صرافی ترکیه‌ای تودکس پیش از بسته شدن ۱۲۵ میلیون دلار بیت کوین را به حسابی در صرافی کراکن فرستاده است!

شرکت وایت استریم (Whitestream) که در زمینه تجزیه و تحلیل داده‌های بلاک چین فعالیت می‌کند، ادعا می‌کند که بیش از ۵,۰۰۰ بیت کوین از کیف پول‌های صرافی تودکس (Thodex) به حسابی دیگر منتقل شده است. وایت استریم گفته است این انتقال پیش از بسته شدن صرافی انجام شده است.

mammad

منبع : Decrypt

صرافی ترکیه‌ای تودکس پیش از بسته شدن ۱۲۵ میلیون دلار بیت کوین را به حسابی در صرافی کراکن فرستاده است!

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از دکریپت، آنطور که داده‌های وایتی استریم شنان می‌دهد، در فاصله بین اوت ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) و فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹)، حدود ۵,۰۰۰ واحد بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۲۵ میلیون دلار، از کیف پول‌های متعلق به صرافی تودکس خارج شده و به حسابی در صرافی آمریکایی کراکن (Kraken) منتقل شده است.

وایت استریم گفته است: «به نظر می‌رسد این اقدام تودکس به نوعی پول‌شویی بوده است.» به عبارت دیگر، این شرکت تحلیلی معتقد است که تودکس پیش از دزدیدن دارایی کاربران خود، آنها را به صرافی کراکن منتقل کرده است تا توجیهی برای حساب‌های خود داشته باشد.


طرح وایت استریم برای توصیف مراحل خروج بیت کوین از صرافی تودکس

صرافی تودکس در ماه جاری، در حالی که ۲ میلیارد دلار از دارایی کاربران را در اختیار داشت، به طور ناگهانی فعالیت خود را متوقف کرد. سلیمان سوئلو، وزیر کشور ترکیه، بعدها اعلام کرد که دارایی به سرقت رفته ۱۰۸ میلیون دلار بوده است. همانطور که وایت استریم گفته است، این رقم فاصله چندانی با ۱۲۵ میلیون دلار خارج شده از این صرافی ندارد و با توجه به متوسط قیمت بیت کوین در فاصله بین اوت ۲۰۲۰ (شهریور ۹۹) و فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۹۹) که حدود ۲۵,۰۰۰ دلار بوده است، منطقی به نظر می‌رسد.

ترکیه هفته گذشته بیش از ۶۰ نفر را در ارتباط با کلاه‌برداری آشکار صرافی تودکس بازدشت کرد. مقامات قضایی همچنین کامپیوترهای این صرافی را توقیف و تمامی حساب‌های بانکی آن را مسدود کرده‌اند.

روز پنجشنبه هم ۶ نفر دیگر که با این کلاه‌برداری در ارتباط بوده‌اند، ازجمله اعضای خانواده فاروق فاتح، مدیرعامل فراری صرافی تودکس، روانه زندان شدند. دولت ترکیه از پلیس بین‌الملل خواسته است تا فاروق فاتح را دستگیر کند. مدیرعامل فراری تودکس ادعا می‌کند که بسته شدن صرافی کلاه‌برداری نبوده و مربوط به حمله سایبری است.

شایان ذکر است که صرافی آمریکایی کراکن هنوز نسبت به این موضوع واکنشی از خود نشان نداده است.

برچسب ها :

ثبت مشخصات و حسابرسی کاربران کریپتولند
بانک انگلیسی «TSB» ارائه خدمات به مشتریان بایننس و کراکن را متوقف خواهد کرد
پرتغال به اولین صرافی‌های ارز دیجیتال مجوز فعالیت اعطا می‌کند
فعالیت انجمن بلاکچین ایران متوقف شد
پواکادات به بازار صرافی کوین بیس اضافه می‌شود

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

جشن انتخاباتی مردم در میدان ولیعصر(عج)

title

گردهمایی هواداران آیت الله سیدابراهیم رئیسی، رئیس جمهور منتخب برای برگزاری جشن پیروزی وی در انتخابات عصر روزشنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۰ در تهران برگزار شد.

جمعی از هواداران رئیس جمهور منتخب با حضور در میدان ولیعصر تهران حمایت خود را از آیت‌الله رئیسی و قدردانی از رای مردم اعلام کردند. حاضران با در دست داشتن عکس‌های آیت‌الله رئیسی، حاوی چهره و شعارهای رئیس جمهور منتخب و همچنین به احتزاز درآوردن پرچم ایران، خوشنودی خود را از این رویداد بزرگ ملی اعلام کردند.

منبع : فارس نیوز

مطالب مرتبط

رکوردشکنی ترافیک اینترنتی صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه مه؛ ۶۴۰ میلیون بازدید در ۳۰ روز

رکوردشکنی ترافیک اینترنتی صرافی‌های ارز دیجیتال در ماه مه؛ ۶۴۰ میلیون بازدید در ۳۰ روز

ماه گذشته حجم ترافیک صرافی‌های ارز دیجیتال رکوردزنی کرد و صرافی بایننس بیشترین سهم از این بازدید‌ها را به خود اختصاص داده است.

خبر - 19 خرداد 1400
کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کره‌ جنوبی قصد دارد معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال را ممنوع اعلام کند؛ تمامی معاملات باید با فیات انجام شود!

کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال در این کشور را ممنوع کرده است. این اقدام بخشی از اصلاحیه‌های قوانین این کشور در زمینه گزارش و استفاده از برخی اطلاعات معاملات مالی است. معاملات جفت‌ارزهای دیجیتال، روشی غیرقانونی در بسیاری از حوزه‌های قضایی، شامل جبران سفارشات خرید و فروش برای دارایی مشابه (با همان قیمت) بدون ثبت معامله در دفترچه سفارش است.

خبر - 18 خرداد 1400
بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

بیانیه صرافی والکس درباره ادعای کذب افشای اطلاعات کاربران

دیشب خبری مبنی بر هک اطلاعات کاربران صرافی والکس در شبکه های اجتماعی بازتاب کرد. صرافی والکس در خصوص اخبار هک بیانیه ای منتشر کرده است که متن بیانیه را در ادامه مشاهده می کنید.

خبر - 12 خرداد 1400