Logo1

معرفی کاردانو

با این ارز محبوب بیشتر آشنا شوید.

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

معرفی کاردانو

کاردانو یک دارایی نقدی الکترونیکی دارای ارزش مشخص است.

ارز دیجیتال شبکه کاردانو با نماد ADA برای اولین بار در سال 2018 میلادی از طریق صرافی بیترکس به دنیای ارز های دیجیتال معرفی شد. چارلز هاسکینسون، بنیان گذار کاردانو یکی از اعضای اصلی تیم پیاده سازی شبکه اتریوم بوده است.

شبکه کاردانو علاوه بر ارائه خدمات جابجایی ارز های دیجیتال، به عنوان بستری برای پیاده سازی برنامه های غیر متمرکز شناخته می شود. مشابه این سرویس در شبکه اتریوم نیز ارائه می شود.

کاردانو بر خلاف بیت کوین از همان ابتدا پر سر و صدا ظاهر شد. برای اولین بار با قیمت 0.2555 دلار به بازار عرضه شد و یک هفته بعد از آن بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 1.11 دلار را تجربه کرد. قیمت کاردانو در هفته سوم حضور در بازار ارز های دیجیتال با سقوط چشم گیری رو به رو شد که تا به امروز موفق به اصلاح این سقوط نشده است.

کاردانو با ارزش کل بازار 3.39 میلیارد دلار جایگاه دهم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است. تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 45 میلیارد واحد است که از این تعداد 31 میلیارد واحد آن هم اکنون در گردش است.

0

61

برچسب ها :

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات