Logo1

بالاخره سپتامبر تمام شد ...

یک نگاه گذرا به نواسانات قیمت بیت کوین به دلار در سالهای گذشته نشان می دهد که ماه سپتامبر معمولا ماه خوبی برای ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین نبوده است ...

Hamid2

سید حمید احمدزادگان

منبع : آسان بیت کوین

بیت کوین

یک نگاه گذرا به نواسانات قیمت بیت کوین به دلار در سالهای گذشته نشان می دهد که ماه سپتامبر معمولا ماه خوبی برای ارزهای دیجیتال و به ویژه بیت کوین نبوده است، سال گذشته کندل ماه سپتمابر 13.5% منفی بسته شد و سال قبل از آن حدود 6% منفی، امسال هم به روال سالهای گذشته کندل ماه سپتامر بیت کوین به دلار، حدود 7.5% منفی بسته شد و پرونده این ماه ناخوش آیند برای معامله گران ارز دیجیتال به پایان رسید.

اما بر خلاف سپتامبر، بیت کوین در ماه اکتبر معمولا عملکرد نسبتا بهتری داشته که البته طلیعه ی آن امروز یکم اکتبر 2020 به وضوح دیده می شود.  

با توجه به رهبری بیت کوین بر بازار ارز های دیجیتال انتظار می رود بسیاری از رمز ارز های دیگر نیز با این روند همراه شوند و اکتبر خوبی برای معامله گران پیش رو باشد. که البته خطوط حمایت و مقاومت در کندل های هفتگی نیز، نه چندان قوی ولی حداقل برای کوتاه مدت تا حدودی این خوشبینی را تایید می کنند.

0

40

برچسب ها :

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات