۰۸,۹۹۱ واحد ارزدیجیتال بیت کوین (۰.۵ درصد از کل عرضه بیت کوین‌) از این منظر پیشرو به حساب می‌آید. شایان ذکر است که این حجم از بیت کوین، ۷۵ درصد از مارکت کپ این شرکت نرم افزاری را نشان می‌دهد.

شرکت تسلا (Tesla) همچنان با در اختیار داشتن ۴۳,۲۰۰ واحد ارزدیجیتال بیت کوین از ابتدای سال ۲۰۲۱ در جایگاه دوم قرار دارد. پس از این غول خودروسازی برقی، شرکت‌های اسکوئر (Square)، هولدینگ دیجیتال ماراتن (Marathon Digital Holdings) و صرافی کوین بیس (Coinbase)‌ در رتبه‌های قرار دارند. اسکوئر که یک شرکت فینتک فعال در حوزه پرداخت به شمار می‌رود، در حدود ۸,۰۰۰ واحد ارزدیجیتال بین کوین در اختیار دارد. شرکت استخراج کننده بیت کوین مارا (MARA) نیز ۵,۴۲۵ واحد بیت کوین به ترازنامه خود اختصاص داده است. شرکت کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال ایالات متحده آمریکا نیز با در اختیار داشتن ۵,۴۸۷ واحد ارزدیجیتال بیت کوین در جایگاه پنجم قرار دارد.

 


 

شرکت مایکرو استراتژی با رهبری مایکل سیلور (Michael Saylor)، یک شرکت سهامی عام به حساب می‌آید که بیشترین تخصیص بیت کوین را به صورت مطلق و نسبت به ارزش بازار شرکت در اختیار دارد. روز گذشته، شرکت مایکرواستراتژی دوباره بیت کوین خرید. این موسسه توانسته است با ساده‌ترین و موثرترین استراتژی خود (هولد و استراتژی DCA) پیشرو در این عرصه باشد.

ارزش بیت کوین‌های شرکت مایکرو استراتژی در زمان خرید در حدود ۳ میلیارد دلار بود؛ اما اکنون ارزش دارایی بیت کوینی این شرکت از مرز ۵ میلیارد دلار فراتر رفته و ۷۵ درصد از مارکت کپ ۷.۱۲ میلیارد دلاری این شرکت را در بر می‌گیرد. لازم به ذکر است که دارایی‌هایی که شرکت MicroStrategy در قالب ارز دیجیتال بیت کوین دارد، از منظر دلاری تقریبا ۱۸۰ درصد افزایش یافته است. این شرکت تقریبا ۰.۵۲ درصد از کل عرضه ۲۱ میلیونی ارزدیجیتال بیت کوین را در اختیار دارد.

سهم موسسات بزرگ از عرضه کل بیت کوین

با استناد بر داده‌های (Bitcoin Treasuries)، در حال حاضر ۱,۶۶۰,۴۷۳ واحد بیت کوین در اختیار شرکت‌های سهامی عام، خصوصی، دولتی و صندوق‌های ETF بیت کوین موجود در بازار قرار دارد که برابر با ۷.۹۱ درصد از کل عرضه ارز دیجیتال بیت کوین است. درصد ذکر شده بدون احتساب بیت کوین‌های از دست رفته یا غیرقابل دسترس است؛ پس به احتمال زیاد درصد ارزهای دیجیتال موسسات در مقابل با بیت کوین‌های قابل استفاده، درصدی قابل توجه تر است.

با وجود اینکه اکثر موسسات بزرگ بیت کوین را طی سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ به ترازنامه خود افزوده‌اند، اما به تازگی رقابت برای خرید ارز دیجیتال بیت کوین شرکت‌ها آغاز شده است. با گذر زمان و افزایش درک شرکت‌ها درباره بیت کوین، احتمال دارد تا این رقابت بزرگ به طرز قابل توجهی رشد پیدا کند و بر عرضه ارزدیجیتال بیت کوین تاثیر مستقیم بگذارد.

