ارز دیجیتال چیست؟

یک بار برای همیشه مفهوم ارز های دیجیتال را درک کنید

Hamid2

حمید احمدزادگان

منبع : آسان بیت کوین

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تصویر جدید تلسکوپ هابل از کهکشانی با درخشندگی بسیار بالا

title

تصویر این هفته از تلسکوپ فضایی هابل کهکشان غبارآلود NGC ۷۱۷۲ را نشان می‌دهد که در فاصله ۱۱۰ میلیون سال نوری از ما در صورت فلکی Piscis Austrinus (ماهی جنوبی) قرار دارد. این یک کهکشان سیفرت، یعنی نوعی کهکشان با نور شدید و فعال است.

وهاب مسعودی

منبع : عصر ایران

مطالب مرتبط

رابین‌هود,ارز دیجیتال,کیف پول,Robinhood,NFT,توکن‌های غیرمثلی

اپلیکیشن رابین‌هود قصد دارد کیف پول ارز دیجیتال غیرامانی خود را راه‌اندازی کند

اپلیکیشن معاملات سهام و ارزهای دیجیتال رابین‌هود (Robinhood) قصد دارد تا سال آینده یک کیف پول ارز دیجیتال غیرامانی را در بلاک چین اتریوم راه‌اندازی کند. مشتریان این کیف پول می‌توانند کنترل کامل ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرمثلی (NFT) خود را داشته باشند. به گفته این شرکت، کیف پول مذکور به کاربران اجازه می‌دهد تا بدون پرداخت هیچ کارمزدی، ارزهای دیجیتال را مبادله کنند، به خدمات دیفای دسترسی داشته باشند و توکن‌های غیرمثلی خود را ذخیره کنند.

خبر - 29 اردیبهشت 1401
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,سقوط,دلار

بازداشت یک سرمایه‌گذار زیان‌دیده ارزهای دیجیتال که به‌طور غیرقانونی وارد خانه بنیان‌گذار ترا شده بود

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، فردی پیش از این متهم به ورود غیرقانونی به خانه بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت ترافورم لبز شده بود، در حال حاضر تحت بازداشت و تحقیقات پلیس در سئول قرار دارد.

خبر - 28 اردیبهشت 1401
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,ارز دیجیتال,سقوط,دلار,لونا کلاسیک

دو کوان طرح جدیدی برای احیای ترا پیشنهاد داد

دو کوان، هم‌بنیانگذار ترا یک برنامه جدید برای نجات اکوسیستم ترا ارائه داده است. او پیشنهاد کرده است که زنجیره ترا به یک زنجیره جدید بدون استیبل کوین UST فورک شود. انتظار می‌رود که زنجیره قدیمی، ترا کلاسیک (Terra Classic) نامیده شود و توکن بومی آن نیز لونا کلاسیک (LUNC) خوانده شود. به‌گفته کوان، دارندگان لونا کلاسیک مستحق دریافت توکن لونا زنجیره جدید به صورت ایردراپ خواهند بود. او همچنین عنوان کرد که سقف عرضه توکن جدید یک میلیارد واحد خواهد بود و عمده این توکن‌ها میان هولدرهای آسیب‌دیده لونا و UST توزیع می‌شود.

خبر - 27 اردیبهشت 1401
کریپتوکوانت,ارز دیجیتال,بیت کوین

مدیرعامل کریپتوکوانت: بیت کوین به زیر ۲۰هزار دلار سقوط نمی‌کند

کی یونگ جو، مدیرعامل پلتفرم تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant)، در پاسخ به این سؤال که آیا بیت کوین به زیر ۲۰,۰۰۰ دلار سقوط می‌کند یا خیر، گروه خاصی از معامله‌گران را مسئول افت بیشتر این ارز دیجیتال اعلام کرده است. به گفته او اگر این گروه تصمیم نداشته باشند بیت کوین افت بیشتری کند، چنین اتفاقی هرگز رخ نخواهد داد.

خبر - 27 اردیبهشت 1401
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,از دیجیتال,سقوط,دلار

یکی از اعتبارسنج‌های اصلی تِرا خواستار جایگزینی کامل شبکه فعلی با یک بلاک چین جدید شد

جیون کیم، مدیرعامل شرکت بلاک چینی «DSRV» که یکی از نودهای اعتبارسنج اصلی شبکه تِرا محسوب می‌شود، گفته شبکه قدیمی ترا باید به‌طور کامل و برای همیشه خاموش شود. او از دیگر اعتبارسنج‌های شبکه ترا خواسته است تا طرح دو کوان برای راه‌اندازی یک فورک از شبکه فعلی را رد کنند و به‌جای آن به ساخت یک بلاک چین مجزا و کاملاً جدید رأی دهند. گفتنی است این اعتبارسنج ۹.۳۶ درصد از حق رأی درون‌زنجیره‌ای بلاک چین ترا را در اختیار دارد. این نود پیش از سقوط قیمت‌ها، ۱۴ میلیارد دلار لونا در اختیار داشت که ارزش کنونی آنها به ۳ میلیون دلار رسیده است و می‌توان گفت یکی از بزرگترین هولدرهای خسارت دیده از سقوط اخیر محسوب می‌شود.

خبر - 26 اردیبهشت 1401
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,از دیجیتال,سقوط,دلار

لونا فاوندیشن گارد: خسارت هولدرهای کوچک UST زوتر پرداخت می‌شود

لونا فاوندیشن گارد، سازمان غیرانتفاعی حامی اکوسیستم ترا، اخیرا اعلام کرده است که اولین افرادی که خسارتشان پرداخت می‌شود کوچک‌ترین هولدرهای UST هستند. گفتنی است که میزان تقریبی ذخایر ترا ۸۲ میلیون دلار است که در مقایسه با هفته گذشته ۹۷.۴ درصد کاهش پیدا کرده است. علیرغم اعلام برنامه‌های مختلف توسط لونا فاوندیشن گارد، اکوسیستم ترا و دو کوان، دارندگان لونا و کاربران ارزهای دیجیتال نسبت به آینده این پروژه درحالت سردرگمی به‌سر می‌برند.

خبر - 26 اردیبهشت 1401
ترا,Luna,بیت کوین,بازار ارزدیجیتال,از دیجیتال,سقوط,دلار

ویتالیک بوترین: تِرا باید به فکر جبران خسارت هولدرهای کوچک باشد، نه نهنگ‌ها

ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار شبکه اتریوم، معتقد است تیم تِرا باید در طرح پیشنهادی خود برای جبران خسارت هولدرها، سرمایه‌گذاران کوچک را در الویت قرار دهد. او گفته است هولدرهای کوچک «UST» گول سودهای غیرمنطقی سهام‌گذاری این استیبل کوین را خورده بودند.

خبر - 26 اردیبهشت 1401
توئیتر,جک دورسی,ارزدیجیتال

جک دورسی: بیت کوین در بلندمدت رشد می‌کند

جک دورسی، هم‌بنیان‌گذار توییتر، در پاسخ به فردی که گفته بود او به‌جای اظهارنظر در رابطه با ریزش بیت کوین درمورد مسائل دیگر توییت می‌نویسد، عنوان کرده به قیمت‌ در حال ریزش بیت کوین نگاه نمی‌کند و اطمینان دارد روند بیت کوین همیشه در بلندمدت صعودی است.

خبر - 25 اردیبهشت 1401
بیت کوین,کالین وو,کریپتو کوانت

دلایل سقوط بیت کوین طی دو روز گذشته روزنامه‌نگار چینی

کالین وو (Colin Wu)، روزنامه‌نگار چینی حوزه ارزهای دیجیتال، داده‌های ارائه‌شده توسط وب سایت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant) مستقر در کره جنوبی را به اشتراک گذاشته است که یکی از دلایل افت شدید قیمت بیت کوین در طول این هفته را شرح می‌دهد.

خبر - 18 اردیبهشت 1401