افزایش شدید قیمت آوی؛ رشد ۱۰۰ درصدی شانزدهمین ارز بازار در ۳ روز

افزایش حجم بازار، تقاضا برای دریافت وام‌های فوری و رشد شدید قیمت توکن‌های دیفای (DeFi)، قیمت آوی (AAVE) را به اوج تاریخی جدید خود رساند.

mammad

نویسنده : محمد امین علی یاری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

افزایش شدید قیمت آوی؛ رشد ۱۰۰ درصدی شانزدهمین ارز بازار

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، بازار آوی هفته‌ها است که در یک روند صعودی قدرتمند قرار گرفته و امروز قیمت این ارز دیجیتال فعال در اکوسیستم دیفای (خدمات مالی غیرمتمرکز) به اوج تاریخی خود در ۳۰۰ دلار رسیده است.

دیفای مجموعه‌ای از برنامه‌های کاربردی است که خدمات مالی نظیر صدور وام را به صورت غیرمتمرکز و بدون دخالت واسطه‌هایی مانند بانک‌ها و موسسات مالی ارائه می‌دهد.

آوی یکی از محبوب‌ترین پروتکل‌های دیفای است که با سرازیر شدن حجم زیادی از کاربران به حوزه خدمات مالی غیرمتمرکز، رشد قیمتی خوبی را تجربه کرده است.


نمودار قیمت آوی (نمای یک روزه بازار آوی/دلار)

در ابتدای سال ۲۰۲۱ هر واحد آوی حدود ۸۳ دلار معامله می‌شد؛ به نظر می‌رسد که روند صعودی اخیر این ارز دیجیتال سبب افزایش حجم کل دارایی‌های موجود در پروتکل آوی، افزایش حجم خرید در بازارهای آنی (Spot) و مشتقات و توسعه پلتفرم صدور وام این پروتکل شده است.

حجم معاملات آوی از ابتدای سال ۲۰۲۱ رشد چشم‌گیری داشته است؛ حجم معاملات شانزدهمین ارز با ارزش بازار از ۲۰۰ میلیون دلار در ۳ ژانویه (۱۴ دی) به ۹۲۸ میلیون دلار در ۱۶ ژانویه (۲۷ دی) افزایش یافته.


مقایسه تغییرات قیمت و حجم معاملات آوی

درحالی که قیمت آوی به اوج تاریخی خود رسیده است، حجم معاملات ۲۴ ساعت گذشته عدد ۱.۰۶ میلیارد دلار را نشان می‌دهد. این افزایش حجم حاصل خرید توکن‌های این پروتکل توسط سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به بازار آوی است.

برچسب ها :

پروتکل دیفای محققان دانشگاه استنفورد 3 میلیون دلار سرمایه جذب کرد
رشد ارزش کل قفل شده دیفای نشان از اصلاح صعودی بازار دارد
با افزایش محبوبیت «DeFi»، شمار کاربران فعال ماهانه متامسک از ۱۰ میلیون نفر پیشی گرفت!
رکوردشکنی TVL دیفای با رسیدن به سقف تاریخی تازه ۱۵۷ میلیارد دلاری

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط