وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی است

به گزارش وال استریت ژورنال، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی در سال گذشته است که احتمال شکایت کیفری علیه خالق این استیبل کوین، دو کوان را افزایش می‌دهد. پیش از این، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در شکایتی مدنی کوان و ترافورم لبز را به گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران در مورد خطرات ترایو‌اس‌دی متهم کرده بود.

vahab_svrm

نویسنده : وهاب مسعودی

سردبیر تحریریه‌ی آسان بیت کوین

وزارت دادگستری آمریکا,ترایو‌اس‌دی,استیبل کوین,سقوط

title

به گزارش آسان بیت کوین و به نقل از کوین دسک، بر اساس گزارش‌های وال استریت ژورنال، به نقل از منابع آگاه، وزارت دادگستری ایالات متحده در حال بررسی سقوط استیبل کوین ترایو‌اس‌دی (TerraUSD) در سال گذشته است و این موضوع احتمال شکایت جنایی علیه دو کوان، خالق این استیبل کوین، را افزایش می دهد.

به گزارش وال استریت ژورنال، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (FBI)، از کارمندان سابق ترافورم لبز (Terraform Labs)، شرکت پشتیبان ترایو‌اس‌دی بازجویی کرده اند و به دنبال بازجویی از دیگر کارمندان این شرکت بوده اند.

پیش از این، کیمیسون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در ماه فوریه (بهمن) در شکایتی مدنی کوان و ترافورم لبز را به گمراه‌کردن سرمایه‌گذاران در مورد خطرات ترایو‌اس‌دی متهم کرده بود. به گفته منابع ژورنال، تحقیقات وزارت دادگستری زمینه های مشابهی را پوشش می دهد.

طبق گزارش جداگانه بلومبرگ به نقل از یک فرد آشنا، دادستان های فدرال منهتن همچنین در حال بررسی گفتگوهای گروهی بین شرکت های تجاری برجسته «Jump Trading Group»، «Jane Street Group» و «Alameda Research» وابسته به صرافی ورشکستهFTX  هستند.

این تحقیقات به دنبال تعیین آن است که آیا شرکت‌های مذکور در دستکاری احتمالی بازار دست داشته اند یا خیر. ترایو‌اس‌دی و توکن لونا، هر دو در نهایت سقوط کردند و یک سری از شکست‌های مهم شرکت‌های ارزدیجیتالی برجسته، از جمله سرمایه‌گذاری صندوق تامینی «Three Arrows» ، وویجر دیجیتال و FTX را رقم زدند.

وزارت دادگستری قبلاً مدعی شده بود که یک شرکت ارزدیجیتالی ناشناس، که گمان می رود جامپ باشد، یک بار قبلاً در کیفرخواست علیه سام بنکمن فرید، بنیان گذار صرافی  FTX، ترایو‌اس‌دی را نجات داده است.

وزارت دادگستری آمریکا از اظهار نظر خودداری کرد.

لینک کوتاه: b2n.ir/k75475

دو کوان در مونته نگرو دستگیر شد
شرکت سیرکل: تعداد قابل ملاحظه‌ای استیبل کوین USDC بدون پشتوانه بازخرید شد
مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد
تتر ادعای وال‌استریت ژورنال درباره جعل اسناد بانکی را رد کرد
وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سم بنکمن فرید فقط باید از تلفن‌های تاشو استفاده کند

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو آغاز شد/ عرضه خودروی اقتصادی از نیمه دوم ۱۴۰۲

title

امید قالیباف، سخنگوی وزارت صمت از آغاز تدوین دستورالعمل اجرایی واردات خودرو توسط وزارت صمت خبر داد و گفت:

«هدف از واردات خودرو تنظیم بازار خودروهای مورد تقاضای دهک‌های درامدی متوسط و پایین، انتقال فناوری و ایجاد رقابت است و حقوق ورودی نیز بر همین اساس تعیین می‌شود؛ بر این اساس نقدهایی که مبنای تعیین حقوق ورودی را درآمدزایی دولت عنوان می‌کنند وارد نیست.»

طبق برنامه ریزی انجام شده، خودروی اقتصادی تولید داخل از نیمه دوم سال آینده روانه بازار خواهد شد.

منبع : ایرنا

مطالب مرتبط

سیرکل,USDC,استیبل کوین

شرکت سیرکل: تعداد قابل ملاحظه‌ای استیبل کوین USDC بدون پشتوانه بازخرید شد

هفته گذشته استیبل کوین USDC پس از انتشار اخبار مربوط به ورشکستگی بانک سیلیکون ولی، پگ ۱ دلاری خود را از دست داد و به ۸۸ سنت سقوط کرد؛ اتفاقی که به آشفتگی قابل توجهی در بازار ارزهای دیجیتال منجر شد. پس از این ماجرا و با وعده فدرال رزرو مبنی بر آزادسازی سپرده مشتریان بانک سیلیکون ولی، بار دیگر USDC به ۱ دلار رسید. حالا شرکت سیرکل مدعی شده وضعیت استیبل کوین USDC بهبود یافته و تمامی درخواست‌های عرضه و بازخرید را پردازش کرده است.

خبر - ۲ هفته پیش
دو کوان,ترافورم لبز,لونا,کره جنوبی,سقوط لونا,USDC,چانگ پنگ ژائو

مدیر عامل بایننس: دو کوان ایده درستی داشت اما در اجرا به طرز بدی شکست خورد

فاجعه فروپاشی اکوسیستم ترا به عنوان کاتالیزوری برای بازار نزولی سال ۲۰۲۲ عمل کرد و علاوه بر آسیب به احساسات و اطمینان سرمایه‌گذاران، به ضرر چند میلیارد دلاری منجر شد و فشار نظارتی قانون‌گذاران بر بازار ارزهای دیجیتال را تشدید کرد. در ادامه بحران دنیای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳، چند روز پیش پگ دلاری استیبل کوین USDC از دست رفت. چانگ پنگ ژائو، مدیرعامل بایننس معتقد است بانک‌ها مقصر بحران در بین استیبل کوین‌ها هستند.

خبر - ۲ هفته پیش
وال‌استریت ژورنال,تتر,جعل اسناد,استیبل کوین

تتر ادعای وال‌استریت ژورنال درباره جعل اسناد بانکی را رد کرد

وال‌استریت ژورنال به‌تازگی در مقاله‌ای مدعی شده بود که تتر در جعل اسناد بانکی برای یک معامله‌گر چینی بزرگ این استیبل کوین مشارکت کرده است. تتر به جزئیات موجود در این مقاله به‌طور دقیق پاسخ نداده است، اما می‌گوید گزارش وال‌استریت ژورنال «نادرست و گمراه‌کننده» است و با وجود «حمله‌های غیرمنصفانه‌ای» که به مجموعه آنها شده است، به ارائه خدمات مرتبط با استیبل کوین‌ها ادامه خواهد داد.

خبر - ۴ هفته پیش
وزارت دادگستری آمریکا,سم بنکمن فرید,FTX

وزارت دادگستری آمریکا می‌گوید سم بنکمن فرید فقط باید از تلفن‌های تاشو استفاده کند

وزارت دادگستری آمریکا در طرح جدید خود پیشنهاد داده است که سم بنکمن فرید نباید از تلفن هوشمند، تبلت، رایانه و هر نوع پلتفرم بازی ویدیویی یا دستگاهی که امکان چت و ارتباط صوتی را می‌دهد، استفاده کند. طبق پیشنهادات این سازمان، او تنها می‌تواند از تلفن‌های تاشو یا تلفن‌های هوشمند و غیرهوشمندی استفاده کند که نمی‌توانند به اینترنت متصل شوند یا قابلیت اتصال به اینترنت در آن‌ها غیرفعال شده است.

خبر - ۴ هفته پیش
بایننس,فوربز,FTX,صرافی,استیبل کوین,BUSD

بایننس ادعای سؤاستفاده از ۱.۸میلیارد دلار وجوه کاربران را رد کرد

رسانه فوربز اخیراً مدعی شده بود که صرافی بایننس ۱.۷۸ میلیارد دلار استیبل کوین را که در نقش وثیقه و پشتیبان BUSD بوده است، به صندوق‌های تأمینی انتقال داده و با این کار مرتکب تخلفی مشابه صرافی FTX شده است. بایننس اما ارتکاب هرگونه تخلف مرتبط را رد کرده است و سخنگوی این صرافی می‌گوید تراکنش‌هایی که فوربز به آنها اشاره کرده صرفاً بخشی از فرایند صدور صورت‌حساب داخلی این مجموعه بوده است و تأثیری بر پشتوانه دارایی‌های کاربران ندارد.

خبر - ۱ ماه پیش
بریتانیا,قانون گذاری,ارزهای دیجیتال,استیبل کوین‌,PRA

بریتانیا به‌دنبال ایجاد قوانینی برای صدور و نگهداری ارزهای دیجیتال است

ویکی ساپورتا، مدیر اجرایی بانک انگلستان، در سخنرانی روز دوشنبه خود گفت که در حال برنامه‌ریزی قوانینی برای صدور و نگهداری دارایی‌های دیجیتال است. این کشور در تلاش است تا رویکرد خود را در مورد ارزهای دیجیتال، از جمله استیبل کوین‌ها و سایر دارایی‌های دیجیتال که می‌تواند برای ثبات مالی خطرآفرین باشد، تقویت کند. دولت بریتانیا در حال حاضر در حال رایزنی در مورد رویکرد نظارتی خود است.

خبر - ۱ ماه پیش
بایننس یو‌اس‌دی,کوین‌گیکو,بایننس,استیبل کوین,صرافی

بیش از ۲میلیارد دلار بایننس یو‌اس‌دی در ۷ روز گذشته سوزانده شده است

عرضه بایننس یو‌اس‌دی طی ۷ روز گذشته ۱۸.۲درصد برابر با ۲.۲۷میلیارد دلار کاهش یافته و به ۱۰.۸۴میلیارد دلار رسیده است. طبق داده‌های کوین‌گیکو، حجم عظیم تبدیل بایننس یو‌اس‌دی به دلار آمریکا باعث شده است تا این استیبل کوین از لیست ۱۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار خارج شود. صرافی بایننس در ۲۲ فوریه (۳ اسفند)، ۲میلیارد دلار بی‌یو‌اس‌دی آزاد را در بی‌ان‌بی چین را سوزاند تا همان مقدار وثیقه در شبکه اتریوم را آزاد کند. پس از دستور به پکسوس برای توقف صدور بی‌یو‌اس‌دی، این استیبل کوین شاهد کاهش حدود ۵میلیارد دلاری عرضه خود بوده است.

خبر - ۱ ماه پیش
BUSD,استیبل کوین,بایننس,صرافی,سقوط

استیبل کوین BUSD در صرافی بایننس برای لحظاتی تا ۲۰ سنت سقوط کرد

استیبل کوین BUSD برای لحظاتی در صرافی بایننس در جفت معاملاتی خود با استیبل کوین «DAI» تا ۲۰ سنت سقوط کرد.

خبر - ۱ ماه پیش
کمیسیون بورس آمریکا,SEC,دو کوان,ترافرم لبز,کلاهبرداری,شکایت,استیبل کوین‌

شکایت کمیسیون بورس آمریکا از دو کوان و ترافرم لبز

کمیسیون بورس و اوراق بهادار در بیانه‌ای اعلام کرد که از ترافورم لبز و بنیان گذار آن، دو کوان به اتهام سازمان‌دهی یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری ارز دیجیتال شکایت کرده است. این کمیسیون با اشاره به سقوط استیبل کوین یو‌اس‌تی‌سی و ارز دیجیتال وابسته به آن، ترا لونا کلاسیک اظهار داشت که کوان و شرکتش مجموعه‌ای به‌هم‌پیوسته از اوراق بهادار ارز دیجیتال را عرضه کرده و فروخته‌اند که بسیاری از آنها تراکنش‌های ثبت‌ نشده بوده‌اند. گری گنسلر در این بیانیه‌ گفت که کوان و ترافورم در ارائه اطلاعات کامل، منصفانه و واقعی به مردم ناموفق بوده‌اند.

خبر - ۱ ماه پیش