حجم تراکنش‌های شبکه پالیگان از اتریوم و بایننس اسمارت چِین پیشی گرفت

شبکه پالیگان اخیراً پیشرفت‌های بسیاری داشته است و اکنون بیشترین حجم تراکنش‌ها بین بلاک‌ چین‌ها متعلق به پالیگان است.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

حجم تراکنش‌های شبکه پالیگان از اتریوم و بایننس اسمارت چِین پیشی گرفت

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین گیپ، شبکه بلاک چین پالیگان چند وقتی است که سر زبان‌ها افتاده است و همواره در‌حال پیشرفت بوده است. شبکه پالیگان رکورد جدیدی در حجم معاملات روزانه را به خود اختصاص داده است و به ۷.۴ میلیون تراکنش در روز رسیده است. جالب است که در حال حاضر حجم تراکنش‌های پالیگان بیشتر از حجم تراکنش‌های غول‌هایی همچون اتریوم و بایننس اسمارت چین است.

نمودار حجم تراکنش‌های بلاک‌ چین‌های مختلف

پالیگان یک محصلول مقیاس پذیری لایه ۲ برای اتریوم است و میزبان یک اکوسیستم خدمات امور مالی غیر متمرکز کوچک است که در چند وقت اخیر رشد مداومی را به ثبت رسانده است. علاوه بر این، رشد شبکه و حجم معاملات پالییگان پایدار و ارگانیک بوده است زیرا بیشتر برنامه‌های خدمات امور مالی غیرمتمرکز قبلاً روی شبکه اتریوم آزمایش شده است.

مشکلات مداوم شبکه اتریوم در زمینه تراکم شبکه و کارمزد بالای تراکنش‌ها، بسیاری از فعالان حوزه خدمات امور مالی غیرمتمرکز را مجبور کرده است که راه حل های جایگزین و بلاک‌چین پالیگان را به عنوان یک مقصد داغ در نظر بگیرند.

دلیل مورد توجه قرار گرفتن بایننس اسمارت چین در ابتدای سال نیز همین مشکلات بلاک چین اتریوم بود.

نگاهی به برنامه‌های غیرمتمرکز پالیگان

اگرچه شبکه پالیگان دارای یک اکوسیستم امور مالی غبرمتمرکز کوچک است، اما نکته قوت آن این است که پروژه های موجود در این بلاک چین قبلاً در شبکه اتریوم آزمایش شده‌اند. در نمودار زیر تعداد کاربران هسته اصلی برنامه‌های غیرمتمرکز موجود در اتریوم نمایش داده شده است.

همانطور که در نمودار بالا قابل مشاهده است، کوییک سواپ (QuickSwap) بشترین تعداد کاربر را دارا می‌باشد. کوییک سواپ چیزی نیست جز  نوعی جایگزین برای یونی سواب (UniSwap) در شبکه پالیگان. در حالی که سوشی سواپ (SushiSwap)، آوه (Aave) و کرو (Curve) برخی از برنامه های برجسته امور مالی غیر متمرکز هستند که از قبل در پالیگان وجود دارند.

 تنها سه ماه پس از راه‌اندازی پروتکل خدمات امور مالی غیرمتمرکز آوه در آپریل ۲۰۲۱ (فروردین ۱۴۰۰)، این پروتکل رشد چشم‌گیری داشته است. یک کاربر متوسط که آوه را روی پالیگان را اجرا می‌کند می‌تواند حدود ۵ تراکنش در روز انجام دهد.

استارت‌آپ هندی بلاک چین پالیگان اخیرا واقعا خوب عمل کرده و حتی میلیاردر معروف، مارک کوبان در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده است.

 لینک کوتاه: https://b2n.ir/q87826

تحلیل تکنیکال اتریوم؛ پنج شنبه ۱ مهر
وضعیت بازار؛ قرمز همچنان رنگ حاکم بر بازار است
تحلیل تکنیکال اتریوم؛ دوشنبه ۲۹ شهریور

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط