نمایندگان کنگره آمریکا معتقدند فدرال باید تدابیر سخت‌گیرانه‌تری علیه استخراج ارزهای دیجیتال داشته باشد

براساس مجموعه‌ای از نامه‌های ارسال شده به آژانس‌های مختلف فدرال، نمایندگان کنگره ایالات‌متحده به‌دنبال آن هستند که شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را مجبور به انتشار اطلاعاتی درباره میزان مصرف انرژی و همچنین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای کنند. نامه‌های ارسال شده توسط تعدادی از اعضای کنگره آمریکا از حزب دموکرات امضا شده است و تاکید می‌کند که فدرال باید از قدرت خود برای اعمال تدابیر سخت‌گیرانه علیه تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال و کشف آنچه پشت درهای بسته می‌گذرد، استفاده کند.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

کنگره آمریکا,استخراج ارزهای دیجیتال,گازهای گلخانه‌ای,حزب دموکرات

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از «livebitcoinnews»، براساس مجموعه‌ای از نامه‌های ارسال شده به آژانس‌های مختلف فدرال، نمایندگان کنگره ایالات‌متحده به‌دنبال آن هستند که شرکت‌های استخراج ارزهای دیجیتال را مجبور به انتشار اطلاعاتی درباره میزان مصرف انرژی و همچنین میزان تولید گازهای گلخانه‌ای کنند.

آیا شرکت های استخراج ارز دیجیتال دچار مشکل خواهند شد؟

در سال‌های اخیر پس از اتفاقاتی مانند اعمال ممنوعیت هایی توسط چین بر فعالیت‌های استراج ارز دیجیتال، ایالات متحده تبدیل به «بهشتی امن» برای این شرکت ها شده است. اخیراً نگرانی‌های زیادی در مورد استخراج ارز دیجیتال وجود دارد و افراد زیادی از جمله مقامات کشورها معتقدند که استخراج ارزهای دیجیتال آسیب‌های جبران‌ناپذیری به محیط زیست وارد می‌کند.

گزارش‌های متعددی در سال‌های اخیر منتشر شده است که ادعا می‌کنند صعنت استخراج ارزهای دیجیتال نسبت به بسیاری از کشورهای در حال توسعه انرژی بیشتری مصرف می‌کند، در حالی که سایر افراد بلندپایه در حوزه ارزهای دیجیتال، مانند ایلان ماسک، اعلام کرده‌اند که نمی‌توانند به طور کامل به بیت‌کوین متعهد شوند مگر اینکه اطلاعات بیشتری در مورد آن افشا شود.

نامه‌ای که اخیراً توسط چندین عضو کنگره از جمله الیزابت وارن، جرد هافمن، دیک دوربین و رشیده طلیب (همه دموکرات‌ هستند) امضا و به آژانس‌های ملی در سراسر کشور ارسال شده، بیان می‌کند که این آژانس‌ها باید از اختیارات خود برای اجرای اقدامات سخت‌گیرانه علیه استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

 

 افرادی هستند که ارزهای دیجیتال را معامله می کنند نه به این دلیل که از این فناوری دفاع کنند، بلکه به این دلیل که معتقدند این فناوری به آنها حریم خصوصی (و در برخی موارد ناشناس ماندن) می دهد. آنها نمی خواهند کسی به آنها بگوید که با پول خود چه کاری می توانند انجام دهند و چه کاری نمی توانند انجام دهند، دقیقاً چیزی که در قلمروهای سیستم مالی استاندارد به آنها گفته می شود.

به دموکرات ها نمی توان (و نباید) در این مورد اعتماد کرد!

همچنین، در این مرحله از بازی، حزب دموکرات نشان داده است که نمی توان به هیچ چیز مربوط به ارزهای دیجیتال اعتماد کرد. به هر حال، این همان گروهی است که صدها میلیون دلار از سم بنکمن فرید و صرافی ورشکسته  FTX گرفت، سپس وقتی این صرافی سقوط کرد، جهت عوض کرد و خواستار مقررات سختگیرانه تری شد. اما آنها در مورد بازگرداندن پول به افرادی که احتمالاً از آنها گرفته شده است چیزی نگفتند. در عوض، آن‌ها فقط می‌خواهند به دولت قدرت بیشتری بدهند و قوانین سخت‌گیرانه‌تری را بر روی تجار به بهانه حفظ امنیت و محافظت از آنها اعمال کنند.

به هیچ وجه نمی‌توانستند با FTX روابط نزدیکی داشته باشند و متوجه نباشند که اتفاقی در حال رخ دادن است!

اعمال تدابیر سخت‌گیرانه علیه تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال می تواند یک فاجعه برای صنعت ارزهای دیجیتال باشد و احتمالاً هر نوع رشدی را در آینده متوقف خواهد کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/u28065 

 

نماینده کنگره آمریکا: با تصویب قانون میکا اکنون شرایط فضای وب ۳ در اروپا بهتر از آمریکا است
برایان آرمسترانگ: قانون‌گذاران کنگره آمریکا باید دست به کار شوند
رییس کمیسیون SEC توسط کنگره آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت؛ آیا اتریوم اوراق بهادار است؟
نماینده سابق کنگره آمریکا: سقوط بانک سیگنچر پیامی تهدیدآمیز از طرف آمریکا برای دیگر بانک‌ها بود

نظرات

در نوبیتکس می‌توانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتال هم درآمد داشته باشی.

ثبت‌نام و شروع سرمایه‌گذاری

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

توسعه مدل هوش مصنوعی جدیدی که می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهد

title

محققان بریتانیایی مدل هوش مصنوعی جدیدی را توسعه داده‌اند که می‌تواند با دقت بالایی سرطان ریه را در مراحل اولیه تشخیص دهد. این مدل می‌تواند منجر به تشخیص سریع‌تر بیماری و شروع زودتر درمان شود. سرطان سالانه جان نزدیک به ۱۰ میلیون نفر را در سراسر جهان می‌گیرد. در بسیاری از مواقع، درصورت تشخیص به‌موقع بیماری و شروع درمان می‌توان جان افراد را نجات داد. بنابراین دانشمندان زیادی می‌خواهند این بیماری را در مراحل اولیه تشخیص دهند.

منبع :

مطالب مرتبط

برایان آرمسترانگ,کنگره آمریکا,صرافی,کوین بیس,کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده

برایان آرمسترانگ: قانون‌گذاران کنگره آمریکا باید دست به کار شوند

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل صرافی کوین بیس، اعلام کرده است که قانون‌گذاران آمریکایی باید وارد عمل شوند و به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اجازه ندهند که صنعت دارایی‌های دیجیتال را از این کشور بیرون کند. او به ۱.۲ میلیون دنبال‌کننده خود در توییتر گفته که کوین ‌بیس اخیراً با SEC ملاقات کرده و از این سازمان خواسته است تا قوانین موردنیاز برای افزایش وضوح نظارتی شرکت‌های فعال در بازار ارزهای دیجیتیال را ارائه کند.

خبر - ۱ ماه پیش
SEC,کنگره آمریکا,اتریوم,گری گنسلر,کمیسیون بورس و اوراق بهادار

رییس کمیسیون SEC توسط کنگره آمریکا مورد انتقاد قرار گرفت؛ آیا اتریوم اوراق بهادار است؟

شب گذشته گری گنسلر، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار در کنگره آمریکا حاضر شد و به سوالات نمایندگان در خصوص اقدامات این نهاد در برابر صنعت ارزهای دیجیتال پاسخ داد. در این جلسه، رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا با سوالاتی مانند اوراق بهادار شمردن برخی ارزهای دیجیتال مانند اتریوم مواجه شد که تقریبا برای هیچ کدام پاسخ قاطعانه‌ای در آستین نداشت و با انتقاد شدید نمایندگان روبه‌رو شد.

خبر - ۱ ماه پیش
کنگره آمریکا,سقوط,بانک سیگنچر

نماینده سابق کنگره آمریکا: سقوط بانک سیگنچر پیامی تهدیدآمیز از طرف آمریکا برای دیگر بانک‌ها بود

بارنی فرانک، نماینده سابق کنگره و عضو هیئت مدیره بانک سیگنچر، توضیح داد که سقوط اخیر این بانک عمداً توسط دولت فدرال انجام شد تا به بانک‌های دیگر این پیام را بدهد که نمی‌توانند و نباید نزدیک به دارایی‌های دیجیتال بروند.

خبر - ۱ ماه پیش
کمیسیون خدمات عمومی نیویورک,شکایت,PSC,استخراج ارزهای دیجیتال,دیجی هوست

فعالان محیط‌زیست از کمیسیون خدمات عمومی نیویورک شکایت کرده‌اند

کمیسیون خدمات عمومی نیویورک (PSC) در ۱۳ ژانویه (۲۳ دی) به‌دلیل تأیید فعالیت تأسیسات استخراج ارزهای دیجیتال در این ایالت شکایت کرده‌اند. به‌گفته گاردین، PSC مسئول سامان‌دهی خدمات رفاهی است و در سپتامبر ۲۰۲۲ (شهریور ۱۴۰۱) اجازه تبدیل نیروگاه برق به مرکز استخراج ارزهای دیجیتال با مدیریت شرکت کانادایی دیجی هوست (Digihost) را صادر کرده است. اکنون شاکیان مدعی هستند که این تأییدیه قانون آب‌وهوای نیویورک در سال ۲۰۱۹، با هدف کاهش ۸۵ درصدی انتشار گازهای گلخانه‌ای تا سال۲۰۵۰ و افزایش نیروی برق بدون آلایندگی تا سال ۲۰۴۰ را نقض می‌کند.

خبر - ۴ ماه پیش
استخراج ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,محمد مخبر,آیین‌نامه,داخلی

مصوبه جدید دولت برای استخراج ارزهای دیجیتال منتشر شد

محمد مخبر، معاون اول رئیس‌جمهور، روز گذشته طی نامه‌ای مصوبه جدید هیئت وزیران درباره استخراج ارزهای دیجیتال را ابلاغ کرد. گفتنی است این آیین‌نامه که در ۶ شهریور امسال در دولت به تصویب رسیده، شامل دستورالعمل‌هایی برای مزارع استخراج و دیگر فعالان صنعت ماینینگ کشور است.

خبر - ۶ ماه پیش
استخراج ارزهای دیجیتال,قانون گذاری,بیت کوین,اتریوم,مجلس

گزارش مجلس در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال منتشر شد

مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی گزارشی در خصوص استخراج ارزهای دیجیتال منتشر کرده است که در انتهای آن به این نتیجه رسیده که کمتر از ۱۰ درصد کسری برق کشور مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال است و همچنین سیاست ممنوعیت استخراج ارزهای دیجیتال سیاستی شکست خورده است.

خبر - ۱۲ ماه پیش
کنگره آمریکا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,ارز دیجیتال بانک مرکزی,بلاک چین

کنگره آمریکا امسال بیش از ۵۰ لایحه مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه کرده است

یکی از مقامات قبلی شرکت بیمه سپرده فدرال آمریکا مقاله‌ای منتشر کرده است که در آن به بیش از ۵۰ لایحه مرتبط با دارایی‌های دیجیتال که سیاست‌های قانون‌گذاری ارز های دیجیتال، بلاک چین و ارز دیجیتال بانک مرکزی را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در سال ۲۰۲۲ ارائه شده‌اند، اشاره کرده است.

خبر - خیلی وقت پیش
آمریکا,استخراج ارزهای دیجیتال,بیت‌ریور,تحریم,روسیه

آمریکا شرکت استخراج ارزهای دیجیتال بیت‌ریور را تحریم کرد

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز چهارشنبه شرکت روسی استخراج‌کننده ارزهای دیجیتال بیت‌ریور (BitRiver) و ۱۰ شرکت تابعه آن را به لیست تحریم‌های خود افزوده است. این اقدام نشان‌دهنده افزایش فشار علیه صنعت استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه است و وزارت خزانه‌داری آمریکا نیز به هیچ ارتباط خاصی بین شرکت بیت‌ریور و حکومت روسیه اشاره نکرد. شرکت بیت‌ریور بزرگترین ارائه‌دهنده خدمات استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه است.

خبر - خیلی وقت پیش
توانیر,قانون گذاری,داخلی,استخراج ارزهای دیجیتال

مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج: حبس ماینرهای متخلف به قوانین جدید اضافه می‌شود

مجری طرح تأمین برق مراکز استخراج شرکت توانیر که زیرنظر وزارت نیرو فعالیت می‌کند، گفته در قوانین جدیدی که برای استخراج ارزهای دیجیتال در کشور پیشنهاد شده است، مجازات استخراج غیرقانونی شدید‌تر و حبس فرد متخلف نیز به آنها اضافه شده است.

خبر - خیلی وقت پیش