برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند

صورت‌حساب‌های جان ری سوم‌(John Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی FTX، نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد نسخه دوم این صرافی را راه‌اندازی کند و بیشتر از ۶.۵ ساعت روی طرح آن کار کرده است.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

FTX,اسناد مالی,جان ری سوم‌,ترایب کپیتال

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، جان ری سوم مدیرعامل جدید صرافی سقوط کرده FTX است که چندی پیش برای مدیریت فرایند ورشکستگی این پلتفرم منصوب شد. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) اعلام کرده بود که صرافی مذکور می‌‌تواند دوباره راه‌اندازی شود.

حال، اسناد منتشر شده در آخرین صورت‌حساب صرافی FTX نشان می‌دهد که جان ری سوم قصد دارد به تلاش‌های خود برای انجام این کار ادامه دهد.

 

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، اسناد بایگانی‌شده این صرافی نشان می‌دهد که او ۶.۷ ساعت روی «نسخه دوم صرافی» کار کرده است. تحلیلگران باور دارند که منظور از این عبارت، نسخه دوم صرافی FTX و راه‌اندازی مجدد آن است.

تاکنون، به‌ غیر از اظهارات شخصی برخی از افراد، هیچ مدرکی وجود نداشته است که نشان بدهد برنامه‌ مشخصی برای راه‌اندازی دوباره صرافی FTX جدا از طرح‌های داخلی آن وجود دارد. با این حال، ری هم تاکنون این مسئله را به‌طور کامل و رسمی رد نکرده است. او در ماه ژانویه (دی ۱۴۰۱) گفته بود:

«همه گزینه‌ها بررسی می‌شود. اگر راهی برای راه‌اندازی FTX باشد، ما هم آن را بررسی می‌کنیم و هم انجام می‌دهیم.»

اندی دیتدریک (Andy Dietderich)، یکی از وکلای اصلی FTX، در ماه آوریل (فروردین) اعلام کرد که این صرافی ممکن است دوباره فعالیت‌های خود را شروع کند. البته او تأکید کرد که این مسئله به سرمایه قابل‌توجهی نیاز دارد و ممکن است در نسخه دوم صرافی FTX ممکن است به کاربران پیشنهاد سود روی دارایی‌ها داده شود تا از برداشت سرمایه جلوگیری شود. با این حال، دیتریک اظهار کرد که راه‌اندازی مجدد FTX یکی از تصمیمات و احتمالات بسیار زیادی است که در حال حاضر وجود دارد و هنوز نهایی نشده است.

شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ترایب کپیتال (Tribe Capital) نیز اعلام کرده است که می‌تواند یک دور تأمین مالی جدید برای راه‌اندازی مجدد FTX برگزار کند.

با این حال، فعالان صنعت ارزهای دیجیتال اعلام‌ کرده‌اند که به‌خاطر نقض‌های همیشگی صرافی FTX نسبت به چنین طرحی تردید دارند. منظور از این نقض‌ها، تأخیر زیاد و اشکالات نرم‌افزاری است که FTX از ابتدا با آن‌ها درگیر بود و در سقوط مالی آن در سال ۲۰۲۲ هم نقش داشت.

از طرفی، با تمام تلاش‌هایی که باید برای اصلاح موتور معاملاتی FTX و مشکلات آن انجام شود، به‌راحتی می‌توان یک صرافی جدید راه‌اندازی کرد و بدنامی آن را هم به دوش نکشید.

در هر صورت، قیمت توکن اف‌تی‌تی (FTT) بعد از انتشار اخبار مذکور ۱۲ درصد رشد کرده است. اگر FTX دوباره راه‌اندازی شود، بعید است که این توکن نقش زیادی در آن داشته باشد؛ چراکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) توکن FTT را نوعی اوراق بهادار می‌داند.

لینک کوتاه: b2n.ir/f98259 

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است
صرافی FTX راه اندازی مجدد نخواهد شد و مشتریان سابق پول خود را به طور کامل پس خواهند گرفت
جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX
دادگاه آخرین درخواست سم بنکمن‌فرید برای آزادی را رد کرد
صرافی ورشکسته FTX علیه صرافی بای‌بیت شکایتی تنظیم کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

صرافی,FTX,بازپرداخت

صرافی FTX راه اندازی مجدد نخواهد شد و مشتریان سابق پول خود را به طور کامل پس خواهند گرفت

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرد که قصد دارد به طور کامل به مشتریان سابق بازپرداخت کند و از برنامه‌های خود برای راه اندازی مجدد صرافی صرف نظر کرده است.

خبر - ۳ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,جریمه,IRS

جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX

در حالی که بیش از یک سال از ورشکستگی صرافی FTX می‌گذرد و متولیان کنونی این صرافی در حال بازیابی دارایی‌های آن به منظور جبران خسارت طلبکاران هستند، سرویس درآمد داخلی (IRS) آمریکا این صرافی را به دلیل تخلفات مالیاتی ۲۴ میلیارد دلار جریمه کرده است. «IRS» مدعی است از آنجایی که دولت قادر به تخمین میزان تخلف مالیاتی نیست، FTX باید این جریمه را پرداخت کند.

خبر - ۵ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی,محاکمه

دادگاه آخرین درخواست سم بنکمن فرید برای آزادی را رد کرد

دادگاه استیناف ایالات متحده آخرین درخواست سم بنکمن فرید، بنیان‌‌گذار و مدیرعامل پیشین FTX، برای آزادی را رد کرد و درحالی‌که وکلای او در تلاش برای تجدیدنظر در پرونده هستند، او باید در زندان بماند.

خبر - ۵ ماه پیش
صرافی,FTX,بای‌بیت,شکایت

صرافی ورشکسته FTX علیه صرافی بای‌بیت شکایتی تنظیم کرد

صرافی ورشکسته FTX اتهامات جدی علیه صرافی رقیب خود، بای‌بیت، مطرح کرده است. صرافی FTX اعلام کرده بود که میرانا، بازوی سرمایه‌گذاری بای‌بیت، سال‌ها کاربر صرافی FTX بوده و حسابی در FTX.com دارد که صدها میلیون دلار در اختیار دارد. در این پرونده، مشاوران ورشکستگی FTX، میرانا را به استفاده از «امتیازات ویژه VIP» برای تسهیل برداشت خود در دوره‌ای که FTX در سال گذشته با چالش های ورشکستگی مواجه بود، متهم کردند.

خبر - ۶ ماه پیش
گری گنسلر,صرافی,FTX,کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا,CNBC

گری گنسلر: راه‌اندازی مجدد صرافی FTX ممکن است

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق‌بهادار آمریکا در حاشیه هفته فین‌تک دی سی، به CNBC گفت، اگر رهبری جدید با درک روشنی از قانون سکان رهبری صرافی ورشکسته FTX را به‌عهده بگیرد، امکان احیا کردن این صرافی وجود دارد.

خبر - ۶ ماه پیش
صرافی,FTX,گری‌اسکیل,بیت‌وایز

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۷۴۴میلیون دلار از دارایی‌های گری‌اسکیل و بیت‌وایز است

بدهکاران صرافی ورشکسته FTX از دادگاه درخواست کردند که به آنها اجازه دهد تا برخی دارایی‌های شاخص صندوق امانی را برای تأمین نقدینگی دلاری مورد نیاز برای پرداخت به طلبکاران در آینده را بفروشند. این دارایی‌های امانی شامل یک ودیعه شرکت بیت‌وایز به ارزش ۵۳میلیون دلار و ۵ ودیعه گری‌اسکیل اینوستمنتس به ارزش ۶۹۱میلیون هستند. این ودیعه‌ها به سرمایه‌گذاران امکان سرمایه‌گذارای در ارزهای دیجیتال بدون مالکیت آن‌ها را فراهم می‌کند. بدهکاران همچنین درخواست کردند که یک مشاور سرمایه‌گذاری باید روند فروش این دارایی‌های امانی را تأیید کند.

خبر - ۶ ماه پیش
سم بنکمن فرید, FTX, کلاهبرداری, صرافی

سم بنکمن فرید در هر ۷ اتهام کلاهبرداری مجرم شناخته شد

هیئت‌منصفه دادگاه، سم بنکمن فرید را برای هر ۷ مورد اتهام کلاهبرداری مجرم شناخت. بنیان‌گذار صرافی FTX، اکنون به حداکثر ۱۱۵ سال زندان محکوم خواهد شد. او به انجام کلاهبرداری علیه مشتریان FTX و وام‌دهندگان آلامدا ریسرچ، توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری اوراق بهادار و توطئه برای انجام کلاهبرداری کامودیتی‌ها علیه سرمایه‌گذاران FTX و توطئه برای ارتکاب پولشویی محکوم شده است.

خبر - ۶ ماه پیش
FTX,بایننس,کوین‌بیس,چین لینک,میکر,آوی,صرافی

انتقال ۱۰ میلیون دلار ارز دیجیتال از کیف پول‌های صرافی FTX به بایننس و کوین‌بیس

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، آدرس‌های مرتبط با صرافی ورشکسته FTX، امروز ۲۵ اکتبر (۳ آبان)، بیش از ۱۰ میلیون دلار دارایی دیجیتال را به صرافی‌های بایننس و کوین‌بیس ارسال کردند.

خبر - ۶ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,آلامدا ریسرچ

مشاور صرافی FTX می‌گوید او به‌هیچ‌عنوان از کلاهبرداری‌های این صرافی با خبر نبوده و آن‌ها هیچ‌وقت تایید نکرده است

وکیل صرافی FTX اعلام کرد آن‌ها هرگز برداشت سرمایه‌های مشتریان صرافی و وام دادن به شرکت آلامدا ریسرچ را تأیید نکردند. کان سان که تا زمان فروپاشی صرافی در اواخر ۲۰۲۲ مشاور FTX بود، روز پنجشنبه در پاسخ به این سوال که آیا استفاده آلامدا از وجوه مشتریان FTX را تایید کرده است، گفت: «مطمئن باشید خیر».

خبر - ۷ ماه پیش