صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال در سال ۲۰۲۲ بیش از ۹۰درصد ضرر کرده است

نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۲۰۲۲ حدود ۹۱.۴درصد از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است. مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است. به‌طور دقیق‌تر، این صندوق ۱۰درصد از دارایی‌های خود را در صرافی مذکور قرار داده بود و با بودجه زیادی روی ارزهای دیجیتال سولانا، اف‌تی‌ایکس توکن و سروم سرمایه‌گذاری کرده بود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

مولتی‌کوین کپیتال,صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال,ضرر,FTX,سولانا,سروم

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، بر اساس نامه‌ای که صندوق تأمینی مولتی‌کوین کپیتال (Multicoin Capital) به سرمایه‌گذارانش فرستاده، این صندوق در سال ۲۰۲۲، ۹۱.۴ از سرمایه‌گذاری‌های خود را از دست داده است.

مولتی‌کوین کپیتال دلیل ضرر شدید خود را به سال پرتلاطم ۲۰۲۲ و همچنین تأثیرات مستقیم و غیرمستقیم ناشی از سقوط صرافی «FTX» نسبت داده است.

در این نامه آمده است:

«در حالی که صندوق [تأمینی مولتی‌کوین کپیتال] با موفقیت از چالش های فاجعه‌بار لونا و تری اروز کپیتال در اوایل سال عبور کرد، ما از افشاگری‌های فاجعه بار در مورد [صرافی] FTX و تاثیرات آن در بازار نتوانستیم عبور کنیم. پس از یک سال قابل توجه در سال ۲۰۲۱، عملکرد ما در سال ۲۰۲۲ بدترین عملکرد از زمان آغاز کار بود.»

در نامه ای جداگانه به سرمایه گذاران در نوامبر گذشته، مولتی‌کوین کپیتال وضعیت مالی صندوق تامینی خود را توضیح داد و فاش کرد که ۱۰ درصد از دارایی های این صندوق در FTX گیر کرده است و همچنین در معرض خطر سقوط ارزش ارزهایی مانند «FTT» ، سولانا و «SRM» قرار دارد.

مولتی‌کوین کپیتال به سرپرستی شریک مدیریت کایل سامانی، استراتژی صندوق تامینی خود را در اکتبر ۲۰۱۷ راه اندازی کرد. این شرکت همچنین سه صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر را اداره می کند و در صرافی FTX که اکنون ورشکسته شده است، سرمایه گذاری کرده بود.

ضررهای مولتی کوین در سال ۲۰۲۲ ناشی از دارایی‌های گیر کرده در FTX و توکن‌هایی است که مستقیماً تحت تأثیر FTX قرار دارند، از جمله توکن این صرافی یعنی «FTT». طبق این نامه، در نوامبر ۲۰۲۲، این شرکت به سرعت یک جیب جانبی (نقطه ای از صندوق اصلی) برای دارایی های تحت تأثیر FTX ایجاد کرد. این شامل دارایی های گیر کرده در بورس می شود که اکنون در دام فرآیندهای ورشکستگی قرار گرفته اند. جیب کناری همچنین شامل دارایی های مولتی کوین بود که درست قبل از سقوط از FTX برداشته شده بود، که در نامه می گوید ممکن است توسط املاک FTX بازپس گیری شود.

در این نامه همچنین توضیح داده شده است که مولتی کوین اقدامات جدیدی را برای «کاهش خطرات طرف مقابل» انجام داده است. این شرکت تنها ۴۸ ساعت دارایی های معاملاتی را در یک صرافی نگه می دارد، شیوه های مدیریت وثیقه را تعدیل می کند تا میزان وثیقه نگهداشته شده در مبادلات را برای موقعیت های مشتقه کاهش دهد، و برای تنوع بخشیدن به ریسک نگهداری، با متولیان اضافی همکاری می کند.

مولتی کوین می گوید در استراتژی بلندمدت خود ثابت می ماند و سعی نمی کند بازار را زمان بندی کند.

لینک کوتاه: b2n.ir/h53275 

 

درخواست سام بنکمن فرید برای آزاد شدن از زندان رد شد
احتمال فروش ۳.۴ میلیارد دلار دارایی‌ صرافی FTX
شرکت ویزا از بلاک‌چین سولانا برای تسهیل تسویه حساب‌های بین‌المللی استفاده خواهد کرد
مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گوید که سولانا یادآور بازار نزولی اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است
صرافی FTX برنامه‌‌ راه‌اندازی مجدد برای مشتریان بین‌المللی خود را تأیید کرد

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

خبر خوب برای متقاضیان وام / سقف وام افزایش یافت

title

حداکثر مجموع اصل تسهیلات خرد قابل پرداخت به هر مشتری در هر مؤسسه اعتباری به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت. به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک در بخشنامه‌ای به شبکه بانکی دستورالعمل اجرایی اعطای تسهیلات خرد را ابلاغ کرد در این بخشنامه آمده است، از تاریخ ابلاغ این دستورالعمل، بانک‌ها و مؤسسات اعتباری موظف هستند، تسهیلات خرد اعطایی را بر اساس شرایط، امتیاز اعتباری، رتبه اعتباری داخلی و سقف اعتبار مشتری در قالب قراردادهای فروش اقساطی، اجاره به شرط تملیک، مرابحه، جعاله و قرض‌الحسنه به مشتری پرداخت نماید.

مطالب مرتبط

صرافی,FTX,فروش

احتمال فروش ۳.۴ میلیارد دلار دارایی‌ صرافی FTX

صرافی FTX احتمالا اجازه فروش ۳.۴ میلیارد دلار از دارایی‌های خود را تا ۲ روز دیگر از دادگاه دریافت می‌کند، اما در هر صورت نمی‌تواند همه آن‌ها را به صورت یک جا به فروش برساند. به نظر می‌ٰرسد تلاش‌های مدیران جدید این صرافی برای بازیابی دارایی‌های آن همچنان ادامه دارد و این پلتفرم در جدیدترین اقدام خود از لیر زیرو لبز (LayerZero Labs)، توسعه‌دهنده پروتکل «LayerZero» شکایت کرده است.

خبر - ۲ هفته پیش
ویزا,بلاک‌چین,سولانا,تسویه حساب‌های بین‌المللی,USDC,انتقال پول

شرکت ویزا از بلاک‌چین سولانا برای تسهیل تسویه حساب‌های بین‌المللی استفاده خواهد کرد

شرکت ویزا اعلام کرد به عنوان یکی از اولین شرکت‌های پرداختی در جهان، به طور مستقیم از بلاک‌چین سولانا برای تسهیل تراکنش‌های بین‌المللی و انتقال پول با استفاده از استیبل کوین USDC استفاده خواهد کرد.

خبر - ۲ هفته پیش
گلدمن ساکس,اتریوم,سولانا,SOL,مصاحبه

مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گوید که سولانا یادآور بازار نزولی اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است

رائول پال، مدیر سابق گلدمن ساکس می‌گوید که سولانا (SOL) یادآور بازار نزولی اتریوم در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ است. در یک مصاحبه جدید، بنیان‌گذار «Real Vision» می‌گوید که سولانا، که دومین سرمایه‌گذاری سنگین پرتفوی ارز دیجیتال اوست، به احتمال زیاد در شرف تکرار بهبود چشمگیر اتریوم از بازار نزولی به اوج‌های جدید چند سال پیش است.

خبر - ۱ ماه پیش
صرافی,FTX,ورشکستگی,FTT

صرافی FTX برنامه‌‌ راه‌اندازی مجدد برای مشتریان بین‌المللی خود را تأیید کرد

مدیران ورشکستگی FTX طرح پیشنهادی را ارائه کرده‌اند که مسیری را برای راه‌اندازی مجدد این صرافی فراهم می‌کند. این پیشنهاد، طلبکاران را به دسته «مشتریان دات کام» یا همان مشتریان بین‌المللی، مشتریان شعبه ایالات متحده، مشتریان صرافی NFT و در نهایت به طلبکاران بدون وثیقه، با وثیقه و مطالبات تبعی تقسیم می‌کند. برنامه راه‌اندازی مجدد صرافی درصورت تأیید، صرفاً مختص مشتریان بین‌المللی خواهد بود. طبق این طرح، سرمایه‌گذاران توکن FTT نیز چیزی دریافت نخواهند کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
ویتالیک بوترین,ارزهای دیجیتال,اتریوم,سولانا

ویتالیک بوترین: نحوه برخورد مقامات آمریکایی با ارزهای دیجیتال را نمی‌پسندم

ویتالیک بوترین، هم‌بنیان‌گذار اتریوم، اخیراً گفته است نحوه برخورد مقامات آمریکایی با پروژه‌های ارز دیجیتال از جمله سولانا را نمی‌پسندد و نسبت به این رفتار احساس بدی دارد. او همچنین گفته است اگر این برخوردهای قانونی در نهایت به حذف سایر پروژه‌ها از صرافی‌ها منجر شود، آن را یک برد شرافتمندانه برای اتریوم نمی‌داند و احتمالاً نمی‌توان آن را در بلندمدت به‌عنوان یک پیروزی در نظر گرفت.

خبر - ۲ ماه پیش
بیت کوین,BTC,قیمت تحقق‌یافته بیت کوین,FTX,گلس‌نود

قیمت تحقق‌یافته بیت کوین به بالاترین حد خود در سال ۲۰۲۳ رسید

بر اساس داده‌های گلس‌نود، قیمت تحقق‌یافته بیت کوین در حال حاضر به ۲۰٬۳۰۰ دلار رسیده که بالاترین رقم از زمان فروپاشی صرافی FTX بوده و این روند همچنان در حال افزایش است.

خبر - ۲ ماه پیش
صرافی,FTX,جان جی ری,سم بنکمن فرید

صرافی FTX تاکنون ۷میلیارد دلار از دارایی‌های خود را بازیابی کرده است

جان ری، مدیرعامل صرافی FTX با انتشار دومین گزارش از بدهکاران این صرافی اعلام کرد که FTX تاکنون حدود ۷میلیارد دلار از دارایی نقدی خود را بازیابی کرده است و تلاش برای افزایش این وجوه ادامه دارد. در حال حاضر، بدهکاران FTX، ارزش دارایی‌های اختلاص‌شده مشتریان را حدود ۸.۷میلیارد دلار برآورد می‌کنند.

خبر - ۳ ماه پیش
رابین‌هود,پالیگان,کاردانو,سولانا

رابین‌هود پشتیبانی از پالیگان، کاردانو و سولانا را متوقف می‌کند

پلتفرم معاملاتی رابین‌هود اعلام کرده است که از ۲۹ ژوئن (۸ تیر) پشتیبانی از سه ارز دیجیتال پالیگان، کاردانو و سولانا را متوقف می‌کند.

خبر - ۳ ماه پیش
بایننس,صرافی,وثیقه,FTX

بایننس به‌دنبال فراهم‌کردن امکان نگهداری وثیقه معاملات در بانک است

به گزارش بلومبرگ، صرافی بایننس در حال بررسی راه‌حلی بالقوه برای کاهش ریسک طرف مقابل از طریق فراهم‌کردن امکان نگهداری وثیقه برخی از مشتریان نهادی به جای این پلتفرم در بانک است.

خبر - ۳ ماه پیش