ارز دیجیتال آپتوس (APT) چیست؟

آپتوس (Aptos) یک بلاک‌چین امن، مقیاس‌پذیر و یک زیرساخت قابل ارتقا است. این پروژه توسط تیم سازنده «Diem» (پروژه بلاک‌چینی فیسبوک) ساخته شده است. آپتوس می‌خواهد تبدیل به امن‌ترین شبکه بلاک‌چینی شود و زیرساختی آماده کند که برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapp) به‌راحتی روی آن ساخته شوند. در این ادامه به معرفی شبکه لایه ۱ آپتوس، بررسی ایده و هدف، نحوه کارکرد اپتوس، سرویس‌های شبکه، معرفی کوین «APT»، نقشه راه، همکاری‌ها و سرمایه‌گذاران پروژه و تیم سازنده آپتوس می‌پردازیم. با ما همراه باشید...

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

آپتوس,APT,ارز دیجیتال,مقاله آموزشی,مقیاس‌پذیری,Diem,فیسبوک,برنامه‌های غیرمتمرکز,

title

زمانی که بیت‌کوین به‌عنوان اولین پروژه بلاک‌چینی وارد بازار شد، تحولات بسیاری در جهان وب رخ داد. از آن تاریخ تاکنون، تعداد زیادی پروژه عرضه شده‌اند که همگی سعی دارند تا مقیاس‌پذیری و البته مشکلات موجود در دنیای بلاک‌چین را به نحوی برطرف کنند. اگرچه تا به این لحظه گام‌های بسیار مؤثری برداشته شده، اما همگی آنها ایرادات مختلفی داشته‌اند.

شبکه و ارز دیجیتال آپتوس (Aptos) را می‌توان جزو نمونه‌هایی دانست که کمتر کسی می‌تواند ایراد بزرگی از آن بگیرد. به همین جهت است که متخصصان بر این باورند که پروژه موردنظر می‌تواند نقطه تعالی دنیای بلاک‌چین بوده و به نحوی آن را متحول کند. این اعتقاد به حدی است که این روزها بخش قابل توجهی از سرمایه‌گذاران به سمت شبکه و ارز دیجیتال آپتوس هجوم برده‌اند.

زمانی که بیت‌کوین عرضه شد، همگی کاربران بر این باور بودند که تحولی بسیار شگرف در جهان بلاک‌چین رخ‌داده است. در آن دوره پردازش تراکنش‌ها در مدت‌زمان ۱۰ دقیقه، امری چندان غیرمعمول تلقی نمی‌شد. اما به‌مرورزمان و با افزایش ترافیک شبکه، این معضل بیش‌ازپیش خود را به نمایش گذاشت. نداشتن قراردادهای هوشمند و محدودیت‌های رایج دیگری هم که در این شبکه وجود داشت، سبب شد تا تعداد زیادی از برنامه‌نویسان به سمت ساخت پروژه‌ها و بلاک‌چین‌های دیگری بروند که هرکدام از آنها به نحوی می‌توانند مشکلات این حوزه را برطرف کنند.

شبکه آپتوس (به ادعای تیم سازنده‌اش) تمام این ویژگی‌ها را دارد. این بلاکچین حدود ۳ سال قبل راه‌اندازی شد و تقریبا ۱۲۰ توسعه‌دهنده روی آن کار کرده‌اند. این شبکه تمام توان و تلاش خود را به کار گرفته تا بتواند به‌عنوان یکی از ایده‌آل‌ترین و البته مقیاس‌پذیرترین بلاک‌چین‌های حال حاضر تلقی شود. برای درک این موضوع کافی است بدانید که آپتوس می‌تواند در هر ثانیه ۱۳۰,۰۰۰ تراکنش را پردازش کند. نزدیک‌ترین شبکه‌ای که به آن وجود دارد، سولانا است که در هر ثانیه تنها ۵۰۰۰۰ تراکنش را پردازش خواهد کرد.


در واقع این پروژه سعی کرده تا تمام نیازهای جدید جامعه بلاک‌چین را در بستر خود جای‌داده و بر همین مبنا هم‌پایه‌های خود را بر این مبنا چیده است. این موارد سبب شده تا این پلتفرم به‌عنوان یکی از بهترین انتخاب‌های ممکن برای کاربران تلقی شود. لازم به ذکر است که این پروژه توسط برخی از کارمندان سابق شرکت فیس‌بوک ایجاد شده که همگی بر روی پروژه ارز دیجیتال آن کار می‌کردند. همین عامل باعث شده تا تجربه و دانش بسیار غنی در این زمینه داشته باشند. این دانش غنی باعث شده تا یک سازوکار بی‌نظیر را برای بلاک‌چینی تازه‌شان خلق کنند که ما اکنون آن را به نام آپتوس می‌شناسیم.


بلاک‌چین آپتوس از زبان برنامه‌نویسی «Move» استفاده می‌کند تا اجرای سریع و امن تراکنش‌ها را فراهم کند. مدل داده‌های آپتوس، سیستم مدیریت کلیدها و آپشن‌های تصدی هیبریدی (نیمه متصدی) را به‌صورت انعطاف‌پذیر ارائه می‌دهد. این موضوع در کنار شفافیت تراکنش‌ها قبل از امضا و پروتکل‌های کاربردی لایت کلاینت، تجربه کاربری ایمن‌تر و قابل اعتمادتری را ارائه می‌دهد.

برای ایجاد توان عملیاتی بالا و لتنسی پایین (تاخیر کم)، شبکه اپتوس یک سیستم «Pipeline» (یا به معنی لغوی خط لوله) و ماژولار برای مراحل کلیدی پردازش تراکنش‌ها طراحی کرده است. طراحی معماری ماژولار آپتوس، انعطاف‌پذیری را برای کلاینت‌ها به ارمغان می‌آورد و آنها را برای آپگریدهای مداوم و لحظه‌ای بهینه‌سازی می‌کند. همچنین این بلاک‌چین برای دیپلوی کردن تکنولوژی‌های ابتکاری جدید و قابلیت‌های استفاده جدید وب ۳، پروتکل‌های مدیریت تغییرات آن‌چین تعبیه کرده است.


بلاک‌چین آپتوس در حال آزمایش ابتکارات جدید برای مقیاس‌پذیرتر کردن شبکه (فراتر از عملکرد ولیدیتورهای فردی) است؛ طراحی ماژولار و ماشین اجرای موازی آن، از شاردینگ اینترنال هر ولیدیتور و حالت همگن «Sharding» پشتیبانی می‌کند. شبکه آپتوس پتانسیل این را دارد که از سیستم شاردینگ معمولی یا همگن استفاده کند. این موضوع پتانسیل مقیاس‌پذیری عملیات افقی (Horizontal Throughput) را برای نودها فراهم می‌کند. عملیات افقی (Horizontal) در دیتابیس، به معنی پارتیشن‌بندی یا بخش‌بندی داده‌هاست. یعنی هر نود، تنها قسمتی از دیتای کل را در اختیار دارد.

تاریخچه و بنیان‌گذاران ارز دیجیتال آپتوس

تاریخچه یک پروژه را می‌توان جزو موضوعات حائز اهمیتی دانست که سرمایه‌گذاران بزرگ تمرکز بسیار زیادی بر روی آن دارند. در حقیقت آنها بر این باورند که آینده یک پروژه ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد. لذا اگر یک پروژه گذشته شفافی نداشته باشد، به‌احتمال زیاد نمی‌تواند در شرایط اضطراری تاب آورده و عموماً خروج از بازار را به‌جای بقا ترجیح می‌دهد. با این حال پروژه‌هایی که جزئیات دقیقی پیرامون تاریخچه خود ارائه داده‌اند، گزینه‌های قابل‌اعتمادتری برای سرمایه‌گذاری هستند.خوشبختانه شبکه و ارز دیجیتال آپتوس جزو نمونه‌هایی بوده که تاریخچه خود را به شیوه‌ای کاملاً شفاف بیان کرده است. این پروژه حدود دو سال پیش توسط ۲ برنامه‌نویس حرفه‌ای به نام‌های مو شایک (Mo Shaikh) مدیرعامل پروژه و اوری چینگ (Avery Ching) ایجاد شد. این دو جزو برنامه‌نویسان ارشد شرکت متا یا همان فیس‌بوک سابق بودند که بر روی پروژه استیبل کوین این شرکت با نام «diem» کار می‌کردند.

مو شایک وظیفه مقیاس‌گذاری محصولات را برعهده داشت و تجربه بسیار زیادی در زمینه افزایش مقیاس‌پذیری در حوزه بلاک‌چین دارد. آقای چینگ هم جزو مهندسان نرم‌افزار شرکت فیس‌بوک بود که در بسیاری از پروژه‌های هیجان‌انگیز این شرکت، نقش رهبری را بر عهده داشت. این دو زمانی که پروژه «diem» شرکت متا با مشکلات حقوقی مواجه شد، تصمیم گرفتند تا از آن خارج شده و پروژه خود را ایجاد کنند. بر همین مبنا هم بود که آنها ۲ ماه قبل از فروش این پروژه به شرکت « Silvergate Capital» ، از آن جدا شدند و خود «Aptos Labs» را راه‌اندازی کردند.

در ابتدای کار آن‌ها تنها یک تیم کوچک بودند، اما توانستند در نخستین راند سرمایه‌گذاری، حدود ۲۰۰ میلیون دلار را از سرمایه‌گذارهای شرکت‌های خبره این حوزه جذب کنند. این سرمایه توسط شرکت‌هایی نظیر «Three Arrows Capital»، «FTX Ventures»، «Paxos» و «Coinbase Ventures» تأمین شد. آن‌ها از این سرمایه برای استخدام کارمندان جدید، پیاده‌سازی ایده‌ها و فناوری‌های موردنظر روی بلاک‌چین آپتوس، کمک به توسعه‌دهندگان طرفدار «Aptos» و موارد دیگر استفاده کردند.

همین عامل باعث شد تا پروژه موردنظر بتواند در اوایل سال جاری، خود را آماده ورود به بازار کند. البته ناگفته نماند که پروژه موردنظر، در مدت‌زمان مذکور توانست عرضه اولیه‌های مختلفی داشته و یک ایردراپ را هم انجام دهد که در نفوذ و البته محبوبیت بیشتر آن تأثیر به سزایی داشت.

نحوه عملکرد شبکه و ارز دیجیتال آپتوس

نحوه عملکرد آپتوس جزو موضوعاتی بوده که ممکن است افراد را دچار سردرگمی کند. در این رابطه باید عنوان کنیم که کارایی و عملکرد شبکه آپتوس تا حدود زیادی مشابه رقیب آن یعنی سولانا است. به عبارت ساده‌تر این پروژه یک بلاک‌چین لایه اول است که برنامه‌های غیرمتمرکز می‌توانند در بستر آن پیاده شده و خدمات خود را به مخاطبان و مشتریان عرضه کنند. از طرفی دیگر این شبکه می‌تواند به‌عنوان یک بستر ایده‌آل برای انجام تراکنش‌های مالی و خدمات مربوط به آن قلمداد شود.

خود شبکه هم یک ارز دیجیتال ارائه کرده که آن را با آن نماد «APT» می‌شناسیم. این ارز دیجیتال باتوجه‌به سرعت بسیار عالی که دارد، می‌تواند جایگزین تراکنش‌های پولی در سطح جهانی شود. سرعت تراکنش بالا، امنیت عالی و قیمت مناسب از دلایلی است که می‌تواند این توکن را به‌عنوان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای اقدامات مالی تلقی کند. البته تیم آپتوس تنها به این موضوع بسنده نکرده، بلکه ظرفیت خود را تا حد بسیار زیادی افزایش داده است.

به همین جهت بوده که علاوه بر ارز موردنظر، قابلیت پشتیبانی از توکن‌های NFT را هم در خود جای‌داده است. پشتیبانی از وب ۳ موضوع دیگری است که باعث می‌شود تا این پلتفرم بتواند بیش‌ازپیش به انتخاب ایده‌آل‌تری برای کاربران تبدیل شود. مجموع این عوامل در کنار هم دیگر باعث شده تا تعداد بسیار زیادی از برنامه‌نویسان، برنامه‌های غیرمتمرکز و پروژه‌های خود را بر بستر آن اجرا کنند.

در این حالت داده‌های کاربران آنها در بخش بیرونی بلاک‌چین دریافت شده و در قسمت میانی آن پردازش می‌شود. این سازگاری عموماً در چهارچوب لایه‌های تأیید شده صورت‌گرفته و همین باعث می‌شود تا امنیت کلی آنها در یک فضای واحد تأمین شود.

بعد از مراحل مختلف اجرای آپتوس در شبکه‌ تست، سرانجام مین‌نت این پروژه در ۱۸ اکتبر ۲۰۲۲ (۲۶ مهر ۱۴۰۱) راه‌اندازی شد و ایردراپ ارزشمندی هم نصیب مشارکت‌کنندگان در تست‌نت آن شد. عرضه کل توکن‌های آپتوس در ابتدا ۱ میلیارد واحد در نظر گرفته شده است که تورمی برای پرداخت پاداش استیکینگ هر سال به آن اضافه می‌شود. سود سالانه استیک آپتوس حداکثر ۷ درصد است که هر سال ۱.۵ درصد از آن کاسته شده تا نهایتا به کمتر از ۳.۲۵ درصد برسد.

نحوه توزیع توکن‌ «APT» به این صورت است که۵۱.۰۲ درصد برای جامعه، ۱۹ درصد برای مشارکت‌کنندگان اصلی،۱۶.۵ درصد برای بنیاد و ۱۳.۴۸ درصد برای سرمایه‌گذاران است.برای توکن‌های سرمایه‌گذاران و مشارکت‌گنندگان اصلی، یک دوره وستینگ ۴ ساله در نظر گرفته شده است. ۸۰ درصد از توکن‌های اختصاص داده شده به جامعه توسط بنیاد اپتوس و مابقی توسط « Aptos Lab » نگهداری می‌شود. از این توکن‌ها بر حمایت از رشد جامعه استفاده خواهد شد و مقداری که از آن باقی بماند، ماهانه و در یک بازه ۱۰ ساله آغاز خواهد شد.

 در زمان نگارش این مقاله، ۱۹.۹۲ دلار بالاترین قیمت تاریخ «APT» در تاریخ ۶ بهمن ۱۴۰۱ و ۳.۰۸ دلار پایین‌ترین قیمت آن در تاریخ ۸ دی ۱۴۰۱ ثبت شده است.

ارز دیجیتال «APT» را از کجا بخریم

آپتوس تقریبا در تمام صرافی‌های بزرگ دنیا لیست شده است. کوین «APT» را می‌توان از صرافی‌های بایننس، کوین‌بیس، کوکوین، کراکن، بیتفینکس، بای‌بیت، گیت،‌ OKX، کوینکس و LBank خریداری کرد. همچنین صرافی غیرمتمرکز پنکیک سواپ نیز از شبکه اپتوس پشتیبانی می‌کند و می‌توان برای خرید و فروش به آن مراجعه کرد.

کیف پول‌های زیادی از شبکه آپتوس پشتیبانی می‌کنند. برای نگهداری «APT» می‌توان از کیف پول‌های «Petra»، تراست والت، «Pontem»، «Martian»، «Fletch» و کیف پول سخت‌افزاری لجر استفاده کرد.

نحوه استخراج ارز دیجیتال آپتوس

نحوه استخراج یک ارز دیجیتال را می‌توان جزو موضوعات مهم دیگری دانست که کاربران به آن توجه می‌کنند. در واقع بسیاری از افراد به‌جای خرید یک ارز دیجیتال، تمایل دارند تا آن را استخراج کنند. در رابطه با ارز دیجیتال آپتوس باید عنوان کنیم که این ارز قابلیت استخراج به‌وسیله ماینرها را ندارد. در واقع آپتوس از الگوریتم اثبات سهام برای تأیید تراکنش‌های خود استفاده می‌کند. بر همین مبنا می‌توان گفت که شبکه و ارز دیجیتال موردنظر، با استفاده از فرایند استکینگ قابلیت استخراج را دارد.

بدین منظور کاربران باید تعدادی از توکن‌های خود را در استخرهای استخراج قفل کنند. این اقدام باعث می‌شود تا آنها به‌عنوان نود تأییدکننده شبکه شناخته شده و بتوانند در اعتبارسنجی و افزایش امنیت آن دخیل باشند. در مقابل آنها بخشی از کارمزدهای شبکه و تعدادی توکن «APT» را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد. درحال‌حاضر پاداش استکینگ برای این ارز دیجیتال آپتوس، حدود ۷ درصد به‌صورت سالانه است. اما این مقدار قرار است با نرخ کاهش یک و نیم درصدی در طی پنجاه سال مواجه شده و در نهایت به قم ۳.۲۵ درصد به‌صورت سالانه خواهد رسید.

اگرچه استکینگ یکی از راهکارهای مناسب برای استخراج ارز دیجیتال است، اما متأسفانه بسیاری از پلتفرم‌ها، حداقل مقدار توکن‌های وثیقه شده را رقم بالایی تعیین کرده‌اند که برای معامله گران خرد، اندکی دشوار است. اگرچه آپتوس این مقدار را اندکی بالا تعیین کرده، اما اجازه داده تا کاربران بتوانند نودهای دیگر را به‌عنوان نماینده خود انتخاب کرده و ارزهای دیجیتال خود را به آنها بسپارند. این قابلیت باعث می‌شود تا امکان استیک ارز دیجیتال «APT» برای کاربران خرد هم ممکن باشد. مجموع این عوامل در کنار همدیگر باعث شده تا استخراج ارز دیجیتال آپتوس به امری سودآور و پرطرفدار تبدیل شود.

سخن آخر

در طی چند سال گذشته، ارزهای دیجیتال مختلفی در بازار عرضه شده که همگی آنها به نحوی سعی در تبدیل‌شدن به‌عنوان یکی از بهترین و ایده‌آل‌ترین ارزهای دیجیتال موجود در جامعه را دارند. شبکه و ارز دیجیتال آپتوس را می‌توان یکی از معروف‌ترین و البته بهترین نمونه‌هایی دانست که در طی یک سال گذشته عرضه شده است.

این پلتفرم ویژگی‌های بسیار قدرتمندی دارد که آن را در صدر انتخاب قرار داده است. برای مثال سرعت بالا، ساختار ماژولار، امنیت عالی، فناوری های منحصر به فرد و… گوشه‌ای از این مزیت‌ها است. در حقیقت این پروژه سعی کرده تا خود را به بهترین پروژه دنیای بلاک‌چین تبدیل کند.

با این حال بخش قابل توجهی از افراد، شناخت دقیقی در رابطه با آنها ندارند. ما در این مقاله ارز دیجیتال سعی کردیم تا مرور واضحی بر روی آن داشته و جنبه‌های مختلفش خدمت شما عزیزان بیان کنیم.

منبع: کوین‌مارکت‌کپ،  cryptopotato، financebrokerage

لینک کوتاه: b2n.ir/b92941 

هکر تورنادوکش کنترل این پروتکل را به هولدرهای TORN باز می‌گرداند
صرافی بایننس از کمپین تبلیغاتی کریستیانو رونالدو پرده‌برداری کرد!
یک بانک بریتانیایی از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح بدهند
چارلز هاسکینسون: کاردانو غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان می‌شود
کمک بایننس به ایالات متحده برای توقیف ۴.۴میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال مرتبط با کره شمالی

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

کریستیانو رونالدو,کمپین تبلیغاتی,صرافی,بایننس,CR7

صرافی بایننس از کمپین تبلیغاتی کریستیانو رونالدو پرده‌برداری کرد!

بایننس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در جهان، روز جمعه با انتشار تصاویری از پشت صحنه‌ یک کمپین تبلیغاتی که فوق ستاره دنیای فوتبال، کریستیانو رونالدو، در آن حضور داشت، تعجب هواداران را برانگیخت.

خبر - ۱۲ ساعت پیش
بانک,نت‌وست,NatWest,بریتانیا,برداشت نقدی

یک بانک بریتانیایی از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح بدهند

یک بانک بریتانیایی به اسم نت‌وست از مشتریانش خواسته است تا دلیل خود برای برداشت پول نقد را توضیح دهند. این بانک که ارزش دارایی‌های تحت مدیریت آن به ۲۸ میلیارد دلار می‌رسد، اعلام کرده است اگر پاسخ مشتریانش قانع‌کننده نباشد، آن‌ها باید اسنادی را ارائه کنند که ثابت می‌کند دلیل قانونی برای برداشتن پول خود دارند.

خبر - ۱۶ ساعت پیش
چارلز هاسکینسون,کاردانو,CIP-1694,بیت کوین,اتریوم

چارلز هاسکینسون: کاردانو غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان می‌شود

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در صحبت‌های اخیر خود اعلام کرده که به محض اجرای طرح «CIP-1694» بعد از رأی‌گیری‌های موردنیاز، شبکه کاردانو، غیرمتمرکزتر از تمام ارزهای دیجیتال جهان (از جمله بیت کوین و اتریوم) می‌شود. او تأکید کرده است که این دستاورد باعث می‌شود طرفداران بیت کوین و سرمایه‌گذارانی به خودشان بیایند که رویکرد پژوهش‌محور کاردانو را صرفاً ضایعات آکادمیک می‌نامیدند.

خبر - ۱۷ ساعت پیش
ایالات متحده,کره شمالی,صرافی,همکاری,بایننس,هک

کمک بایننس به ایالات متحده برای توقیف ۴.۴میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال مرتبط با کره شمالی

صرافی بایننس اعلام کرده که به قانون‌گذاران آمریکایی در توقیف ۴.۴میلیون دارایی دیجیتال مرتبط با جرایم سایبری کشور کره شمالی کمک کرده است. طبق گفته‌های این صرافی، تیم تحقیقاتی بایننس در همکاری با قانون‌گذاران آمریکایی سعی کرده است جلوی فعالیت‌های غیرقانونی ۴ نهاد تحریم‌شده در کره شمالی را بگیرد.

خبر - ۳ روز پیش
ویتالیک بوترین,بلاک‌چین,سولانا

حمایت ویتالیک بوترین از بلاک‌چین سولانا

اظهارات جدید ویتالیک بوترین، خالق و هم‌بنیان‌گذار اتریوم در مورد بلاک‌چین سولانا، باعث افزایش احساسات صعودی پیرامون ارز دیجیتال سولانا شده است.

خبر - ۳ روز پیش
کینگ مانی,کلاهبرداری,ارز دیجیتال

جلسه دادگاه رسیدگی به کلاهبرداری ۱۰۷٬۰۰۰٬۰۰۰ یورویی کینگ مانی برگزار شد

دادگاه رسیدگی به پرونده موسوم به ارز دیجیتال کینگ مانی به اتهام کلاهبرداری، امروز در دو نوبت صبح و عصر با حضور متهمان، جمعی از شکات و وکلای آن‌ها به ریاست قاضی جوادغیاثی درشعبه دوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اقتصادی استان تهران برگزار شد.

خبر - ۳ روز پیش
هشدار,ایلان ماسک,سرمایه‌گذاری,دوج کوین,تسلا

هشدار ایلان ماسک به سرمایه‌گذاران: تمام پول خود را روی دوج کوین سرمایه‌گذاری نکنید

ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا، روز سه‌شنبه در نشست شورای مدیران عامل وال استریت ژورنال گفت که نمی‌تواند به مردم توصیه کند تا پول خود را در بازار ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند. با وجود این هشدار، ماسک توضیح داد که چرا دوج کوین جایگاه ویژه‌ای برای او دارد. هنگامی که از او پرسیده شد که آیا هنوز هم به ارزهای دیجیتال علاقه‌مند است، پاسخ داد: «به کسی توصیه نمی‌کنم که ارز دیجیتال بخرد یا تمام پول خود را روی دوج کوین سرمایه‌گذاری کند». ماسک همچنین تأکید کرد که تبدیل میم کوینی که از سر شوخی ایجاد شده به یک ارز جهانی، طعنه‌آمیزترین دستاور این حوزه است.

خبر - ۳ روز پیش
لجر,کیف پول‌,Ledger Recover,KYC

لجر عقب‌نشینی کرد: از مشتریان معذرت می‌خواهیم

پاسکال گوتیه (Pascal Gauthier)، مدیرعامل شرکت لجر (Ledger)، سازنده کیف پول‌های سخت افزاری ارز دیجیتال، روز گذشته با انتشار بیانیه‌ای از نگرانی‌های امنیتی به وجود آمده پیرامون محصول جدید «Ledger Recover» عذرخواهی کرد. این شرکت همچنین گفته که راه‌اندازی ویژگی Ledger Recover را به تاخیر می‌اندازد و در جهت ایجاد کدهای بیشتر به صورت متن باز کار خواهد کرد.

خبر - ۳ روز پیش
جی‌پی مورگان,نرخ‌ بهره,جیمی دیمون,ایالات‌متحده

مدیر عامل جی‌پی مورگان: همه باید برای افزایش مجدد نرخ‌ بهره آماده باشند

مدیر عامل بانک جی‌پی مورگان در اظهار نظری جدید اعلام کرد که مردم باید برای افزایش مجدد نرخ بهره آماده باشند.

خبر - ۳ روز پیش