اخبار ارز دیجیتال

بلاک‌فای,گزارشات مالی,FTX,آلامدا ریسرچ,صرافی

افشای گزارشات مالی بلاک‌فای ارتباط ۱.۲میلیارد دلاری با FTX را نشان می‌دهد

به نظر می‌رسد شرکت وا‌م‌دهی ورشکسته بلاک‌فای به اشتباه نسخه‌ای بدون سانسور از گزارشات مالی خود را منتشر کرده است که فاش می‌کند بیش از ۱.۲میلیارد دلار دارایی آن در صرافی FTX و آلامدا ریسرچ درگیر است. بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌اس، این پرونده‌های نشان می‌دهند که تا ۱۴ ژانویه (۲۴ دی)، بلاک‌فای ۴۱۵.۹میلیون دلار دارایی مرتبط با FTX و ۸۳۱.۲میلیون دلار وام به آلامدا داشته است. اسناد مالی که پیش از این منتشر شده بود، اطلاعات مالی مربوط به FTX و آلامدا را سانسور می‌کرد.

خبر - دیروز
جنسیس,جمینی,صرافی,FTX,دیجیتال کارنسی گروپ,ورشکستگی

شرکت جنسیس اعلام ورشکستگی کرد

شرکت جنسیس گلوبال کپیتال (Genesis Global Capital) روز پنجشنبه اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ کرد. جنسیس یکی از زیرمجموعه‌های شرکت DCG است که صندوق تراست گری‌اسکیل را در اختیار دارد. این صندوق حدود ۶۳۳ هزار بیت کوین در اختیار دارد و در صورتی که برای جبران بدهی ناچار به فروش این دارایی‌ها شود ممکن است باعث ایجاد فشار فروش در بازار و کاهش قیمت بیت کوین شود.

خبر - ۵ روز پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

وکلای FTX ادعا می‌کنند که ۵میلیارد دلار از دارایی‌های این صرافی‌ بازیابی شده است

بر اساس گزارش جدید سی‌ان‌بی‌سی، وکلای سم بنکمن فرید، مدیرعامل پیشین FTX به قاضی گفته‌اند که ۵میلیارد دلار پول نقد، ارزهای دیجیتال و دیگر اوراق سرمایه‌گذاری از این صرافی ورشکسته بازیابی شده است. آدام لندیس، وکیل و مشاور حقوقی FTX به دادگاه گفته است که هیچ ارز دیجیتال دیرنقدی در میان این ۵میلیارد دلار بازیابی‌شده وجود ندارد. وی اضافه کرد که حجم دارایی‌های FTX به‌قدری زیاد است که فروش آن‌ها باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خواهد شد.

خبر - ۱ هفته پیش
بایننس,چانگ‌پنگ ژائو,CZ,صرافی,کنفرانس کریپتو فایننس,FTX

بایننس قصد دارد در سال ۲۰۲۳ تعداد کارکنان خود را تا ۳۰درصد افزایش دهد

چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس، در کنفرانس کریپتو فایننس در سوئیس گفت که این صرافی قصد دارد تعداد کارکنان خود را در سال ۲۰۲۳ بین ۱۵ تا ۳۰درصد افزایش دهد. طبق گفته‌های او، در سال ۲۰۲۲ نیز تعداد کارکنان بایننس از ۳٬۰۰۰ نفر به ۸۰۰۰ نفر رسیده است. علاوه بر این، ژائو تأکید کرده است که خسارت واقعیِ سقوط صرافی «FTX» به صنعت ارزهای دیجیتال چندان زیاد نیست و این صنعت همچنان پایدار خواهد ماند.

