Logo1

یک میلیارد دلار: رکورد جابجایی ارز های دیجیتال شکسته شد!

بزرگترین جابجایی دلاری تاریخ ارز های دیجیتال توسط یکی از معامله گران ناشناس بیت کوین انجام شد.

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : COINTELEGRAPH

یک میلیارد دلار

در پی ادامه روند حمایت قیمت بیت کوین در سطح 13.000 دلار، مبلغی معادل 1 میلیارد دلار توسط یکی از معامله گران ناشناس بیت کوین جابجا شد. بر اساس داده های موجود مالک این کیف پول بیش از 88.857 بیت کوین (به ارزش 1.15 میلیارد دلار) را با پرداخت تنها 0.00027847 بیت کوین (معادل 3.58 دلار) کارمزد جابجا کرده است. این جابجایی در بلاک شماره 654364 و در تاریخ 5 آبان تائید شده است.

داده های منتشر شده در پلتفرم تحلیلی کریستال بلاکچین (CrystalBlockchain) نشان می دهد که شخص ثبت کننده این رکورد تاریخی دارایی های دیجیتالی خود را از کیف پولی با عنوان ژاپو بیت کوین (Xapo Bitcoin) منتقل کرده است. از آنجا که صرافی آمریکایی کوین بیس (Coinbase) از سال 2019 سهام ژاپو بیت کوین خریداری کرده است، اینطور به نظر می رسد که منشا 1 میلیارد دلار جابجا شده همین صرافی آمریکایی باشد.

این جابجایی بزرگ ترین جابجایی تاریخ ارز های دیجیتال بر حسب دلار است. رکورد قبلی توسط صرافی بیت فینکس (Bitfinex) در فروردین همین سال ثبت شده است. در این جابجایی صرافی بیت فینکس 161.000 بیت کوین (معادل 1.1 میلیارد دلار) را با پرداخت مبلغ ناچیز 0.68 دلار جابجا کرد!

نکته جالب توجه این است که هیچ یک از موارد نام برده شده، بیشترین تعداد بیت کوین جابجا شده در تاریخ ارز های دیجیتال نیست. رکورد بزرگ ترین جابجایی بیت کوینی تاریخ مطعلق به صرافی ام تی جی اوکس (MT GOX) است. در این جابجایی غول آسا 550.000 بیت کوین در تاریخ 25 آبان 1390 منتقل شد. با قیمت امروز می توانید این تعداد بیت کوین را با پرداخت مبلغ 7 میلیارد دلار خریداری کنید.

0

96

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات