4 دلیل برای رسیدن بیت کوین به 22,000 دلار

طبق نظر یکی از تحلیل‌گران بیت‌کوین، قیمت این ارز دیجیتال، در مسیر دستیابی به 22000 دلار است. این تحلیل‌ها معمولا با بررسی چهار عاملی که روی قیمت بیت‌کوین اثر دارند انجام می‌شود.

جمیله احسانی

منبع : کوین تلگراف

4 reason

فیلیپ سوئیفت، تحلیلگر بیت‌کوین و بنیان‌گذار Lookintobitcoin.com، چهار دلیل را برای رسیدن بیت‌کوین به 22000 دلار، بیان می‌‌کند. این چهار دلیل، عوامل بنیادی و فنی هستند که نشان می‌‌دهند صعود قیمت رمزارزها در حال تقویت است.

میزان درصد HODL یک ساله، کاهش ذخایر بیت‌کوین در صرافی‌ها، نرخ خنثی بودجه و نقطه انباشت سازمانی، چهار فاکتوری هستند که نشان می‌دهند قیمت بیت‌کوین در مسیر یک رالی صعودی و طولانی مدت، قرارخواهد گرفت.

از ابتدای اکتبر، قیمت بیت‌کوین از 10،773 دلار به 16،730 دلار بایننس رسید.


درصد HODL میزان اعتماد سرمایه‌گذار را نشان می‌دهد

افرادی که بیت‌کوین را برای مدت طولانی نگه داری می‌کنند به "HODLers" معروف هستند. نمودار یک ساله HODL، نشان می‌دهد که تعداد افرادی که بیت‌کوین‌های خود را بیشتر از یک سال نگه‌داری کرده‌اند رو به افزایش است.

از زمان سقوط قیمت بیت‌کوین در ماه مارس، موج یک‌ساله‌ی  HODLاز 59٪ به بیش از 62٪ افزایش یافت. این شاخص در حال حاضر در بالاترین سطح خود قرار دارد و نشان‌دهنده‌ی روند آشکار انباشت بیت‌کوین است.

افزایش تعداد HODLers ‌ها، اشتهای خرید و نگه داری بیت‌کوین برای مدت طولانی را نشان می‌دهد. این روند ممکن است به این معنی باشد که سرمایه‌گذاران انتظار دارند بیت‌کوین در بلند مدت یک رالی صعودی داشته باشد.

نرخ‌های بودجه خنثی هستند

در طول دوره‌های صعودی بازار، نرخ سرمایه‌گذاری بیت‌کوین می‌تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد، زیرا سرمایه‌گذاران بلند مدت یا خریداران، فروشندگان کوتاه مدت را کاملا پوشش می‌دهند و خنثی می‌کنند.

بازار آتی بیت‌کوین از مکانیزم نرخ بودجه برای اطمینان از تعادل در بازار استفاده می‌کند. اگر سرمایه‌گذاران بلند مدت بیشتر از سرمایه‌گذاران کوتاه مدت باشند، میزان بودجه مثبت می‌شود. در این صورت، خریداران باید خسارت فروشندگان کوتاه مدت را بپردازند و بالعکس.

نرخ متوسط ​​بودجه قراردادهای آتی همیشگی بیت‌کوین در حدود 0.01٪ است. در طول چند ماه گذشته، میزان بودجه در حدود 0.01٪ یا گاهی کمتر از آن باقی مانده است.

این امر نشان می‌دهد که تعادل مناسبی بین خریداران و فروشندگان وجود دارد و هنوز بازار گرم نشده است.

ذخایر بیت‌کوین در حال کاهش است

همانطور که روز گذشته کوین‌تلگراف (Cointelegraph) گزارش داد، در طول ماه گذشته حدود 145،000 بیت‌کوین از صرافی‌ها خارج شده است.

خروج ماهانه ی 2.3 میلیارد دلار بیت‌کوین از صرافی‌ها، به سرمایه‌گذاران این پیغام را می‌دهد که روی بیت‌کوین، دید بلند مدتی داشته باشند.

سرمایه‌گذاران برای فروش سهام خود باید بیت‌کوین‌ها را به حساب صرافی‌ها واریز کنند. از این رو، وقتی خروجی بیت‌کوین افزایش می‌یابد، معمولا به این معنی است که سرمایه‌گذار هدف بلند مدتی دارد. زیرا سرمایه‌گذاران بیت‌کوین‌های صرافی‌‌ها را جمع آوری می‌کنند.

