بانک مرکزی اوکراین رسما اجازه صدور ارز دیجیتال را دریافت کرد

بانک ملی اوکراین (NBU)، به طور رسمی مجاز به صدور ارز دیجیتال است. دولت اوکراین در حال پیشبرد برنامه‌های ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

ارز دیجیتال بانک مرکزی,اوکراین,ارزهای دیجیتال,بیت کوین,اتریوم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین‌تلگراف، بر اساس بیانیه روز پنجشنبه، ولودیمیر زلنسکی (Volodymyr Zelenskyy)، رئیس جمهور اوکراین، قانونی را امضا کرده است که رسما به بانک مرکزی این کشور اجازه صدور ارز دیجیتال خود (گریونای دیجیتال) را می‌دهد.

این قانون جدید، به بانک مرکزی اوکراین اجازه می‌دهد تا سرویس‌های پرداخت و ابزارهای مبتنی‌بر فناوری بلاک‌چین را آزمایش کند. همچنین در این اطلاعیه آمده است که این قانون جدید مستلزم همکاری نزدیک بین بانک مرکزی اوکراین و استارتاپ‌های حوزه پرداخت این کشور است.

این لایحه ابتدا در اواخر ماه ژوئن (خرداد) توسط پارلمان اوکراین تأیید شد و هدف از آن، ارائه خدمات بانکداری باز، نظارت‌بر شیوه اشتراک‌گذاری و دسترسی و کنترل اطلاعات مالی مصرف‌کنندگان از طریق برنامه‌های شخص ثالث است. انتظار می‌رود که این قانون کشورهای دیگر منطقه را نیز تحریک کند تا به شرکت‌های خصوصی فناوری اجازه دهدند با بانک‌ها همکاری کرده و فرصت‌های تجاری بیشتری حاصل شود.

از جمله اهداف دیگر این قانون تازه، انطباق قوانین اوکراین با چارچوب قانونی اتحادیه اروپا است، که در نهایت امکان ادغام سیستم پرداخت این کشور با سیستم اتحادیه اروپا را فراهم می‌کند. این قانون مبنی بر قوانین جدید است و استانداردهای قوانین اروپایی از جمله «دستورالعمل خدمات پرداخت ۲» و «دستورالعمل پول الکترونیکی» را شامل می‌شود.

بانک مرکزی اوکراین در چند سال گذشته به دنبال صدور ارز دیجیتالی بوده و پتانسیل CBDC را برای تقویت اعتماد عمومی به بانک مرکزی و خدمات مالی آن مورد بررسی قرار داده است. با این حال، این بانک همچنان در مورد خطرات احتمالی مرتبط مانند تأثیر آن بر ثبات مالی و تهدیدهای احتمالی سیستم بانکی سنتی نگران است.

در اوایل سال جاری، وزارت تحول دیجیتال اوکراین با بنیاد توسعه ستارگان مشارکت کرد تا به طور مشترک یک استراتژی برای دارایی‌های دیجیتال و زیرساخت CBDC، در نظر بگیرند.

لینک کوتاه: b2n.ir/g81767 

گام بلند اوکراین در مسیر قانونی اعلام کردن ارزهای دیجیتال
خرید و فروش ارزدیجیتال در اوکراین قانونی شد

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط