G20 و نهاد های اقتصادی بین المللی، آماده پذیرش ارز های دیجیتالِ دولتی

نهاد های اقتصادی بین المللی و گروه G20، در حال تنظیم استاندارد های رسمی به منظور صدور ارز های دیجیتال دولتی (CBDC) توسط بانک های مرکزی کشور های مختلف هستند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

بانک جهانی

گروه G20 (متشکل از بیست اقتصاد بزرگ جهانی) روز سه شنبه 22 مهر در گزارشی اعلام کرد که با همکاری بانک جهانی، بانک تسویه حساب های بین المللی (BIS) و صندوق بین المللی پول (IMF) در حال تنظیم قوانین استفاده از ارز های دیجیتال دولتی (CBDC) در سیستم بانک داری جهانی است. بر اساس این گزارش، نهاد های نام برده شده تا پایان سال 2022 ایجاد چارچوب های نظارتی، آزمایش، طراحی و انتخاب فناوری توسعه ارز های دیجیتال دولتی را به پایان رسانده اند. همچنین در این گزارش آمده است که صندوق بین المللی پول و بانک جهانی تا پایان سال 2025 از توانایی فنی استفاده از ارز های دیجیتال دولتی برخوردار خواهد بود.

برنامه ریزی های گروه G20 به دنبال گزارش مشترکی است که هفت بانک مرکزی شامل بانک های مرکزی کانادا، بریتانیا، ژاپن، سوئد، سوئیس، اتحادیه اروپا و آمریکا از طریق بانک تسویه حساب های بین المللی، در مورد ارز های دیجیتال دولتی منتشر کرده اند.

در گزارش منتشر شده از سوی هفت کشور به زیر ساخت های لازم برای استفاده از ارز های دیجیتال دولتی اشاره شده است:

"ارز های دیجیتال دولتی باید با ارز های سنتی (Fiat) قابل تعویض باشند، استفاده از آنها باید کم هزینه یا بدون هزینه باشد، باید بتوانند حجم زیادی از معاملات را به صورت 24 ساعته پردازش کنند، در برابر حملات سایبری ایمن باشند و با مقررات بانک های مرکزی مطابقت داشته باشند."

همچنین در این گزارش آمده است که در سیستم استفاده از ارز های دیجیتال دولتی بر خلاف بیت کوین و سایر رمز ارز ها، اطلاعات تراکنش ها و هویت اشخاص در دسترس بانک مرکزی خواهد بود.

سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین
بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی خواهان توسعه سریع‌تر CBDCها شد
استرالیا، سنگاپور، مالزی و آفریقای جنوبی به یک طرح آزمایشی مبتنی بر ارز دیجیتال ملی پیوستند!
مدیر عامل بانک رفاه: بانک مرکزی در حال راه اندازی ارزدیجیتال ملی است!

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

چین,قانون گذاری,بیت کوین,CBDC

سرکوب شدید پولشویی با ارزهای دیجیتال در ادامه چارچوب سیاست چین

بانک خلق چین در گزارش ثبات مالی ۲۰۲۱ خود اشاره کرده بود که مبارزه با ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است.

خبر - ۱ هفته پیش
ارزدیجیتال بانک مرکزی,قانون گذاری,CBDC

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی خواهان توسعه سریع‌تر CBDCها شد

بنویت کوئره، رئیس بخش نوآوری بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) از بانک‌های مرکزی خواست تا هر چه سریع‌تر از ارزهای دیجیتال ملی برای رقابت با ارزهای دیجیتال خصوصی استفاده کنند. کوئره با اشاره به مزیت‌های ارز دیجیتال ملی معتقد است که زمانی برای شروع به کار بانک‌های مرکزی در این زمینه باقی نمانده و باید طراحی CBDCها را تسریع کرد.

خبر - ۱ هفته پیش
قانون گذاری,CBDC,استرالیا,سنگاپور,مالزی,آفریقای جنوبی

استرالیا، سنگاپور، مالزی و آفریقای جنوبی به یک طرح آزمایشی مبتنی بر ارز دیجیتال ملی پیوستند!

بانک‌های مرکزی کشورهای استرالیا، مالزی، سنگاپور و آفریقای جنوبی از پیوستن به یک طرح ابتکاری خبر داده‌اند که بر اساس آن تسویه‌حساب‌های بین‌المللی بر اساس ارز دیجیتال ملی امکان‌پذیر می‌شود.

خبر - ۳ هفته پیش