خبر - ۲ هفته پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,باهاما

صرافی FTX تنها در ۹ ماه ۴۰میلیون دلار صرف هزینه هتل، غذا و پرواز کرده است

به گزارش بیزنس اینسایدر، اسناد دادگاه نشان می‌دهد که شرکت باهامایی FTX بین ژانویه تا سپتامبر ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰ تا شهریور ۱۴۰۱)، تنها ۲ ماه پیش از اعلام ورشکستگی، حدود ۴۰میلیون دلار صرف هزینه هتل‌های مجلل، پرواز و غذا کرده است. طبق این گزارش، بیش از ۱۵میلیون دلار برای هتل‌ها و اقامتگاه‌ها هزینه شده که تنها ۵.۸میلیون دلار مربوط به یک هتل در آلبانی بوده است؛ تفرجگاه مجلل سم بنکمن فرید پیش از دستگیری در پنت‌هاوس ۳۰میلیون دلاری‌اش.

خبر - ۲ هفته پیش
ایالات متحده,رابین‌هود,سهام,FTX,وزارت دادگستری ایالات متحده,سم بنکمن فرید

ایالات متحده ۴۶۸میلیون دلار سهام رابین‌هود متعلق به FTX را توقیف کرد

به گزارش رویترز، وزارت دادگستری ایالات متحده، ۵۶میلیون سهام رابین‌هود متعلق به FTX به ارزش حدود ۴۶۸میلیون دلار را توقیف کرده است. طبق این گزارش، مقامات ایالات متحده به یک قاضی گفتند که در حال توقیف دیگر دارایی‌های مرتبط با FTX و مدیرعامل سابق آن، سم بنکمن فرید هستند. گزارش رویترز یک روز پس از آن منتشر می‌شود که قاضی پرونده بنکمن فرید، او را از دسترسی یا انتقال دارایی‌های FTX و آلامدا ریسرچ منع کرده است.

خبر - ۳ هفته پیش
آمریکا,چهارچوب نظارتی,ارزهای دیجیتال,صرافی,FTX,قانون گذاری

قانون‌گذاران آمریکا برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار هستند

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، قانون‌گذاران ایالات متحده آمریکا از زمانی که صرافی FTX در ماه نوامبر (آبان) اعلام ورشکستگی کرد، در حال ارزیابی مجدد صنعت ارزهای دیجیتال هستند و برای تعیین چهارچوب نظارتی جدید در ارزهای دیجیتال تحت‌ فشار قرار گرفته‌اند. قانون‌گذاران از کمیسیون بورس آمریکا تقاضا دارند که رویکردی تهاجمی در بازار ارزهای دیجیتال اتخاذ کند.

خبر - ۳ هفته پیش
کمیسیون اوراق بهادار باهاما,صرافی,FTX,ورشکستگی

۳.۵میلیارد دلار دارایی مشتریان FTX در اختیار کمیسیون بورس و اوراق بهاردار باهاما است

کمیسیون اوراق بهادار باهاما روز پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که از ۱۲ نوامبر (۲۱ آبان) بیش از ۳.۵میلیارد دلار از دارایی‌های‌ مشتریان صرافی FTX را در اختیار داشته است.

خبر - ۳ هفته پیش
سم‌ بنکمن فرید,آلامدا ریسرچ,رابین‌هود,اف‌تی‌ایکس,FTX

سم‌ بنکمن فرید از پول آلامدا ریسرچ برای خرید سهام رابین‌هود استفاده کرده است

اسناد موجود نشان می‌دهد که سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته اف‌تی‌ایکس، در ماه‌های آوریل (فروردین) و مه (اردیبهشت) از شرکت تجاری خود، یعنی آلامدا ریسرچ، حدود ۵۴۶میلیون دلار وام گرفته و از آن برای خرید سهام اپلیکیشن رابین‌هود استفاده کرده است. این در حالی است که بنکمن فرید قبلاً ادعا کرده بود هرچند یکی از بنیان‌گذاران آلامدا است، هیچ دخالتی در امور مالی این شرکت ندارد.

خبر - ۳ هفته پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی,محاکمه

سم بنکمن فرید احتمالاً پیش از شروع محاکمه توافق خواهد کرد

به گزارش رویترز، سم بنکمن فرید، احتمالاً هفته آینده پیش از محاکمه در خصوص اتهامات کلاهبرداری مرتبط با فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال FTX مستقر در باهاما به توافق برسد. انتظار می‌رود که بنکمن فرید در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۲۳ (۱۳ دی) در دادگاه فدرال منهتن حاضر شود. دادستان‌ها، این کارآفرین ۳۰ ساله را به انجام یک کلاهبرداری چندین ساله، استفاده از سپرده‌های مشتریان برای تأمین مالی شرکت معاملاتی آلامدا ریسرچ، خرید املاک و مستغلات گران‌قیمت و مشارکت سیاسی متهم کرده‌اند.

خبر - ۴ هفته پیش
اوکی‌اکس,OKX,اثبات ذخایر,PoR,FTX,صرافی

اوکی‌اکس دومین گزارش اثبات ذخایر خود را منتشر کرد

صرافی اوکی‌اکس در ۲۲ دسامبر (۱دی) اعلام کرد که دومین گزارش اثبات ذخایر خود را برای عموم منتشر کرده است. اکنون، کاربران می‌توانند اعتبار دارایی‌هایی را تأیید کنند که این صرافی به‌صورت آن‌چین ذخیره کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,رابین هود

درخواست کمک FTX از دادگاه در مبارزه بر سر مالکیت سهام رابین هود

صرافی منحل‌شده FTX، از یک دادگاه ورشکستگی در ایالات متحده در مبارزه بر سر مالکیت حدود ۴۵۰میلیون دلار از سهام رابین‌هود مارکتز درخواست کمک کرده است. با توجه به پرونده دادگاه، ۵۶میلیون دلار سهام متعلق به امرجنت فیدلیتی است، سازمانی که ۹۰درصد مالکیت آن به مدیرعامل سابق FTX، سم بنکمن فرید تعلق دارد. پلتفرم ورشکسته بلاک‌فای، یوناتان بن شیمون، طلبکار FTX و سم بنکمن فرید طرف‌هایی که سعی می‌کنند مالکیت سهام رابین‌هود را به دست آورند.

خبر - ۱ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی

دادستان‌های آمریکایی به‌دنبال اطلاعات مربوط به کمک‌های مالی و سیاسی هستند که سم بنکمن فرید به قانون‌گذاران آمریکایی کرده بود

طبق گزارش‌های نیویورک تایمز، دادستان‌های آمریکایی به‌دنبال اطلاعات مربوط به کمک‌های مالی و سیاسی هستند که سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX)، به قانون‌گذاران دموکرات و جمهوری‌خواه کرده بود.

خبر - ۱ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی

گزارش: سم بنکمن فرید تصمیمش را درمورد اعتراض به حکم استرداد تغییر داده است

رویترز در ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) به‌نقل از یک فرد آگاه گزارش کرد که سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق صرافی FTX، نظرش را در مورد تصمیم قبلی خود برای اعتراض به حکم استردادش تغییر داده است و انتظار می‌رود که فردا، ۱۹ دسامبر (۲۸ آذر) در دادگاهی در باهاما برای گرفتن حکم حاضر شود. در صورت موافقت با درخواست استرداد متهم، سم بنکمن فرید می‌توانست در دادگاه ایالات متحده حاضر و با اتهامات متعددی که به او وارد است مواجه شود.

خبر - ۱ ماه پیش
کاترین وود,FTX,دیفای

کاترین وود: سقوط FTX می‌تواند باعث تقویت بخش دیفای شود

کاترین وود، بنیان‌گذار و مدیر ارشد اجرایی شرکت سرمایه‌گذاری «ARK Investment»، در اظهارات اخیر خود در مورد چندین ورشکستگی بزرگ در دنیای ارزهای دیجیتال و تأثیر آن بر بازار ارزهای دیجیتال، صحبت کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
بایننس,BNB,بی‌ان‌بی,صرافی,FTX,BUSD,استیبل کوین

خطر بزرگی که صرافی بایننس را تهدید می‌کند

شک و تردیدهای به وجود آمده در مورد سلامت مالی صرافی بایننس منجر به فروش عمده و اصلاح بیش از ۲۰ درصدی قیمت ارز دیجیتال بی‌ان‌بی (BNB) در هفته گذشته شده است.

خبر - ۱ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

دستگیری مدیرعامل سابق صرافی FTX

سم بنکمن فرید، بنیان‌گذار و مدیرعامل سابق صرافی ورشکسته FTX، درست یک روز قبل از شهادت در مقابل کنگره، به درخواست دولت ایالات متحده توسط پلیس سلطنتی باهاما عصر روز دوشنبه دستگیر شد.

خبر - ۱ ماه پیش
صرافی,FTX,ژاپن

صرافی FTX سه ماه دیگر فرصت دارد تا تمام فعالیت‌های خود را در ژاپن متوقف کند

به گزارش رویترز، اداره مالی محلی کانتو، یک نهاد نظارتی مالی که زیر نظر وزارت دارایی ژاپن اداره می‌شود، مهلت تعلیق فعالیت‌های صرافی FTX سه ماه تمدید کرده و تا ۹ مارچ ۲۰۲۳ (۱۸ اسفند ۱۴۰‍۱) به تعویق انداخته است.

خبر - ۱ ماه پیش
سم بنکمن فرید,ارزهای دیجیتال,صرافی,FTX,ورشکستگی,هک,بایننس,FTT,مقاله آموزشی

سم بنکمن فرید کیست؟ آشنایی بیشتر با میلیاردر تحت تعقیب!

در چندسال اخیر، پروژه‌های ارز دیجیتالی بسیاری با اهداف مختلف پا به میدان گذاشته‌اند. افزایش تعداد ارزهای دیجیتال، نباید موجب شود که پیشرفت صرافی‌ها را نادیده بگیریم. با شنیدن نام صرافی، احتمالا ذهن شما هم به صورت ناخودآگاه به سمت صرافی بایننس کشیده شد. امّا این پایان ماجرا نیست! پلتفرم‌های معاملاتی بسیاری در بازار فعالیت دارند که یکی از مهم ترین آنها FTX نام دارد. صرافی FTX یکی از مشهور ترین و موفق ترین پلتفرم‌های معاملاتی دنیای ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید. همچنین توکن FTT نیز توسط این پلتفرم توسعه داده شده است. به همین خاطر، امروز قصد داریم تا به طور اخصاصی به سم بنکمن فرید بپردازیم و این میلیاردر جوان را بهتر بشناسیم...

مقاله - ۱ ماه پیش
کوین بیس,یو‌اس‌دی کوین,تتر,استیبل کوین‌,کارمزد,FTX,بایننس

کوین بیس کاربران خود را به استفاده از یو‌اس‌دی کوین تشویق می‌کند

صرافی آمریکایی کوین بیس از مشتریان خود خواسته است تا استیبل کوین‌های تتر خود را به یو‌اس‌دی کوین تبدیل کنند. این صرافی، همچنین اعلام کرده است که از دریافت کارمزد تبدیل USDT به USDC از مشتریان خود چشم‌پوشی می‌کند

خبر - ۱ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,بلاک,FTX,صرافی,وام,استعفا,The Block

مدیرعامل وب‌سایت بلاک به‌دلیل گرفتن وام از سم بنکمن فرید استعفا داده است

طبق گزارش سایت خبری اکسیوس (Axios)، مایکل مک‌کافری (Michael McCaffrey)، مدیرعامل شرکت بلاک (The Block)، پس از اینکه مشخص شد مخفیانه از سم بنکمن فرید چند میلیون دلار وام گرفته، از سِمَت خود کناره‌گیری کرده است.

خبر - ۱ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

چرا ثبت‌نام در صرافی FTX تمام نشده است؟

داده‌های صرافی بیت استمپ نشان می‌دهد که با وجود سقوط صرافی FTX، ثبت‌نام‌ در این پلتفرم معاملاتی در ماه نوامبر (آبان) ۵۷ درصد افزایش یافته و سرمایه‌گذاران همچنان به ارزهای دیجیتال توجه دارند.

خبر - ۱ ماه پیش

محبوب ترین