افزایش شدید قیمت آوی؛ رشد ۱۰۰ درصدی شانزدهمین ارز بازار در ۳ روز

افزایش حجم بازار، تقاضا برای دریافت وام‌های فوری و رشد شدید قیمت توکن‌های دیفای (DeFi)، قیمت آوی (AAVE) را به اوج تاریخی جدید خود رساند.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

افزایش شدید قیمت آوی؛ رشد ۱۰۰ درصدی شانزدهمین ارز بازار

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بازار آوی هفته‌ها است که در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته و امروز قیمت این ارز دیجیتال فعال در اکوسیستم دیفای (خدمات مالی غیرمتمرکز) به اوج تاریخی خود در ۳۰۰ دلار رسیده است.

دیفای مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی است که خدمات مالی نظیر صدور وام را به صورت غیرمتمرکز و بدون دخالت واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و موسسات مالی ارائه می‌دهد.

آوی یکی از محبوب‌ترین پروتکل‌های دیفای است که با سرازیر شدن حجم زیادی از کاربران به حوزه خدمات مالی غیرمتمرکز، رشد قیمتی خوبی را تجربه کرده است.


نمودار قیمت آوی (نمای یک روزه بازار آوی/دلار)

در ابتدای سال ۲۰۲۱ هر واحد آوی حدود ۸۳ دلار معامله می‌شد؛ به نظر می‌رسد که روند صعودی اخیر این ارز دیجیتال سبب افزایش حجم کل دارایی‌های موجود در پروتکل آوی، افزایش حجم خرید در بازارهای آنی (Spot) و مشتقات و توسعه پلتفرم صدور وام این پروتکل شده است.

حجم معاملات آوی از ابتدای سال ۲۰۲۱ رشد چشم‌گیری داشته است؛ حجم معاملات شانزدهمین ارز با ارزش بازار از ۲۰۰ میلیون دلار در ۳ ژانویه (۱۴ دی) به ۹۲۸ میلیون دلار در ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) افزایش یافته.


مقایسه تغییرات قیمت و حجم معاملات آوی

درحالی که قیمت آوی به اوج تاریخی خود رسیده است، حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته عدد ۱.۰۶ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این افزایش حجم حاصل خرید توکن‌های این پروتکل توسط سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بازار آوی است.

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد