وزیر اقتصاد: یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه تعیین‌تکلیف رمزارزهاست

سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، در حاشیه مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی درباره ارزهای دیجیتال گفت: «از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های رمزارزها به شکل قانونی برای کمک به شرایط تجاری کشور اصرار داشتیم و متنی نیز با همکاری سایر اعضا، به‌طور مشخص بانک مرکزی و وزارت نیرو در حوزه تولید رمزارزها و دستگاه‌های مبادله رمزارزها تهیه کردیم که در دست تصویب اعضای هیئت‌دولت قرار دارد. امیدواریم با تصویب آن گامی در جهت استفاده از رمز ارزها برداریم و یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه تعیین تکلیف رمزارزهاست.».

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

 وزیر اقتصاد,سید احسان خاندوزی,نمایشگاه صنعت مالی,رمزارز,بانک مرکزی,وزارت نیرو

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ایرنا، سید احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد، با تاکید بر اینکه با شروع به کار دولت سیزدهم ۷۵۰ تا ۷۶۰ نهاد مالی در بورس فعالیت فعالیت می‌کردند و امروز این رقم به بیش از ۹۳۰ نهاد مالی رسیده است، گفت:

«متنی در حوزه تولید رمز ارزها و دستگاه‌های مبادله رمز ارزها تهیه کردیم که در دست تصویب اعضای هیات دولت قرار دارد. امیدواریم با تصویب آن گامی در جهت استفاده از رمز ارزها برداریم.»

سیداحسان خاندوزی در حاشیه مراسم افتتاح پانزدهمین نمایشگاه صنعت مالی اظهار داشت:

«همانطور که در یک سال و نیم گذشته در عمل فعالان بازار سرمایه شاهد بودند توافقات خوبی بین دولت و مجلس برای استفاده از بازار سرمایه به عنوان یکی از ظرفیت‌های اساسی نظام مالی کشور وجود دارد.»

وی افزود:

«مهمترین دغدغه فعالان بازار سرمایه علاوه بر اصلاحات نهادی که در بازار از جهت افزایش کارایی، نقدپذیری و شفافیت وجود داشت، برداشتن انحصارها است که در این زمینه اتفاقات مثبتی رخ داده است.»

خاندوزی گفت:

«زمانی که دولت شروع به کار کرد ۷۵۰ تا ۷۶۰ نهاد مالی فعالیت می‌کردند و امروز این رقم به بیش از ۹۳۰ نهاد مالی رسیده است و این نهادها در یکی از شفاف‌ترین دوره های بازار سرمایه فعالیت می‌کنند.»

وزیر اقتصاد اظهار داشت:

«یکی از مطالبات جدی فعالان اقتصادی که به بازار سرمایه کمک می‌کند، مسأله پیش‌بینی پذیر بودن، عدم تغییر مکرر مقررات و آیین نامه های فعالیت های تولیدی است که سودآوری صنایع بورسی را در کشور تضمین کند و این اتفاقی است که امیدواریم با همکاری مجلس و با نگاه بلندمدت به مصوبات صنایع بورسی کشور و دور شدن از قیمتگذاری‌های غیرکارشناسی که موجب افت چشم انداز سودآوری صنایع کشور می‌شود بتوانیم خبرهای خوبی را برای امسال داشته باشیم.»

وی در ادامه درباره استفاده از رمز ارزها گفت:

«از ابتدای شروع به کار دولت سیزدهم بر استفاده از ظرفیت‌های رمزارزها به شکل قانونی برای کمک به شرایط تجاری کشور اصرار داشتیم و متنی نیز با همکاری سایر اعضا به طور مشخص بانک مرکزی و وزارت نیرو در حوزه تولید رمز ارزها و دستگاه‌های مبادله رمز ارزها تهیه کردیم که در دست تصویب اعضای هیات دولت قرار دارد. امیدواریم با تصویب آن گامی در جهت استفاده از رمز ارزها برداریم و یکی از محورهای برنامه هفتم توسعه تعیین تکلیف رمز ارزها است.»

لینک کوتاه: b2n.ir/m71784 

 

صرافی جمینی از بازار هلند خارج می‌شود
فرانسه، سنگاپور و سوئیس CBDC‌های برون‌مرزی را آزمایش کردند
رئیس بانک مرکزی برزیل خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تری علیه ارزهای دیجیتال شد
بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کرد
وزیر اقتصاد: ارزهای دیجیتال باید به رسمیت شناخته شوند

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

فرانسه,سنگاپور,سوئیس,ماریانا,بانک ملی سوئیس,بانک د فرانس,اداره پولی سنگاپور,CBDC,ارزهای دیجیتال بانک مرکزی

فرانسه، سنگاپور و سوئیس CBDC‌های برون‌مرزی را آزمایش کردند

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی به‌همراه بانک‌های مرکزی فرانسه، سنگاپور و سوئیس آزمایش مشترک تجارت و تسویه حساب‌های برون‌مرزی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به پایان رساندند. این پروژه که با نام «ماریانا» توسط بانک د فرانس، اداره پولی سنگاپور و بانک ملی سوئیس تحت حمایت بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی توسعه یافته است.

خبر - دیروز
بانک مرکزی برزیل,قانون‌گذاری,مقررات,کامپوس نتو,فرار مالیاتی

رئیس بانک مرکزی برزیل خواستار قوانین سخت‌گیرانه‌تری علیه ارزهای دیجیتال شد

روبرتو کامپوس نتو، رئیس بانک مرکزی برزیل، خواستار مقررات سختگیرانه‌تر دارایی‌های دیجیتال به دلیل افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال شده است. کامپوس نتو هنگام سخنرانی در کمیسیون مالی و مالیات پارلمانی برزیل، نگرانی‌های خود را در مورد فسادهای ارز دیجیتال که کشور را آزار داده است، از جمله فرار مالیاتی و فعالیت‌های غیرقانونی، مطرح کرد.

خبر - ۲ روز پیش
بانک مرکزی آمریکا,نرخ بهره,فدرال رزرو,آمریکا

بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره را متوقف کرد

بانک مرکزی آمریکا افزایش نرخ بهره خود را متوقف کرد و همچنان نرخ بهره را در بالاترین حد در ۲۲ سال گذشته نگه داشت. بانک مرکزی در هفته‌های اخیر اعلام کرده بود که قصد دارد منتظر اطلاعات بیشتر باشد تا بفهمد افزایش نرخ بهره قبلی چگونه بر اقتصاد ایالات متحده تأثیر می‌گذارد. با این وجود عدم تغییر نرخ بهره بسیار مورد انتظار فعالان بازار بود. در حال حاضر نرخ بهره آمریکا همان ۵.۲۵، ۵.۵۰ درصد باقی مانده است.

خبر - ۱ هفته پیش
وزیر اقتصاد,ارزهای دیجیتال,احسان خاندوزی,تجارت الکترونیک,رمزارز

وزیر اقتصاد: ارزهای دیجیتال باید به رسمیت شناخته شوند

احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی اخیراً در نشستی با فعالان حوزه تجارت الکترونیک و اقتصاد دیجیتال گفته است: «در حوزه رمزارزها آیین‌نامه‌ای تهیه شد اما با ملاحظات مختلف دستگاه‌ها این آیین‌نامه مشمول مرور زمان شد. ما در محور رسمیت بخشیدن به حوزه رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال تلاش می‌کنیم و دوست داشتیم تا این اتفاق در سال اول دولت رخ دهد. اصرار داریم تا در زمان حسابرسی شرکت‌ها دارایی‌های نامشهود مورد توجه قرار بگیرد.»

خبر - ۱ ماه پیش
مصوبه,مصوبه ماینینگ,ماینینگ ارزهای دیجیتال

مصوبه ماینینگ اصلاح شد؛ مشغله توانیر، ماینرها را بدهکار کرد

فعالان ماینینگ از اصلاح مصوبه مربوط به فعالیت خود خبر می‌دهند. به گفته آن‌ها اصلاح مصوبه ماینینگ شامل دو تغییر مهم است. حذف عوارض و مالیات بر ارزش افزوده و تغییر مبنای محاسبه نرخ ارز از سامانه نیما به سامانه طلا و ارز، این دو تغییر هستند. این دو تغییر به نسبت آخرین افزایش تعرفه انرژی ماینینگ، اثر مهمی بر قیمت تمام شده انرژی نخواهد داشت؛ اما اختلاف نظر بر سر افزایشی که در ابتدای سال جاری انجام شد، همچنان ادامه دارد.

خبر - ۱ ماه پیش
روبل دیجیتال,بانک مرکزی روسیه,روسیه

بانک مرکزی روسیه از لوگوی روبل دیجیتال رونمایی کرد

بانک مرکزی روسیه به‌طور رسمی از لوگوی روبل دیجیتال، پروژه ارز دیجیتال بانک مرکزی این کشور رونمایی کرد. در کنار با لوگو، این بانک همچین نرخ کارمزد انجام تراکنش‌های مختلف با روبل دیجیتال را منتشر کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
همکاری,ریپل,بانک مرکزی عربستان سعودی,پرداخت‌های بانکی,بیت ‌کوین,بلاک چین

همکاری ریپل با بانک مرکزی عربستان سعودی در تسهیل پرداخت‌های بانکی

بانک مرکزی عربستان سعودی قراردادی را با ریپل برای کمک به بانک‌های این کشور در تسویه پرداخت‌ها با استفاده از فناوری بلاک چین امضا کرده است. این برنامه آزمایشی که اولین برنامه‌ در نوع خود است که توسط یک بانک مرکزی اجرا می‌شود، به بانک‌های عربستان سعودی اجازه می‌دهد تا از ریپل برای تسویه فوری پرداخت‌های ارسالی به داخل و خارج از کشور استفاده کنند. ریپل گفت که این سرویس به بانک‌های سعودی امکان می‌دهد تا تراکنش‌های برون‌مرزی سریع‌تر، ارزان‌تر و شفاف‌تر انجام دهند. شایان ذکر است که بانک مرکزی عربستان، سال گذشته به شهروندان این کشور دربارۀ معامله بیت ‌کوین با این استدلال که خارج از محدوده نظارتی بانک است، هشدار داده بود.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,مجوز,آلمان,صرافی,سازمان نظارت مالی بانک مرکزی آلمان

بایننس درخواست مجوز فعالیت در آلمان خود را پس گرفت

یک ماه پس از اینکه صرافی بزرگ بایننس با رد درخواست مجوز نگهداری دارایی دیجیتال از سوی سازمان نظارت مالی بانک مرکزی آلمان مواجه شد، حال گزارش شده که صرافی درخواست مجوز خود را پس گرفته است.

خبر - ۲ ماه پیش
مالیات,نظارت,ارزهای دیجیتال,مهران محرمیان,اتحادیه اروپا,CBDC,ارز دیجیتال ملی بانک مرکزی

افزایش مالیات و نظارت بر ارزهای دیجیتال در ایران

مهران محرمیان، معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی در همایش «فرصت‌های ایران در عصر دیجیتال» اعلام کرد که بانک مرکزی قصد دارد در برخی از حوزه‌های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال نظارت خود را افزایش دهد و تصمیماتی شبیه به قوانین نظارتی اتحادیه اروپا را وضع کند و ممکن است مالیات‌های سنگین‌تری در این حوزه وضع شود.

خبر - ۲ ماه پیش