برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند

صورت‌حساب‌های جان ری سوم‌(John Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی FTX، نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد نسخه دوم این صرافی را راه‌اندازی کند و بیشتر از ۶.۵ ساعت روی طرح آن کار کرده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

FTX,اسناد مالی,جان ری سوم‌,ترایب کپیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، جان ری سوم مدیرعامل جدید صرافی سقوط کرده FTX است که چندی پیش برای مدیریت فرایند ورشکستگی این پلتفرم منصوب شد. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) اعلام کرده بود که صرافی مذکور می‌‌تواند دوباره راه‌اندازی شود.

حال، اسناد منتشر شده در آخرین صورت‌حساب صرافی FTX نشان می‌دهد که جان ری سوم قصد دارد به تلاش‌های خود برای انجام این کار ادامه دهد.

 

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اسناد بایگانی‌شده این صرافی نشان می‌دهد که او ۶.۷ ساعت روی «نسخه دوم صرافی» کار کرده است. تحلیلگران باور دارند که منظور از این عبارت، نسخه دوم صرافی FTX و راه‌اندازی مجدد آن است.

تاکنون، به‌ غیر از اظهارات شخصی برخی از افراد، هیچ مدرکی وجود نداشته است که نشان بدهد برنامه‌ مشخصی برای راه‌اندازی دوباره صرافی FTX جدا از طرح‌های داخلی آن وجود دارد. با این حال، ری هم تاکنون این مسئله را به‌طور کامل و رسمی رد نکرده است. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) گفته بود:

«همه گزینه‌ها بررسی می‌شود. اگر راهی برای راه‌اندازی FTX باشد، ما هم آن را بررسی می‌کنیم و هم انجام می‌دهیم.»

اندی دیتدریک (Andy Dietderich)، یکی از وکلای اصلی FTX، در ماه آوریل (فروردین) اعلام کرد که این صرافی ممکن است دوباره فعالیت‌های خود را شروع کند. البته او تأکید کرد که این مسئله به سرمایه قابل‌توجهی نیاز دارد و ممکن است در نسخه دوم صرافی FTX ممکن است به کاربران پیشنهاد سود روی دارایی‌ها داده شود تا از برداشت سرمایه جلوگیری شود. با این حال، دیتریک اظهار کرد که راه‌اندازی مجدد FTX یکی از تصمیمات و احتمالات بسیار زیادی است که در حال حاضر وجود دارد و هنوز نهایی نشده است.

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ترایب کپیتال (Tribe Capital) نیز اعلام کرده است که می‌تواند یک دور تأمین مالی جدید برای راه‌اندازی مجدد FTX برگزار کند.

با این حال، فعالان صنعت ارزهای دیجیتال اعلام‌ کرده‌اند که به‌خاطر نقض‌های همیشگی صرافی FTX نسبت به چنین طرحی تردید دارند. منظور از این نقض‌ها، تأخیر زیاد و اشکالات نرم‌افزاری است که FTX از ابتدا با آن‌ها درگیر بود و در سقوط مالی آن در سال ۲۰۲۲ هم نقش داشت.

از طرفی، با تمام تلاش‌هایی که باید برای اصلاح موتور معاملاتی FTX و مشکلات آن انجام شود، به‌راحتی می‌توان یک صرافی جدید راه‌اندازی کرد و بدنامی آن را هم به دوش نکشید.

در هر صورت، قیمت توکن اف‌تی‌تی (FTT) بعد از انتشار اخبار مذکور ۱۲ درصد رشد کرده است. اگر FTX دوباره راه‌اندازی شود، بعید است که این توکن نقش زیادی در آن داشته باشد؛ چراکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) توکن FTT را نوعی اوراق بهادار می‌داند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f98259 

صندوق بازنشستگی معلمان انتاریو قصد دارد برای مدتی از بازار ارزهای دیجیتال فاصله بگیرد
شرکت ترایب کپیتال ممکن است تا ۲۵۰ میلیون دلار به کمپین بازگشایی صرافی FTX اختصاص دهد
صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۹۰درصد ضرر کرده است
وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سم بنکمن فرید فقط باید از تلفن‌های تاشو استفاده کند
بایننس ادعای سؤاستفاده از ۱.۸میلیارد دلار وجوه کاربران را رد کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

ترایب کپیتال,صرافی,FTX

شرکت ترایب کپیتال ممکن است تا ۲۵۰ میلیون دلار به کمپین بازگشایی صرافی FTX اختصاص دهد

بلومبرگ در گزارشی عنوان داشته است که شرکت ترایب کپیتال می‌تواند بخشی از حمایت‌های مالی برای آغاز به کار مجدد صرافی FTX را تامین کند و این صرافی فعالیت خود را از سر بگیرد.

خبر - ۱ ماه پیش
مولتی‌کوین کپیتال,صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال,ضرر,FTX,سولانا,سروم

صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۹۰درصد ضرر کرده است

نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۲۰۲۲ حدود ۹۱.۴درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است. مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است. به‌طور دقیق‌تر، این صندوق ۱۰درصد از دارایی‌های خود را در صرافی مذکور قرار داده بود و با بودجه زیادی روی ارزهای دیجیتال سولانا، اف‌تی‌ایکس توکن و سروم سرمایه‌گذاری کرده بود.

خبر - ۲ ماه پیش
وزارت دادگستری آمریکا,سم بنکمن فرید,FTX

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سم بنکمن فرید فقط باید از تلفن‌های تاشو استفاده کند

وزارت دادگستری آمریکا در طرح جدید خود پیشنهاد داده است که سم بنکمن فرید نباید از تلفن هوشمند، تبلت، رایانه و هر نوع پلتفرم بازی ویدیویی یا دستگاهی که امکان چت و ارتباط صوتی را می‌دهد، استفاده کند. طبق پیشنهادات این سازمان، او تنها می‌تواند از تلفن‌های تاشو یا تلفن‌های هوشمند و غیرهوشمندی استفاده کند که نمی‌توانند به اینترنت متصل شوند یا قابلیت اتصال به اینترنت در آن‌ها غیرفعال شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,فوربز,FTX,صرافی,استیبل کوین,BUSD

بایننس ادعای سؤاستفاده از ۱.۸میلیارد دلار وجوه کاربران را رد کرد

رسانه فوربز اخیراً مدعی شده بود که صرافی بایننس ۱.۷۸ میلیارد دلار استیبل کوین را که در نقش وثیقه و پشتیبان BUSD بوده است، به صندوق‌های تأمینی انتقال داده و با این کار مرتکب تخلفی مشابه صرافی FTX شده است. بایننس اما ارتکاب هرگونه تخلف مرتبط را رد کرده است و سخنگوی این صرافی می‌گوید تراکنش‌هایی که فوربز به آنها اشاره کرده صرفاً بخشی از فرایند صدور صورت‌حساب داخلی این مجموعه بوده است و تأثیری بر پشتوانه دارایی‌های کاربران ندارد.

خبر - ۲ ماه پیش
اتریوم,کارمزد,NFT,FTX,گلس‌نود,گس

افزایش کارمزد شبکه اتریوم هم‌زمان با رشد فعالیت در بازار NFTها

طبق داده‌های گزارش گلس‌نود، میانه هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ۹ ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، هزینه گس به ۳۸ گیگا‌وی افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است. به‌طور مشخص، گس مورد استفاده در معاملات NFT اتریوم طی ۲ ماه متوالی ۹۷درصد افزایش یافته و به سطحی نزدیک شده است که در زمان شکوفایی این بازار در اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) مشاهده کردیم.

خبر - ۲ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,ژاپن

کاربران ژاپنی صرافی FTX موفق به دریافت دارایی‎‌های خود شدند

در حالی که مشتریان FTX در سراسر جهان بی‌صبرانه منتظر برگزار شدن و به نتیجه رسیدن دادگاه FTX و سم بنکمن فرید (SBF) هستند، کاربران شعبه ژاپن صرافی FTX شروع به برداشت کامل دارایی خود کرده‌اند.

خبر - ۲ ماه پیش
بلاک‌فای,گزارشات مالی,FTX,آلامدا ریسرچ,صرافی

افشای گزارشات مالی بلاک‌فای ارتباط ۱.۲میلیارد دلاری با FTX را نشان می‌دهد

به نظر می‌رسد شرکت وا‌م‌دهی ورشکسته بلاک‌فای به اشتباه نسخه‌ای بدون سانسور از گزارشات مالی خود را منتشر کرده است که فاش می‌کند بیش از ۱.۲میلیارد دلار دارایی آن در صرافی FTX و آلامدا ریسرچ درگیر است. بر اساس گزارش سی‌ان‌بی‌اس، این پرونده‌های نشان می‌دهند که تا ۱۴ ژانویه (۲۴ دی)، بلاک‌فای ۴۱۵.۹میلیون دلار دارایی مرتبط با FTX و ۸۳۱.۲میلیون دلار وام به آلامدا داشته است. اسناد مالی که پیش از این منتشر شده بود، اطلاعات مالی مربوط به FTX و آلامدا را سانسور می‌کرد.

خبر - ۴ ماه پیش
جنسیس,جمینی,صرافی,FTX,دیجیتال کارنسی گروپ,ورشکستگی

شرکت جنسیس اعلام ورشکستگی کرد

شرکت جنسیس گلوبال کپیتال (Genesis Global Capital) روز پنجشنبه اعلام ورشکستگی فصل ۱۱ کرد. جنسیس یکی از زیرمجموعه‌های شرکت DCG است که صندوق تراست گری‌اسکیل را در اختیار دارد. این صندوق حدود ۶۳۳ هزار بیت کوین در اختیار دارد و در صورتی که برای جبران بدهی ناچار به فروش این دارایی‌ها شود ممکن است باعث ایجاد فشار فروش در بازار و کاهش قیمت بیت کوین شود.

خبر - ۴ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک

وکلای FTX ادعا می‌کنند که ۵میلیارد دلار از دارایی‌های این صرافی‌ بازیابی شده است

بر اساس گزارش جدید سی‌ان‌بی‌سی، وکلای سم بنکمن فرید، مدیرعامل پیشین FTX به قاضی گفته‌اند که ۵میلیارد دلار پول نقد، ارزهای دیجیتال و دیگر اوراق سرمایه‌گذاری از این صرافی ورشکسته بازیابی شده است. آدام لندیس، وکیل و مشاور حقوقی FTX به دادگاه گفته است که هیچ ارز دیجیتال دیرنقدی در میان این ۵میلیارد دلار بازیابی‌شده وجود ندارد. وی اضافه کرد که حجم دارایی‌های FTX به‌قدری زیاد است که فروش آن‌ها باعث کاهش قیمت ارزهای دیجیتال خواهد شد.

خبر - ۴ ماه پیش