Logo1

مدیر عامل Bybit: اکثر صرافی ها ساختار امنیتی آسیب پذیری دارند

بن ژائو، مدیر عامل صرافی Bybit، در مصاحبه ای با کوین تلگراف اعلام کرده است که اکثر صرافی های ارز های دیجیتال ساختار امنیتی آسیب پذیری دارند.

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : COINTELEGRAPH

bybit ، صرافی

پس از حمله هکرها به صرافی Kucoin بار دیگر امنیت پلتفرم های خرید و فروش ارز های دیجیتال مورد توجه قرار گرفت. به گفته ژائو هیچ جای تعجبی از این بابت وجود ندارد چرا که اکثر صرافی ها از نظر امنیتی آسیب پذیر هستند:

"صرافی های ارز های دیجیتال نقطه ضعف های مشترکی دارند و مانند سایر پلتفرم هایی که بر بستر اینترنت فعالیت می کنند، با مشکلات امنیتی مختلفی رو به رو می شوند. با توجه به اینکه که معامله گران از ارز های دیجیتال به عنوان ابزاری برای حفظ دارایی های خود استفاده می کنند، اهمیت امنیت معاملات بیشتر هم می شود."

ژائو ادامه می دهد:

"اکثریت قریب به اتفاق صرافی ها، ارز های دیجیتال را در کیف پول های گرم (Hot Wallets) نگهداری می کنند. اگر از کیف پول های گرم به درستی محافظت نشود راه نفوذ به آنها توسط سارقین باز می شود. کیف پول های سرد از امنیت بیشتری نسبت به کیف پول های گرم برخوردار هستند. چرا که کیف پول های گرم به اینترنت متصل می شوند و همین امر باعث آسیب پذیری بیشتر آنها در برابر حملات می شود. تنها نکته منفی در مورد کیف پول های سرد این است که نمی توانید بدون صرف زمان و بلافاصله برداشتی با مبالغ بالا داشته باشید."

به گفته مدیر عامل Bybit :

"سرمایه گزاری در امنیت باید به عنوان اولویت اصلی در دستور کار صرافی ها قرار گیرد، به ویژه صرافی هایی که به صورت آنلاین فعالیت می کنند. برای جلوگیری از حملات باید نقطه ضعف های خود را بررسی کنند و چندین لایه امنیتی را در پلتفرم خود آزمایش کنند."

بن ژائو اضاف کرد:

"صرافی ها می توانند با استخدام کارشناسان امنیت حرفه ای و آزمایش نفوذ به پلتفرم، هر گونه آسیب پذیری در سیستم را شناسایی کنند."

ژائو فاش کرد که:

Bybit" منابع قابل توجهی را در توسعه و افزایش پروتکل های امنیتی خود سرمایه گزاری کرده است. ما به منظور محافظت از دارایی های کاربران یک سیستم کیف پول سرد چند امضایی را پیاده سازی کرده ایم."

0

183

برچسب ها :

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات