EOS (ایاس) چیست؟

در سال 2017 میلادی شرکت توسعه دهنده EOS یعنی Block.one، با مدیریت "برندان بلومر" توکن های این ارز دیجیتال را بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد ...

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

منبع : آسان بیت کوین

EOS

EOS یک دارایی نقدی الکترونیکی (ارز دیجیتال) دارای ارزش مشخص است.

در سال 2017 میلادی شرکت توسعه دهنده EOS یعنی Block.one، با مدیریت "برندان بلومر" توکن های این ارز دیجیتال را بر بستر بلاک چین اتریوم منتشر کرد. و پس از توسعه بلاکچین اختصاصی خود تمامی توکن ها را به شبکه EOS منتقل کرد.

دو ادعای جالب توجه از طرف تیم توسعه دهندگان EOS باعث شد که فعالیت های این شبکه مورد توجه کاربران قرار گیرد.

  1. حذف کامل کارمزد تراکنش ها در شبکه EOS
  2. پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه با استفاده از سیستم دی پوز (DPOS)

این دو ویژگی شبکه EOS یعنی تراکنش های بدون کارمزد (البته در آینده) و پشتیبانی از میلیون ها تراکنش در ثانیه، نه تنها در سایر شبکه های مبتنی بر بلاکچین، بلکه دیر هیچ سیستم پرداختی دیگری مشاهده نمی شود.

EOS برای اولین بار با قیمت 1.22 دلار به بازار عرضه شد و در سال 2018 میلادی بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی قیمت 21.54 دلار را تجربه کرد.

EOS با حجم کل بازار 2.5 میلیارد دلار جایگاه سیزدهم بازار ارز های دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

تعداد کل واحد های این ارز دیجیتال 1.02 میلیارد واحد است که از این تعداد 936 میلیون واحد آن هم اکنون در گردش است.

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط