Logo1

بایننس کوین چیست؟

بایننس کوین یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

بایننس کوین

بایننس کوین یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

بایننس کوین رمز ارز متعلق به بزرگترین پلتفرم خرید و فروش ارز های دیجیتال در جهان، یعنی بایننس است. عرضه اولیه بایننس کوین در سال 2017 میلادی انجام شد که در مدت زمانی کمتر از 2 هفته 100 میلیون واحد از این رمز ارز به فروش رسید. با توجه به عملکرد فوق العاده صرافی بایننس در جذب کاربر، رمز ارز این صرافی نیز مورد استقبال بسیاری از معامله گران قرار گرفت و هم اکنون جایگاه هشتم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

بایننس کوین برای اولین بار با قیمت 0.1 دلار به بازار عرضه شد و در سال 2019 بالاترین قیمت تاریخ سه ساله خود، یعنی قیمت 38.8 دلار را تجربه کرد.

بایننس کوین با حجم کل بازار 3.89 میلیارد دلار (همانطور که گفته شد) جایگاه هشتم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 176.4 میلیون واحد است که از این تعداد 144.4 میلیون واحد آن هم اکنون در گردش است.

0

387

برچسب ها :

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات