رشد بدون توقف ریپل؛ قدرت‌نمایی دوباره وال‌استریت بتس

وال‌استریت بتس (Wall Street Bets)، یک گروه سرمایه‌گذاری در شبکه اجتماعی ردیت (Reddit)، که چندی پیش تصمیم به افزایش قیمت دوج کوین گرفته بود و باعث رشد ۶۰۰ درصدی قیمت این ارز دیجیتال شد، با انتشار جمله «pump it» قیمت ریپل را ۸۶ درصد افزایش داد.

mammad

منبع : COINTELEGRAPH

رشد بدون توقف ریپل؛ قدرت‌نمایی دوباره وال استریت بتس

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین تلگراف، XRP، ارز دیجیتال اصلی شبکه ریپل، در ساعات اولیه روز ۳۰ ژانویه (۱۱ بهمن) رشدی ۸۶ درصدی را تجربه کرد. XRP به‌عنوان چهارمین ارز با ارزش بازار، به هدف جدید گروه ساتوشی‌استریت بتس (Satoshistreetbets)، نماینده وال‌استریت بتس در بازار ارزهای دیجیتال، تبدیل شده است. ساتوشی‌استریت بتس همان گروهی است که اخیراً تصمیم به افزایش قیمت دوج کوین گرفته بود و باعث رشد ۶۰۰ درصدی قیمت این ارز دیجیتال شد.

داده‌های بازار نشان می‌دهد که در ۳۰ ژانویه(۱۱ بهمن) قیمت XRP در کمتر از ۲۴ ساعت از ۰.۲۸ دلار به ۰۵۱. دلار رسیده است. از ابتدای امروز (۱۳ بهمن) قیمت این ارز دیجیتال حدود ۴۰ درصد افزایش یافته و به  ۰.۵۷ دلار رسیده است .


نمودار قیمت ریپل (نمای ۱۵ دقیقه‌ای بازار ریپل/تتر)

به نظر می‌رسد که وال‌استریت بتس موضع خود را از سهام گیم استاپ (GameStop)، ای‌ام‌سی (AMC) و دوج کوین، به استلار (XLM) و XRP تغییر داده است، چراکه استلار هم مانند XRP رشد قابل توجهی را تجربه کرده است.

دوج کوین پس از تجربه یک رشد ۸۰۰ درصدی هم‌اکنون ۷۱ درصد پایین‌تر از رکورد تاریخی ۰.۰۷۸ دلار ۲۹ ژانویه (۱۰ بهمن) خود قرار گرفته است. داده‌های تای (TheTIE) نشان می‌دهد که افزایش قیمت XRP همزمان با جهش شدید توییت‌های مرتبط با این ارز دیجیتال بوده است.


مقایسه قیمت و حجم توییت‌های ریپل

همانطور که پیش‌تر گفته شد استلار هم مورد توجه ساتوشی‌استریت بتس قرار گرفته است. با حمایت‌های این گروه قیمت استلار در ۲۹ ژانویه (۱۰ بهمن) ۶۴ درصد رشد کرد و به ۰.۳۸ دلار رسید. در لحظه انتشار این گزارش هر واحد استلار حدود ۰.۳۱ دلار معامله می‌شود.

در ۲۱ دسامبر ۲۰۲۰ (۱ دی) کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) با این ادعا که ریپل اوراق بهادار XRP را به صورت غیرقانونی و ثبت نشده به فروش رسانده است، شکایتی را علیه ریپل و مدیران این شرکت تنظیم کرد. شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ضربه شدیدی را به ارزش بازار و قیمت XRP وارد کرد.

ریپل پرونده درخواست خود را برای رد ادعاهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به دادگاه ارائه کرده است. این شرکت در پرونده خود به مقایسه فعالیت XRP و اتر (ETH) پرداخته است. سوال اصلی مدیران ریپل این است که چرا فعالیت‌های اتر مغایرتی با قوانین کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ندارد و تنها XRP مشمول قانون ثبت فروش اوراق بهادار می‌شود.

ریپل در این رابطه گفته است:

«نهادهای دولتی به وضوح دو برنده را انتخاب کرده‌اند. آنها یک صنعت روبه‌رشد و قدرتمند را که بسیار بزرگتر از بیت کوین و اتر است را نادیده گرفته‌اند.»

برچسب ها :

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

رضایت حداکثری ازطرح دورکاری

title

در شرایطی که برخی از ادارات دولتی و بخش خصوصی با کاهش آمار جان‌باختگان و میزان مبتلایان کرونا، دورکاری کارمندان خود را لغو کرده‌اند، نتایج یک پیمایش درباره دورکاری در ایران که از سوی سازمان امور استخدامی کشور منتشر شده است، از رضایت بیش از ۹۰درصد از کارمندان و ۷۷درصد از مدیران دستگاه‌های اجرایی از طرح دورکاری حکایت می‌کند. این نظرسنجی در بازه زمانی نیمه ‌فروردین تا ۱۹ آبان‌ماه امسال صورت گرفته است و درمجموع ۱۹۰ دستگاه اجرایی در آن شرکت کرده‌اند.

منبع : دنیای اقتصاد

مطالب مرتبط