اتحادیه اروپا قصد دارد بخشی را برای مبارزه با پول‌شویی‌های مربوط به ارز دیجیتال راه‌اندازی کند

اتحادیه اروپا قصد دارد دپارتمانی را راه‌اندازی کند که هدف آن، مبارزه با پول‌شویی و دیگر جرایمی است که امکان استفاده از ارزهای دیجیتال در آنها وجود دارد.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

اتحادیه اروپا قصد دارد بخشی را برای مبارزه با پول‌شویی‌های مربوط به ارز دیجیتال راه‌اندازی کند

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از ارز دیجیتال، اتحادیه اروپا قصد دارد دپارتمان جدیدی را راه‌اندازی کند که مسئولیت مبارزه با پول‌شویی در مرزهای این اتحادیه را بر عهده بگیرد. وظیفه این دپارتمان که «سازمان مبارزه با پول‌شویی» (AMLA) نام دارد، شفاف‌سازی قوانین مالی، مبارزه با پول‌شویی و حتی جلوگیری از تأمین مالی تروریسم در این محدوده است.

این سازمان همچنین توجه ویژه به مقوله ارزهای دیجیتال را در دستور کار خود خواهد داشت. کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا معتقد است که ارزهای دیجیتال نیازمند مقرراتی دقیق‌تر هستند؛ چراکه احتمال به‌کارگیری این ارزها در فعالیت‌های مرتبط با پول‌شویی زیاد است. علاوه بر این، این دارایی‌ها ممکن است در تأمین مالی سازمان‌های تروریستی هم مورداستفاده قرار بگیرند.

کمیسیون اجرایی اتحادیه اروپا در همین رابطه گفته است:

«کمبود قوانین مشخص، دارندگان ارزهای دیجیتال را در معرض خطر پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم قرار می‌دهد؛ چراکه [حجم زیادی از] پول‌های غیرقانونی می‌تواند با استفاده از ارزهای دیجیتال منتقل شود.»

اسوِن گیگولد (Sven Giegold)، نماینده حزب سبز آلمان در پارلمان اروپا، ضمن اشاره به تلاش‌های اتحادیه اروپا در زمینه مبارزه با جرایم مالی، ابراز امیدواری کرده که همکاری تمامی اعضای اتحادیه منجر به دستیابی به نتایج بهتری در این راستا شود.

به‌عقیده اسوِن گیگولد:

«با استانداردهای یک‌پارچه و نظارت متمرکزتر، کمیسیون اروپا در حال دستیابی به پیشرفت‌های مهمی است تا بتواند با جرایم مالی برخورد کند و اقدامات مشخصی را در برابر این جرایم انجام دهد. این اتحادیه همچنین باید با اعضایی که قوانین مبارزه با پول‌شویی را به درستی اجرا نمی‌کنند برخورد کند.»

فرانسویس ویلروی (Francois Villeroy)، رئیس بانک مرکزی فرانسه، اخیراً به اتحادیه اروپا هشدار داده بود که اگر این سازمان مقررات مشخصی را برای ارزهای دیجیتال تنظیم نکند، حاکمیت ارزی اروپا با روزهای سختی مواجه خواهد شد.

ویلروی در‌این‌باره گفته بود:

«فرقی نمی‌کند که مسئله موردبحث، ارزهای دیجیتال باشند یا پرداخت‌های دیجیتال. در هر صورت، اروپا باید آماده باشد تا هرچه سریع‌تر اقدام کند و یا آن‌ که خطر تحلیل‌رفتن حاکمیت ارزی خود را به جان بخرد.»

ویلروی زمانی که در رابطه با استفاده از ارزهای دیجیتال صحبت می‌کرد، اشاره‌ای به مسائل مربوط به پول‌شویی نکرد. او تنها معتقد بود که بدون وجود یک چهارچوب قانونی مشخص برای بیت کوین و آلت کوین‌ها، موقعیت بین‌المللی اتحادیه اروپا در معرض خطر قرار می‌گیرد. او اعتقاد داشت که اتحادیه اروپا باید طی ماه‌های آتی، تغییرات موردنظر را اعمال کند. در غیر این صورت، اتحادیه اروپا «قدرت خود را از دست خواهد داد».

ویلروی گفته است:

«باید تأکید کنم که این موضوع اضطراری است. زمان زیادی باقی نمانده است، ۱ یا [نهایتاً] ۲ سال.»

لینک کوتاه: b2n.ir/f11223 

رویکرد چین همچنان سخت‌گیرانه‌تر می‌شود
حزب کمونیست چین: عقل سلیم می‌گوید بازار NFT دچار حباب شده است
شهردار میسوری پیشنهاد می کند که به ساکنان هزار دلار بیت کوین داده شود
رئیس بانک مرکزی برزیل با قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال موافق است
نهاد نظارتی استرالیا در مورد شرکت‌های بدون مجوز ارزهای دیجیتال هشدار داد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

قانون‌گذاری,استرالیا,صرافی

نهاد نظارتی استرالیا در مورد شرکت‌های بدون مجوز ارزهای دیجیتال هشدار داد

کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه‌گذاری استرالیا به‌تازگی به کاربران استرالیایی درمورد نهادهای غیرمجاز ارائه دهنده خدمات مالی هشدار داده است. این نهاد در اطلاعیه اخیر خود به شهروندان استرالیایی توصیه کرد تا سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را از طریق موسسات دارای مجوز سازمان خدمات مالی این کشور و سازوکار ضد پول شویی انجام دهند.

خبر - ۲ ماه پیش
داخلی,ارزهای دیجیتال,صرافی

صرافی‌های ارز دیجیتال با تایید بانک مرکزی می‌توانند درگاه پرداخت دریافت کنند

پیرو ابلاغیه شاپرک درباره الزام اینماد برای پرداخت‌یارها از انتهای مرداد ماه و طرح برخی دغدغه‌ها نسبت به اجرای این ابلاغیه، بانک مرکزی و شاپرک (متولی شبکه پرداخت کشور) و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (متولی تجارت الکترونیکی) به منظور رعایت کامل ملاحظات و رفع نگرانی‌‌ها، بر اساس پیشنهادهای مطرح ‌شده بخش خصوصی تدابیر لازم را طراحی و توافق کردند.

خبر - ۲ ماه پیش
قانون گذاری,بیت کوین,ارز دیجیتال,آمریکا,کریپتو

آیا در آینده مقررات با حوزه ارزهای دیجیتال سازگار می‌شوند، یا این حوزه با مقررات دولت‌ها؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند

در ابتدا باید گفت فناوری بلاک‌چین این نوید را می‌دهد که با ظهور وب ۳.۰، یک اینترنت واقعاً غیرمتمرکز، انسانیت و آزادی را فراهم‌کند. حتی برخی معتقدند که افزایش قابل توجه بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) به یک علامت مهم برای تغییر مفهومی، از خدمات متمرکز به خدمات غیرمتمرکز تبدیل شده است و وب ۳.۰ سنگ بنای آن است.

مقاله - ۲ ماه پیش