Logo1

چرا باید بیت کوین بخرم؟

چرا به جای بیت کوین توی بورس سرمایه گذاری نکنم؟ اصلا چرا دلار نخرم؟، اون که هر روزم داره گرون تر میشه!

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

چرا باید بیت کوین بخرم؟

شاید شما هم تا کنون به فکر سرمایه گذاری افتاده باشید و در انتخاب روش سرمایه گذاری و بازار هدف خود مردد شده باشید. ورود به هر بازاری نیازمند تحقیق، بررسی و آموزش است و نمی توانید با نگاه کردن به برگه بغل دستی روش سرمایه گذاری خود را انتخاب کنید. هر کس باید با توجه به سرمایه ای که در اختیار دارد، مدت زمانی که می خواهد به فعالیت در بازار اختصاص دهد و توانایی هایی که در خود می یابد، روش های سرمایه گذاری خود را انتخاب کند.

هر بازاری محدودیت ها و ویژگی های خاص خود را دارد و شما باید با در نظر گرفتن تمام موارد بهترین گزینه را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید. در ادامه به بررسی برجسته ترین ویژگی های بازار ارز های دیجیتال می پردازیم. اگر با کلیت سرمایه گذاری در ارز های دیجیتال آشنایی ندارید مطمعنا با موارد جدید و جذابی رو به رو خواهید شد.

بازار 24 ساعته

بسیاری از بازار های مالی ساعت کاری مشخص و البته کوتاهی دارند. از جمله بورس اوراق بهادار تهران که در روز های کاری و در ساعات بین 9 تا 12:30 فعالیت می کند. اما خرید و فروش ارز های دیجیتال در تمام ساعات شبانه روز در جریان است، هرگز متوقف نمی شود و جمعه ها به تعطیلات نمی رود. در روز های پر مشغله شهروندان امروزی، زمان مهم ترین مسئله است. این ویژگی بازار ارز های دیجیتال به شما حق انتخاب می دهد که هر ساعتی از روز را که می خواهید به پایش بازار و خرید و فروش بپردازید.

حتما نباید میلیونر باشید!

ورود به بازار ارز های دیجیتال نیاز به سرمایه زیادی ندارد. بسیاری از صرافی ها حداقل مبلغ ثبت سفارش خود را بالای 10 دلار در نظر گرفته اند. با این حساب می توانید با سرمایه ای حدود 250 هزار تومان به خرید و فروش ارز های دیجیتال بپردازید.

خرید و فروش دلاری

شاید شما هم پس از افزایش شدید قیمت دلار در سال های اخیر افسوس خورده باشید که چرا پنج سال قبل مقداری دلار خرید نکرده بودید. یکی از مزیت های سرمایه گزاری در ارز های دیجیتال این است که همواره می توانید سرمایه خود را به صورت دلاری حفظ کنید. تتر یا USDT یکی از رمز ارز های با ثبات یا استیبل کوین های بازار است که قیمت آن تقریبا معادل 1 دلار ایالات متحده آمریکا است. معامله گران با در نظر گرفتن این نکته که قیمت سایر ارز های دیجیتال ( مانند بیت کوین یا اتر ) همواره در حال نوسان است، در بازه های زمانی که قصد پایش بازار و انجام معاملات را ندارند دارایی های خود را به تتر تبدیل می کنند تا در برابر نوسانات بازار در امان باشند. با این وجود حتی اگر فعالیتی هم در بازار ارز های دیجیتال انجام ندهید و تنها سرمایه خود را به تتر تبدیل کنید، احتمالا پس از مدتی با افزایش قیمت دلار، مقداری سود خواهید کرد.

دسترسی بدون مرز

یکی دیگر از ویژگی های ارز های دیجیتال که مورد استقبال معامله گران ایرانی قرار گرفته است، جا به جایی آسان و بدون محدودیت دارایی هاست. شما در هر زمان و مکانی که باشید می توانید دارایی های دیجیتالی کیف پول (Wallet) خود را به کیف پول شخص دیگری منتقل کنید. در ضمن می توانید از طریق صرافی ها دارایی دیجیتالی خود را مستقیما به پول های سنتی (Fiat) تبدیل کنید.

آینده نگر باشیم

با نگاهی کوتاه به تاریخچه بازار ارز های دیجیتال می تونید شاهد رشد چشم گیر ارزش رمز ارز ها باشید. بسیاری از ارز های برتر سال های اخیر بازار، در ابتدای پیدایش قیمتی کمتر از یک صدم دلار داشتند. به عنوان مثال بیت کوین برای اولین بار با قیمت 0.003 دلار به بازار عرضه شد، اما امروز باقیمت 11.000 دلار معامله می شود. این رشد چشم گیر قیمت، خود به تنهایی می تواند هر سرمایه گذاری را وسوسه کند تا بخشی از دارایی های خود را به بیت کوین یا سایر ارز های دیجیتال تبدیل کند. چرا که چنین رشدی در هیچ بازار مالی دیگری دیده نمی شود.

 حمید رضا شعبانی، یکی از کاربران خوش ذوق توئیتر در توئیتی طعنه آمیز نوشته بود:

"جالبه قیمت ملک در تهران همش داره ارزون میشه یه خونه 120 متری پارسال این موقع سمت غرب تهران حدود 30 بیت کوین بود، الان شده حدود 15 بیت کوین!"

که البته بی راه هم نمی گوید. با اینکه قیمت مسکن در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است اما به پای رشد قیمت بیت کوین نمی رسد!

بازار ارز های دیجیتال در طول فعالیت خود با فراز و نشیب های بسیاری رو به رو بوده است. کلاه برداری، هک، سرقت، ریزش های شدید و ... که البته  این موارد در سایر بازار های مالی هم رخ می دهد. اما با توجه به استقبال شخصیت های برجسته اقتصادی و سیاسی از این شکل جدید دارایی، برنامه ریزی نهاد های دولتی مانند بانک های مرکزی کشور های مختلف برای استفاده از رمز ارز ها (از جمله بانک مرکزی اتحادیه اروپا) و به کاری گیری آنها به عنوان یک روش پرداختی قابل اطمینان در پلتفرم های مختلف، می توان به پیشرفت و گسترش بیشتر ارز های دیجیتال در آینده امیدوار بود.


0

98

برچسب ها :

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات