Logo1

EOS (ایاس) چیست؟

در سال 2017 میلادی شرکت توسعه دهنده EOS یعنی Block.one، با مدیریت "برندان بلومر" توکن های این ارز دیجیتال را بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد ...

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

EOS

EOS یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

در سال 2017 میلادی شرکت توسعه دهنده EOS یعنی Block.one، با مدیریت "برندان بلومر" توکن های این ارز دیجیتال را بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد. و پس از توسعه بلاکچین اختصاصی خود تمامی توکن ها را به شبکه EOS منتقل کرد.

دو ادعای جالب توجه از طرف تیم توسعه دهندگان EOS باعث شد که فعالیت های این شبکه مورد توجه کاربران قرار گیرد.

  1. حذف کامل کارمزد تراکنش ها در شبکه EOS
  2. پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه با استفاده از سیستم دی پوز (DPOS)

این دو ویژگی شبکه EOS یعنی تراکنش های بدون کارمزد (البته در آینده) و پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه، نه تنها در سایر شبکه های مبتنی بر بلاکچین، بلکه دیر هیچ سیستم پرداختی دیگری مشاهده نمی شود.

EOS برای اولین بار با قیمت 1.22 دلار به بازار عرضه شد و در سال 2018 میلادی بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی قیمت 21.54 دلار را تجربه کرد.

EOS با حجم کل بازار 2.5 میلیارد دلار جایگاه سیزدهم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 1.02 میلیارد واحد است که از این تعداد 936 میلیون واحد آن هم اکنون در گردش است.

0

57

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات