4 دلیل برای رسیدن بیت کوین به 22,000 دلار

طبق نظر یکی از تحلیل‌گران بیت‌کوین، قیمت این ارز دیجیتال، در مسیر دستیابی به 22000 دلار است. این تحلیل‌ها معمولا با بررسی چهار عاملی که روی قیمت بیت‌کوین اثر دارند انجام می‌شود.

جمیله احسانی

منبع : کوین تلگراف

4 reason

فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر بیت‌کوین و بنیان‌گذار Lookintobitcoin.com، چهار دلیل را برای رسیدن بیت‌کوین به 22000 دلار، بیان می‌‌کند. این چهار دلیل، عوامل بنیادی و فنی هستند که نشان می‌‌دهند صعود قیمت رمزارزها در حال تقویت است.

میزان درصد HODL یک ساله، کاهش ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌ها، نرخ خنثی بودجه و نقطه انباشت سازمانی، چهار فاکتوری هستند که نشان می‌دهند قیمت بیت‌کوین در مسیر یک رالی صعودی و طولانی مدت، قرارخواهد گرفت.

از ابتدای اکتبر، قیمت بیت‌کوین از 10،773 دلار به 16،730 دلار بایننس رسید.


درصد HODL میزان اعتماد سرمایه‌گذار را نشان می‌دهد

افرادی که بیت‌کوین را برای مدت طولانی نگه داری می‌کنند به "HODLers" معروف هستند. نمودار یک ساله HODL، نشان می‌دهد که تعداد افرادی که بیت‌کوین‌های خود را بیشتر از یک سال نگه‌داری کرده‌اند رو به افزایش است.

از زمان سقوط قیمت بیت‌کوین در ماه مارس، موج یک‌ساله‌ی  HODLاز 59٪ به بیش از 62٪ افزایش یافت. این شاخص در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی روند آشکار انباشت بیت‌کوین است.

افزایش تعداد HODLers ‌ها، اشتهای خرید و نگه داری بیت‌کوین برای مدت طولانی را نشان می‌دهد. این روند ممکن است به این معنی باشد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند بیت‌کوین در بلند مدت یک رالی صعودی داشته باشد.

نرخ‌های بودجه خنثی هستند

در طول دوره‌های صعودی بازار، نرخ سرمایه‌گذاری بیت‌کوین می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد، زیرا سرمایه‌گذاران بلند مدت یا خریداران، فروشندگان کوتاه مدت را کاملا پوشش می‌دهند و خنثی می‌کنند.

بازار آتی بیت‌کوین از مکانیزم نرخ بودجه برای اطمینان از تعادل در بازار استفاده می‌کند. اگر سرمایه‌گذاران بلند مدت بیشتر از سرمایه‌گذاران کوتاه مدت باشند، میزان بودجه مثبت می‌شود. در این صورت، خریداران باید خسارت فروشندگان کوتاه مدت را بپردازند و بالعکس.

نرخ متوسط ​​بودجه قراردادهای آتی همیشگی بیت‌کوین در حدود 0.01٪ است. در طول چند ماه گذشته، میزان بودجه در حدود 0.01٪ یا گاهی کمتر از آن باقی مانده است.

این امر نشان می‌دهد که تعادل مناسبی بین خریداران و فروشندگان وجود دارد و هنوز بازار گرم نشده است.

ذخایر بیت‌کوین در حال کاهش است

همانطور که روز گذشته کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گزارش داد، در طول ماه گذشته حدود 145،000 بیت‌کوین از صرافی‌ها خارج شده است.

خروج ماهانه ی 2.3 میلیارد دلار بیت‌کوین از صرافی‌ها، به سرمایه‌گذاران این پیغام را می‌دهد که روی بیت‌کوین، دید بلند مدتی داشته باشند.

سرمایه‌گذاران برای فروش سهام خود باید بیت‌کوین‌ها را به حساب صرافی‌ها واریز کنند. از این رو، وقتی خروجی بیت‌کوین افزایش می‌یابد، معمولا به این معنی است که سرمایه‌گذار هدف بلند مدتی دارد. زیرا سرمایه‌گذاران بیت‌کوین‌های صرافی‌‌ها را جمع آوری می‌کنند.

انباشت بنیادی در حال رشد است

در ایالات متحده، شرکت گری‌اسکیل )Grayscale( همچنان نقطه مطلوب ورود سرمایه‌گذاران بنیادی به بیت‌کوین است. گری‌اسکیل بیت‌کوین‌ تراست Grayscale Bitcoin Trust نزدیکترین ابزار سرمایه‌گذاری به صندوق قابل معامله در بورس است، زیرا این صندوق در آمریکا به طور عمومی تجارت می‌کند.

طبق گفته گری‌اسکیل ، این شرکت در حال حاضر بیش از 500،000 بیت‌کوین در اختیار دارد که با در نظر گرفتن قیمت 16،700 دلار، به ازای هر بیت‌کوین، مجموع ارزش دارایی این شرکت بیش از 8.35 میلیارد دلار است.

هم زمان با رشد قابل توجه بیت کوین، موسسات مختلف، به خرید و نگه‌داری بیت‌کوین ادامه می‌دهند. طی یک سال گذاشته، انعطاف پذیری بیت‌کوین، به‌ویژه اینکه معمولا بهتر از طلا رشد کرده است، نگه داری این ارز نوآورانه را برای موسسات مالی، جذاب‌تر کرده است.

برچسب ها :

حجم اتریوم موجود در صرافی‌های ‌متمرکز در پایین‌ترین سطح خود از ژوئن ۲۰۱۹ است
تحلیل اختصاصی قیمت ویوز؛ یکشنبه ۱۹ اردیبهشت
افزایش قیمت بیت کوین در پی ناکامی آمریکا در طرح ایجاد ۱ میلیون شغل جدید
مسترکارد: از هر ۱۰ نفر ۴ نفر قصد دارند در سال آینده از ارز‌های دیجیتال برای پرداخت‌های خود استفاده کنند
دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تیم بسکتبال گرگان، قهرمان لیگ برتر شد

title

شهرداری گرگان به عنوان یکی از تیم‌های قدیمی و پرطرفدار بسکتبال ایران که از چند دهه قبل به تیمداری در سطح اول این رشته مشغول بوده، هفته گذشته و در دیداری که بخش‌هایی از آن به دلیل برخی اتفاقات خاص، جزو صفحات ماندگار لیگ برتر محسوب می‌شود، مهرام تهران را برد و بر سکوی قهرمانی ایستاد.


منبع : خبرگزاری ایرنا

مطالب مرتبط

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛  DOGE در رتبه چهارم باارزش ترین ارزهای دیجیتال

دوج‌ کوین از ۰.۶ دلار عبور کرد؛ حرکت بعدی چیست؟

پس از رکورد زنی مداوم دوج کوین، به نظر می‌رسد صعود این ارزدیجیتال توقف ناپذیر است. این ارزدیجیتال که در ابتدا یک شوخی بیش نبود، در زمان نگارش این گذارش از قیمت ۰.۶۵ دلار گذشته و در ۲۴ ساعت اخیر رشد ۳۵ درصدی را تجربه کرده است.

تحلیل - 15 اردیبهشت 1400
مایکل سیلور،مدیرعامل ماکرواستراتژی: بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

مایکل سیلور، مدیرعامل ماکرواستراتژی: بیت کوین جای طلا را خواهد گرفت

مایکل سیلور (Michael Saylor) ، مدیرعامل مایکرواستراتژی (MicroStrategy)، اعتقاد دارد باوجود هرج و مرجی که در ابتدای سال بر بازار اوراق قرضه حاکم بود، طلا نتوانست ارزش خود را بالا ببرد. گذشته از این، مردم به این نتیجه رسیده‌اند که بیت کوین دارد جای طلا را می‌گیرد.

خبر - 13 اردیبهشت 1400
تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین؛ یکشنبه ۱۲ اردیبهشت

در نمای ۱ روزه بازار بیت کوین یک کانال صعودی دیده می‌شود، این کانال هفته گذشته با سقوط قیمت به سطح ۴۷,۰۰۰ دلار از قاعده خارج شده بود. در ۳ روز اخیر اما کندل قیمت مجدد وارد کانال شده و در حال حرکت به سمت سقف کانال در ۶۸,۰۰۰ دلار است.

تحلیل - 12 اردیبهشت 1400
جبران سقوط آوریل؛ بیت کوین به ۵۸,۰۰۰ دلار رسید

جبران سقوط آوریل؛ بیت کوین به ۵۸,۰۰۰ دلار رسید

از روز گذشته خریداران با در دست گرفتن بازار روند قیمت را صعودی کردند. کارشناسان معتقدند منقضی شدن ۴.۲ میلیارد دلار از قراردادهای اختیارات (Options) یکی از دلایل اصلی این رشد قیمت بوده است.

خبر - 11 اردیبهشت 1400
پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ احتمال رسیدن BTC به ۶۵,۰۰۰ دلار

پیش‌بینی قیمت بیت کوین؛ احتمال بازگشت BTC به ۶۵,۰۰۰ دلار

بیت کوین در روند نزولی اخیر خود تا سطح ۴۷,۰۰۰ دلار سقوط کرد. سقوط بیت کوین از اوج ۶۵,۰۰۰ دلاری، زنگ خطری برای سرمایه‌گذاران ارز شماره یک بازار بود. با این حال بازپس‌گیری موقعیت بالای ۵۰,۰۰۰ دلار نشان داد که بیت کوین هنوز جای رشد دارد و می‌تواند رکورد قیمتی خود را افزایش دهد.

تحلیل - 8 اردیبهشت 1400
تسلا ۲۷۲ میلیون دلار از موجودی بیت کوین خود را در بالاترین قیمت فروخته است

تسلا ۲۷۲ میلیون دلار از بیت کوین‌های خود را در بالاترین قیمت فروخته است

شرکت تسلا بخشی از بیت کوین‌های خود را در سه‌ماهه ابتدایی سال ۲۰۲۱ فروخته است. فروش این حجم از بیت کوین، نقدینگی ۲۷۲ میلیون دلاری برای این شرکت به همراه داشته است.

خبر - 7 اردیبهشت 1400