Logo1

قیمت بیت کوین می گوید نگران نباشید و ادامه دهید

ثبات قیمت بیت کوین در طول یک هفته پر حادثه نشان می دهد که معامله گران اطمینان دارند روند صعودی بازار به زودی از سر گرفته خواهد شد ...

mammad

محمد امین علی یاری

منبع : COINTELEGRAPH

ترامپ ، ماسک

ثبات قیمت بیت کوین در طول یک هفته پر حادثه نشان می دهد که معامله گران اطمینان دارند روند صعودی بازار به زودی از سر گرفته خواهد شد.

قیمت بیت کوین در هفته ای که گذشت زیر خط مقاومت 11000 دلاری بسته شد اما با توجه به رویداد های مهم این هفته شرایط می توانست بسیار بدتر هم باشد.

پس از آن که صرافی "KuCoin" اعلام کرد که 150 میلیون دلار از دارایی های کاربرانش به سرقت رفته است روند صعودی قیمت بیت کوین متوقف شد و پس از اعلام کمیسیون معاملاتی آمریکا (CTFC) مبنی بر اقدام قانونی علیه صرافی Bitmex"" قیمت بیت کوین فقط اندکی کاهش یافت.

همچنین پس از انتشار خبر ابتلای دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا، به ویروس کرونا معاملات در بازار های دائوجونز (DOW) و S&P با کاهش شدیدی رو به رو شدند.در گذشته ای نه چندان دور تنها یکی از رویداد های این هفته کافی بود تا قیمت بیت کوین 10 درصد کاهش یابد. اما از این هفته پر حادثه می توان برداشت کرد که بیت کوین و به طور کلی بازار ارز های دیجیتال مانند گذشته متزلزل نشان نمی دهد.

به گفته مارسل پچمن (تحلیلگر کوین تلگراف) مقاومت بیت کوین در برابر رویداد های مهم نشان می دهد که معامله گران همچنان باور دارند که روند صعودی بازار از سر گرفته خواهد شد.

پچمن همچنین اظهار داشت که بازگشت بیت کوین به روند صعودی تا قیمت 12000 دلار می تواند زودتر از آنچه که سرمایه گذاران انتظارش را دارند رخ دهد.

به طور کلی می توان گفت که در هفته گذشته اتفاق خاصی برای بیت کوین رخ نداده است. در واقع خبر غافلگیر کننده در مورد بیت کوین مقاومت آن در برابر تمام رویداد های این هفته است.

0

155

بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان ایرانی موفق شدند بر اساس ارزیابی کارگره ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان، عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو را اخذ کنند.

بیش از ۳ هزار شرکت دانش‌بنیان ایرانی تولیدی شدند

به گزارش ایرنا، دانش‌بنیان‌ها این روزها نقطه قوتی برای کشور هستند و پیش می‌روند تا پیشرفت و استقلال بیشتر را به ارمغان آورند.

حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در سال‌های  اخیر رشد یافته است،  شرکت‌های دانش‌بنیان به چهار بخش تولیدی نوع یک، تولیدی نوع دو، نوپای نوع یک و نوپای نوع دو توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تقسیم می‌شوند.

به گزارش روز سه‌شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌بنیان بر اساس سطح فناوری و برخی معیارهای سنجشی به چهار دسته تقسیم می‌شوند که تاکنون بیش از 3,600 شرکت دانش‌بنیان موفق شده‌اند به‌عنوان شرکت تولیدی نوع یک و دو شناسایی شوند.

جایگاه اول به شرکت‌های دانش‌بنیانی تعلق دارد که محصول دانش‌بنیان آنها توانسته است، بالاترین رده را کسب کند و بر اساس معیارها و شاخص‌های مختلف به عنوان شرکت دانش‌بنیان تولیدی نوع یک شناسایی شده است.

در حال حاضر۶۱۶ شرکت دانش بنیان  تولیدی نوع یک فعال هستند. 2,993 شرکت دانش بنیان تولیدی نوع دو دانش بنیانی دارند، همچنین ۵۱۰ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۱ و ۱۳۷۲ شرکت‌ دانش‌بنیان نوپا نوع ۲ را دریافت کرده اند.

شرکت دانش‌بنیان یا شرکت متمرکز بر دانش (Knowledge enterprise)، به شرکت‌هایی گفته می‌شود که دانش و فناوری، جزئی جدایی‌ناپذیر از دارایی آن‌ها باشد،  قانون حمایت از شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و تجاری‌سازی نوآوری‌ها و اختراعات در ایران برای دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان در آبان ۱۳۸۹  به تصویب مجلس رسید و از دهه ۹۰ به این سمت قوانین مربوط و زیرساخت های آن در کشور شکل گرفته و در حال اجرا است.

محمد امین علی یاری

منبع : ایرنا

نظرات