صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۹۰درصد ضرر کرده است

نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۲۰۲۲ حدود ۹۱.۴درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است. مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است. به‌طور دقیق‌تر، این صندوق ۱۰درصد از دارایی‌های خود را در صرافی مذکور قرار داده بود و با بودجه زیادی روی ارزهای دیجیتال سولانا، اف‌تی‌ایکس توکن و سروم سرمایه‌گذاری کرده بود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مولتی‌کوین کپیتال,صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال,ضرر,FTX,سولانا,سروم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، بر اساس نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، این صندوق در سال ۲۰۲۲، ۹۱.۴ از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است.

مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است.

در این نامه آمده است:

«در حالی که صندوق [تأمینی مولتی‌کوین کپیتال] با موفقیت از چالش های فاجعه‌بار لونا و تری اروز کپیتال در اوایل سال عبور کرد، ما از افشاگری‌های فاجعه بار در مورد [صرافی] FTX و تاثیرات آن در بازار نتوانستیم عبور کنیم. پس از یک سال قابل توجه در سال ۲۰۲۱، عملکرد ما در سال ۲۰۲۲ بدترین عملکرد از زمان آغاز کار بود.»

در نامه ای جداگانه به سرمایه گذاران در نوامبر گذشته، مولتی‌کوین کپیتال وضعیت مالی صندوق تامینی خود را توضیح داد و فاش کرد که ۱۰ درصد از دارایی های این صندوق در FTX گیر کرده است و همچنین در معرض خطر سقوط ارزش ارزهایی مانند «FTT» ، سولانا و «SRM» قرار دارد.

مولتی‌کوین کپیتال به سرپرستی شریک مدیریت کایل سامانی، استراتژی صندوق تامینی خود را در اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. این شرکت همچنین سه صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را اداره می کند و در صرافی FTX که اکنون ورشکسته شده است، سرمایه گذاری کرده بود.

ضررهای مولتی کوین در سال ۲۰۲۲ ناشی از دارایی‌های گیر کرده در FTX و توکن‌هایی است که مستقیماً تحت تأثیر FTX قرار دارند، از جمله توکن این صرافی یعنی «FTT». طبق این نامه، در نوامبر ۲۰۲۲، این شرکت به سرعت یک جیب جانبی (نقطه ای از صندوق اصلی) برای دارایی های تحت تأثیر FTX ایجاد کرد. این شامل دارایی های گیر کرده در بورس می شود که اکنون در دام فرآیندهای ورشکستگی قرار گرفته اند. جیب کناری همچنین شامل دارایی های مولتی کوین بود که درست قبل از سقوط از FTX برداشته شده بود، که در نامه می گوید ممکن است توسط املاک FTX بازپس گیری شود.

در این نامه همچنین توضیح داده شده است که مولتی کوین اقدامات جدیدی را برای «کاهش خطرات طرف مقابل» انجام داده است. این شرکت تنها ۴۸ ساعت دارایی های معاملاتی را در یک صرافی نگه می دارد، شیوه های مدیریت وثیقه را تعدیل می کند تا میزان وثیقه نگهداشته شده در مبادلات را برای موقعیت های مشتقه کاهش دهد، و برای تنوع بخشیدن به ریسک نگهداری، با متولیان اضافی همکاری می کند.

مولتی کوین می گوید در استراتژی بلندمدت خود ثابت می ماند و سعی نمی کند بازار را زمان بندی کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/h53275 

 

حمایت ویتالیک بوترین از بلاک‌چین سولانا
برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند
نرخ تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال به ۴۸.۵۸ درصد رسیده است
صندوق بازنشستگی معلمان انتاریو قصد دارد برای مدتی از بازار ارزهای دیجیتال فاصله بگیرد
شرکت ترایب کپیتال ممکن است تا ۲۵۰ میلیون دلار به کمپین بازگشایی صرافی FTX اختصاص دهد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

FTX,اسناد مالی,جان ری سوم‌,ترایب کپیتال

برخی از اسناد مالی از بازگشایی صرافی FTX خبر می‌دهند

صورت‌حساب‌های جان ری سوم‌(John Ray III)، مدیرعامل جدید صرافی FTX، نشان می‌دهد که او همچنان قصد دارد نسخه دوم این صرافی را راه‌اندازی کند و بیشتر از ۶.۵ ساعت روی طرح آن کار کرده است.

خبر - ۵ روز پیش
بیت‌کوین,نرخ تسلط,اتریوم,تتر,بایننس کوین,سولانا

نرخ تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال به ۴۸.۵۸ درصد رسیده است

داده‌های موجود نشان می‌دهد که نرخ تسلط بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون به ۴۸.۵۸ درصد رسیده است و اتریوم با نرخ تسلط ۱۹.۵۸ درصدی خود بعد از آن قرار دارد. تتر و بایننس کوین نیز به‌ترتیب با نرخ تسلط ۷ و ۴.۳۱ درصدی خود رتبه‌های سوم و چهارم را از آن خود کرده‌اند.

خبر - ۴ هفته پیش
صندوق بازنشستگی,انتاریو,ارزهای دیجیتال,OTPP,FTX,صرافی,سقوط

صندوق بازنشستگی معلمان انتاریو قصد دارد برای مدتی از بازار ارزهای دیجیتال فاصله بگیرد

گزارش‌های جدید فایننشال تامیز (Financial Times) نشان می‌دهد که صندوق بازنشستگی معلمان انتاریو (OTPP) بعد از ضرر ۹۵ میلیون دلاری خود به‌خاطر سقوط صرافی اف‌تی‌ایکس (FTX)، قصد دارد برای مدتی فاصله‌اش را با بازار ارزهای دیجیتال حفظ کند.

خبر - ۱ ماه پیش
ترایب کپیتال,صرافی,FTX

شرکت ترایب کپیتال ممکن است تا ۲۵۰ میلیون دلار به کمپین بازگشایی صرافی FTX اختصاص دهد

بلومبرگ در گزارشی عنوان داشته است که شرکت ترایب کپیتال می‌تواند بخشی از حمایت‌های مالی برای آغاز به کار مجدد صرافی FTX را تامین کند و این صرافی فعالیت خود را از سر بگیرد.

خبر - ۱ ماه پیش
سولانا,ساگا,گوشی‌ هوشمند,سولانا لبز‌

تاریخ عرضه تلفن همراه سولانا به بازار مشخص شد

شرکت سولانا لبز‌(Solana Labs) ، سازنده اکوسیستم بلاک‌چینی سولانا، اعلام کرده که گوشی‌ هوشمند ساگا (Saga) از تاریخ ۸ می (۱۸ اردیبهشت) برای خرید عموم در دسترس خواهد بود و دستگاه‌های پیش‌فروش شده نیز از تاریخ ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) ارسال خواهند شد.

خبر - ۱ ماه پیش
وزارت دادگستری آمریکا,سم بنکمن فرید,FTX

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سم بنکمن فرید فقط باید از تلفن‌های تاشو استفاده کند

وزارت دادگستری آمریکا در طرح جدید خود پیشنهاد داده است که سم بنکمن فرید نباید از تلفن هوشمند، تبلت، رایانه و هر نوع پلتفرم بازی ویدیویی یا دستگاهی که امکان چت و ارتباط صوتی را می‌دهد، استفاده کند. طبق پیشنهادات این سازمان، او تنها می‌تواند از تلفن‌های تاشو یا تلفن‌های هوشمند و غیرهوشمندی استفاده کند که نمی‌توانند به اینترنت متصل شوند یا قابلیت اتصال به اینترنت در آن‌ها غیرفعال شده است.

خبر - ۲ ماه پیش
بایننس,فوربز,FTX,صرافی,استیبل کوین,BUSD

بایننس ادعای سؤاستفاده از ۱.۸میلیارد دلار وجوه کاربران را رد کرد

رسانه فوربز اخیراً مدعی شده بود که صرافی بایننس ۱.۷۸ میلیارد دلار استیبل کوین را که در نقش وثیقه و پشتیبان BUSD بوده است، به صندوق‌های تأمینی انتقال داده و با این کار مرتکب تخلفی مشابه صرافی FTX شده است. بایننس اما ارتکاب هرگونه تخلف مرتبط را رد کرده است و سخنگوی این صرافی می‌گوید تراکنش‌هایی که فوربز به آنها اشاره کرده صرفاً بخشی از فرایند صدور صورت‌حساب داخلی این مجموعه بوده است و تأثیری بر پشتوانه دارایی‌های کاربران ندارد.

خبر - ۲ ماه پیش
اتریوم,کارمزد,NFT,FTX,گلس‌نود,گس

افزایش کارمزد شبکه اتریوم هم‌زمان با رشد فعالیت در بازار NFTها

طبق داده‌های گزارش گلس‌نود، میانه هزینه گس پرداختی برای تراکنش‌های اتریوم در ۹ ماه گذشته به‌طور تقریبی ۱۰ تا ۲۰ گیگا‌وی بوده است. در این ماه، هزینه گس به ۳۸ گیگا‌وی افزایش یافته است که نسبت به رویداد‌های نزولی مانند سقوط صرافی FTX در ماه آبان (۳۶ گیگا‌وی) نیز بیشتر است. به‌طور مشخص، گس مورد استفاده در معاملات NFT اتریوم طی ۲ ماه متوالی ۹۷درصد افزایش یافته و به سطحی نزدیک شده است که در زمان شکوفایی این بازار در اواسط سال ۲۰۲۱ تا اواسط سال ۲۰۲۲ (۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱) مشاهده کردیم.

خبر - ۲ ماه پیش
FTX,صرافی,ورشکستگی,سم بنکمن فرید,هک,ژاپن

کاربران ژاپنی صرافی FTX موفق به دریافت دارایی‎‌های خود شدند

در حالی که مشتریان FTX در سراسر جهان بی‌صبرانه منتظر برگزار شدن و به نتیجه رسیدن دادگاه FTX و سم بنکمن فرید (SBF) هستند، کاربران شعبه ژاپن صرافی FTX شروع به برداشت کامل دارایی خود کرده‌اند.

خبر - ۲ ماه پیش