انباشت بنیادی در حال رشد است

در ایالات متحده، شرکت گری‌اسکیل )Grayscale( همچنان نقطه مطلوب ورود سرمایه‌گذاران بنیادی به بیت‌کوین است. گری‌اسکیل بیت‌کوین‌ تراست Grayscale Bitcoin Trust نزدیکترین ابزار سرمایه‌گذاری به صندوق قابل معامله در بورس است، زیرا این صندوق در آمریکا به طور عمومی تجارت می‌کند.

طبق گفته گری‌اسکیل ، این شرکت در حال حاضر بیش از 500،000 بیت‌کوین در اختیار دارد که با در نظر گرفتن قیمت 16،700 دلار، به ازای هر بیت‌کوین، مجموع ارزش دارایی این شرکت بیش از 8.35 میلیارد دلار است.

هم زمان با رشد قابل توجه بیت کوین، موسسات مختلف، به خرید و نگه‌داری بیت‌کوین ادامه می‌دهند. طی یک سال گذاشته، انعطاف پذیری بیت‌کوین، به‌ویژه اینکه معمولا بهتر از طلا رشد کرده است، نگه داری این ارز نوآورانه را برای موسسات مالی، جذاب‌تر کرده است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک پس از هشدار خود درباره بیت کوین ۱۵ میلیارد دلار در یک روز ضرر کرد

ایلان ماسک دیگر ثروتمندترین فرد جهان نیست چرا که سهام تسلا در روز دوشنبه ۸.۶ درصد سقوط کرد و ۱۵.۲ میلیارد دلار از دارایی خالص خود را از دست داد. سقوط سهام تسلا که بیشترین افت از ماه سپتامبر محسوب می شود، تا حدی به دلیل اظهارات اخیر ماسک رخ داد. وی هشدار داده بود که قیمت های بیت کوین و رقیب کوچکتر آن یعنی اتریوم "بالا به نظر می رسد".

خبر - 6 اسفند 1399
نهنگ‌های بیت کوین این ماه 140,000 بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

نهنگ‌های بیت کوین این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را از صرافی‌ها خارج کرده‌اند

سرمایه‌گذاران دانه‌درشت بیت کوین پس از یک دوره انباشت طولانی، این ماه ۱۴۰,۰۰۰ بیت کوین را برای نگهداری طولانی مدت از صرافی‌ها به کیف پول‌های سرد منتقل کردند.

خبر - 6 اسفند 1399
روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

روز سرخ بازار ارزهای دیجیتال؛ سقوط بیت کوین تا کجا ادامه دارد؟

بازار ارزهای دیجیتال برای دومین روز متوالی نزولی بود و بسیاری از ارزها، از جمله ارزهای معتبر، سقوط‌هایی دو رقمی را تجربه کردند.

تحلیل - 5 اسفند 1399
سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

سرمایه‌گذاری تسلا در بیت کوین سود بیشتری نسبت به کل فروش این شرکت در یک سال اخیر داشته است

تسلا (Tesla) تاکنون بیش از ۱ میلیارد دلار از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود در بیت کوین سود کسب کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

قیمت بیت کوین به بیش از ۵۷ هزار دلار رسید

بیت کوین طی یک هفته ۹ درصد افزایش قیمت داشته و در ساعت ۱۳:۲۵ به وقت گرینویچ ۵۷,۲۷۲ دلار معامله شده است. این ارز دیجیتال در حال حاضر ششمین سرمایه با ارزش دنیاست و تنها یک رده پایین‌تر از آلفابت، شرکت مالک گوگل قرار دارد. افزایش قابل توجه ارزش این ارز دیجیتال به لطف افزایش مقبولیت آن بین سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ بوده است. تسلا در اوایل همین ماه اعلام کرد ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

خبر - 3 اسفند 1399
بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین از ۵۶,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ ارزش بازار پادشاه بالاتر از ۱ تریلیون دلار

بیت کوین با رسیدن به قیمت ۵۶,۳۶۸ دلار جایگاه خود را به عنوان یکی از با ارزش‌ترین دارایی‌های جهان بیش از پیش تثبیت کرد.

خبر - 2 اسفند 1399