لینک کوتاه: /b2n.ir/a4342 

پروژه منتا نتورک ۵.۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرد
بری سیلبرت درباره تبدیل احتمالی صندوق بیت کوین گری اسکیل به ETF توییت کرد
کودک برزیلی از نگهداری اولین هدیه بیت کوین خود بیش از ۶,۵۰۰ درصد سود کسب کرده است
شرکت سازنده ماینرهای بیت کوین می‌خواهد سهامی عام شود
شرکت تحلیلی حوزه ارزهای دیجیتال الیپتیک ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

بیت کوین,سرمایه گذاری,ETF

بری سیلبرت درباره تبدیل احتمالی صندوق بیت کوین گری اسکیل به ETF توییت کرد

بری سیلبرت، مدیرعامل دیجیتال کارنسی گروپ (Digital Currency Group) در پاسخ به توییتی درباره تبدیل احتمالی صندوق گری‌اسکیل بیت کوین تراست (GBTC) به یک صندوق قابل معامله بورسی (ETF) با پشتوانه فیزیکی، از دنبال کنندگانش خواست گوش به زنگ باشند.

خبر - ۳ روز پیش
بیت کوین,سرمایه گذاری

کودک برزیلی از نگهداری اولین هدیه بیت کوین خود بیش از ۶,۵۰۰ درصد سود کسب کرده است!

ژائو کانهادا، بنیان‌گذار صرافی برزیلی فاکس‌بیت، به دختر تازه‌ متولد شده خود یک بیت کوین به ارزش تقریبی ۹۱۵.۸۰ دلار هدیه داده است. او می‌گوید: «به محض تولد دخترم در سال ۲۰۱۷، یک بیت کوین برای او خریدم؛ نه فقط به عنوان هدیه، بلکه به عنوان راهی برای سرمایه‌گذاری در این اقتصاد جدید.»

خبر - ۳ روز پیش
سرمایه گذاری,ارزهای دیجتیال,ماینر

شرکت سازنده ماینرهای بیت کوین می‌خواهد سهامی عام شود

شرکت اروپایی بیت فیوری که تخصص آن تولید ماینرهای بیت کوین است، می‌خواهد سهام خود را در بازار اروپا عرضه عمومی کند. این شرکت در آخرین دور تأمین سرمایه خود در سال ۲۰۱۸ موفق به جذب ۸۰ میلیون دلار شد تا ارزش آن به یک میلیارد دلار برسد.

خبر - ۱ هفته پیش
سرمایه‌گذاری,بیت کوین,ارز دیجیتال

شرکت تحلیلی حوزه ارزهای دیجیتال الیپتیک ۶۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

سرویس مدیریت ریسک دارایی ارزهای دیجیتال الیپتیک (Elliptic)، از جذب ۶۰ میلیون دلار سرمایه در دور سوم تامین مالی خود خبر داده است.

خبر - ۱ هفته پیش
sol,سولانا,معرفی ارز دیجیتال,سولانا چیست,پروژه سولانا,اثبات سهام,اثبات تاریخچه

رقیب هندی تیک تاک برای راه‌اندازی توکن خود در سولانا ۱۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرد

پلتفرم هندی اشتراک‌گذاری ویدئوی کوتاه چینگاری (Chingari) برای راه‌اندازی شبکه بلاک چین و توکن اجتماعی خود آماده می‌شود. چینگاری برای راه‌اندازی شبکه اصلی و همچنین فروش توکن مبتنی‌بر سولانای خود (GARI) ۱۹ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

خبر - ۱ هفته پیش
سرمایه گذاری,ارزهای دیجتیال,بایننس

کاندیدای مجلس سنای آمریکا در آریزونا یک میلیونر بیت کوین است

بلیک مسترز، یکی از مشهورترین کاندیداهای جمهوری‌خواه انتخابات مجلس سنای ۲۰۲۲ در ایالت آریزونا بیش از ۱ میلیون دلار بیت کوین دارد. مسترز که با میلیاردر معروف پیتر تیل رابطه نزدیکی دارد، اخیرا اظهار کرده است دولت آمریکا باید بیت کوین را به عنوان یک دارایی ذخیره استراتژیک خریداری کند.

خبر - ۱ هفته پیش