صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۹۰درصد ضرر کرده است

نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۲۰۲۲ حدود ۹۱.۴درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است. مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است. به‌طور دقیق‌تر، این صندوق ۱۰درصد از دارایی‌های خود را در صرافی مذکور قرار داده بود و با بودجه زیادی روی ارزهای دیجیتال سولانا، اف‌تی‌ایکس توکن و سروم سرمایه‌گذاری کرده بود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مولتی‌کوین کپیتال,صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال,ضرر,FTX,سولانا,سروم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، بر اساس نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، این صندوق در سال ۲۰۲۲، ۹۱.۴ از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است.

مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است.

در این نامه آمده است:

«در حالی که صندوق [تأمینی مولتی‌کوین کپیتال] با موفقیت از چالش های فاجعه‌بار لونا و تری اروز کپیتال در اوایل سال عبور کرد، ما از افشاگری‌های فاجعه بار در مورد [صرافی] FTX و تاثیرات آن در بازار نتوانستیم عبور کنیم. پس از یک سال قابل توجه در سال ۲۰۲۱، عملکرد ما در سال ۲۰۲۲ بدترین عملکرد از زمان آغاز کار بود.»

در نامه ای جداگانه به سرمایه گذاران در نوامبر گذشته، مولتی‌کوین کپیتال وضعیت مالی صندوق تامینی خود را توضیح داد و فاش کرد که ۱۰ درصد از دارایی های این صندوق در FTX گیر کرده است و همچنین در معرض خطر سقوط ارزش ارزهایی مانند «FTT» ، سولانا و «SRM» قرار دارد.

مولتی‌کوین کپیتال به سرپرستی شریک مدیریت کایل سامانی، استراتژی صندوق تامینی خود را در اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. این شرکت همچنین سه صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را اداره می کند و در صرافی FTX که اکنون ورشکسته شده است، سرمایه گذاری کرده بود.

ضررهای مولتی کوین در سال ۲۰۲۲ ناشی از دارایی‌های گیر کرده در FTX و توکن‌هایی است که مستقیماً تحت تأثیر FTX قرار دارند، از جمله توکن این صرافی یعنی «FTT». طبق این نامه، در نوامبر ۲۰۲۲، این شرکت به سرعت یک جیب جانبی (نقطه ای از صندوق اصلی) برای دارایی های تحت تأثیر FTX ایجاد کرد. این شامل دارایی های گیر کرده در بورس می شود که اکنون در دام فرآیندهای ورشکستگی قرار گرفته اند. جیب کناری همچنین شامل دارایی های مولتی کوین بود که درست قبل از سقوط از FTX برداشته شده بود، که در نامه می گوید ممکن است توسط املاک FTX بازپس گیری شود.

در این نامه همچنین توضیح داده شده است که مولتی کوین اقدامات جدیدی را برای «کاهش خطرات طرف مقابل» انجام داده است. این شرکت تنها ۴۸ ساعت دارایی های معاملاتی را در یک صرافی نگه می دارد، شیوه های مدیریت وثیقه را تعدیل می کند تا میزان وثیقه نگهداشته شده در مبادلات را برای موقعیت های مشتقه کاهش دهد، و برای تنوع بخشیدن به ریسک نگهداری، با متولیان اضافی همکاری می کند.

مولتی کوین می گوید در استراتژی بلندمدت خود ثابت می ماند و سعی نمی کند بازار را زمان بندی کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/h53275 

 

بیش از ۱۰۰هزار پیش‌فروش برای دومین گوشی هوشمند سولانا
صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است
صرافی FTX راه اندازی مجدد نخواهد شد و مشتریان سابق پول خود را به طور کامل پس خواهند گرفت
سولانا موبایل به‌دنبال عرضه دومین گوشی هوشمند در بازار است
رالی توقف‌ناپذیر سولانا؛ ارزش بازار سولانا از بی‌ان‌بی عبور کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

صرافی,FTX,سم بنکمن فرید

صرافی FTX به‌دنبال فروش ۸ درصد سهام خود در شرکت آنتروپیک است

صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX در حال آماده شدن برای فروش مهم‌ترین دارایی غیرنقد باقی مانده خود است و می‌خواهد ۸ درصد از سهام استارتاپ ارزشمند هوش مصنوعی آنتروپیک که در اکتبر ۲۰۲۱ سرمایه گذاری ۵۰۰ میلیون دلاری را در آن کرده بود، به فروش برساند.

خبر - ۵ ماه پیش
صرافی,FTX,بازپرداخت

صرافی FTX راه اندازی مجدد نخواهد شد و مشتریان سابق پول خود را به طور کامل پس خواهند گرفت

صرافی ورشکسته ارزهای دیجیتال FTX اعلام کرد که قصد دارد به طور کامل به مشتریان سابق بازپرداخت کند و از برنامه‌های خود برای راه اندازی مجدد صرافی صرف نظر کرده است.

خبر - ۵ ماه پیش
سولانا,گوشی هوشمند

سولانا موبایل به‌دنبال عرضه دومین گوشی هوشمند در بازار است

طبق گزارش‌ها، سولانا موبایل پس از موفقیت غیرمنتظره اولین گوشی هوشمند خود، اکنون قصد دارد تا دومین گوشی هوشمندش را روانه بازار کند. درحال‌حاضر، قیمت یک دستگاه از آن در وب‌سایت ای‌بی حدود ۳٬۲۰۰ دلار است.

خبر - ۶ ماه پیش
سولانا,بی‌ان‌بی,بیت کوین,اتریوم

رالی توقف‌ناپذیر سولانا؛ ارزش بازار سولانا از بی‌ان‌بی عبور کرد

در روزهای اخیر، حجم معاملات سولانا از دو ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم، پیشی گرفته است. فراتر رفتن حجم معاملات سولانا از بیت‌ کوین و اتریوم در صرافی‌های متمرکز اصلی، نشان می‌دهد که علاقه معامله‌گران به این ارز دیجیتال در آخر هفته همچنان بالا بوده است.

خبر - ۶ ماه پیش
پکسوس,USDP,سولانا,استیبل کوین,مجوز,Paxos

پکسوس مجوز صدور استیبل کوین USDP در شبکه سولانا را دریافت کرد

شرکت پکسوس (Paxos) قصد دارد استیبل کوین خود را در شبکه سولانا عرضه کند و مجوزهای مورد نیاز برای صدور آن را از اداره خدمات مالی نیویورک (DFS) دریافت کرده است.

خبر - ۷ ماه پیش
سولانا,تلفن هوشمند,ساگا,Saga,ACS,اکسس پروتکل

ایردراپی دیگر برای دارندگان تلفن هوشمند سولانا؛ توزیع ۱۰۰٬۰۰۰ توکن ACS رایگان

ایردراپ دارندگان تلفن‌های ساگا (Saga) ادامه دارد و این افراد در روز گذشته ۲۵۰ دلار توکن ACS را دریافت کردند. ACS توکن بومی پلتفرم اکسس پروتکل (Access Protocol) است و تلفن ساگا هم گوشی‌ هوشمند کریپتویی است که توسط توسعه‌دهندگان شبکه سولانا راه‌اندازی شده است.

خبر - ۷ ماه پیش
بونک,توکن بونک,سولانا,ایالات متحده,سولانا لبز,ساگا

جهش قیمت توکن بونک باعث فروش تمام تلفن‌های همراه سولانا در ایالات متحده شده است

درست ۱۰ روز پیش بود که آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران سولانا لبز، از فروش‌نرفتن تلفن‌های همراه ساگا این شرکت ابراز تأسف کرد. بااین‌حال، حساب رسمی این شرکت امروز اعلام کرد که تمام تلفن‌های همراه ساگا در ایالات متحده فروش رفته و تنها چند عدد در اروپا باقی مانده است.

خبر - ۷ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,جریمه,IRS

جریمه ۲۴ میلیارد دلاری صرافی FTX

در حالی که بیش از یک سال از ورشکستگی صرافی FTX می‌گذرد و متولیان کنونی این صرافی در حال بازیابی دارایی‌های آن به منظور جبران خسارت طلبکاران هستند، سرویس درآمد داخلی (IRS) آمریکا این صرافی را به دلیل تخلفات مالیاتی ۲۴ میلیارد دلار جریمه کرده است. «IRS» مدعی است از آنجایی که دولت قادر به تخمین میزان تخلف مالیاتی نیست، FTX باید این جریمه را پرداخت کند.

خبر - ۷ ماه پیش
سم بنکمن فرید,سقوط,FTX,صرافی,محاکمه

دادگاه آخرین درخواست سم بنکمن فرید برای آزادی را رد کرد

دادگاه استیناف ایالات متحده آخرین درخواست سم بنکمن فرید، بنیان‌‌گذار و مدیرعامل پیشین FTX، برای آزادی را رد کرد و درحالی‌که وکلای او در تلاش برای تجدیدنظر در پرونده هستند، او باید در زندان بماند.

خبر - ۷ ماه پیش