وضعیت بازار: بیت کوین خود را بالاتر از ۳۰,۰۰۰ دلار نگه داشته، اما نمودار قیمت آن زیبا به نظر نمی‌رسد

روند و احساسات بازار هر دو نزولی به نظر می‌رسد و علاوه بر بیت کوین، تتر نیز تحت فشار قرار گرفته است.

sutun

نویسنده : مهدی نادری

عضو تحریریه‌ی آسان بیت کوین

تحلیل بیت کوین,تحلیل ارزهای دیجیتال,ارز دیجیتال,خرید تتر,قیمت تتر

title

پس از اینکه بیت کوین به پایین‌ترین قیمت خود در هفته‌های گذشته، یعنی ۳۱,۰۰۰ دلار، افت کرد، اصلاحی رخ داد و قیمت به ۳۲,۲۰۰ دلار بازگشت.

گزارشی در کوین دسک منتشر شده که می‌گوید طبق گفته گفته مویا (Moya)، تحلیلگر ارشد بازار  در اوآندا (Oanda)، بانک آمریکا معاملات بازار آتی بیت کوین را برای برخی از مشتریان خود ممکن ساخته است.

مویا در ایمیلی نوشت:

«این یک تعهد بزرگ برای دومین بانک بزرگ آمریکا است، و نشان‌دهنده این است که معاملات ارزهای دیجیتال از جایگاه مستحکمی برخوردار است.»

او افزود:

«در وال استیریت، اگر یک بانک در انجام یک کار ریسکی فرصتی ببیند، بقیه افراد به راحتی پیروی از آن اقدام را توجیح می‌کنند.»

تحلیلگران بازار معتقدند بیت کوین ممکن است درحال آماده شدن برای یک بریک‌اَوت به بالا یا پایین است، زیرا طی ۸ هفته گذشته، بیت کوین به صورت رنج در محدوده ۳۰,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار در حال معامله شدن بوده است.

نگرانی اصلی افت قیمت بیت کوین به زیر ۳۰,۰۰۰ دلار است، زیرا این حمایت بار روانی بسیار سنگینی دارد و در صورت شکسته شدن، فروش گسترده دیگری رقم خواهد خورد.

ویلیام کلمنته سوم (William Clemente III)، تحلیلگر بلاک‌چین، جمعه را در خبرنامه آنتونی پمپلیانو نوشت:

«حرکتی بزرگ در راه است.»

او افزود:

«از لحاظ تئوریک، ما می‌توانیم در چند روز آینده منتظر این حرکت بزرگ باشیم، اما رخ دادن آن ممکن است حدود ۳ خفته به طول بیانجامد.»

به گفته ماتی گریناسپن (Mati Greenspan)، بنیانگذار شرکت ارز دیجیتال و صرافی «QuantumEconomics»، بر اساس ظاهر نمودار قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد که این بریک‌اَوت رو به پایین باشد.

گرین‌اسپن گفت:

«در حال حاضر نمودار بیت کوین بسیار زشت به نظر می‌رسد.»

او افزود:

«‌شیب رو به پایین که طی چند روز گذشته شکل گرفته است این پیام را می‌دهد که ظاهراً نیروهای گرانشی خواستار آزمایش مجدد حمایت ۲۰,۰۰۰ دلار، که زمانی اوج قیمت بود، هستند. در اصطلاحات تکنیکال، این رویداد با عنوان کاپیتولاسیون شناخته می‌شود.»

«Circle» و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال

در اوایل این ماه، «Circle»، شرکتی که صاحب استیبل کوین سریع‌الرشد USDC است، اعلام کرد که به کمک معامله‌ای با یک شرکت خرید خاص (SPAC)، به یک شرکت سهامی عمومی به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار تبدیل خواهد شد.

چارلی موریس (Charlie Morris)، بنیانگذار شرکت مدریت سرمایه «ByteTree»، حدس زد که این رویداد میتواند منجر به کشانده شدن سرمایه‌گذاران بیشتری  به بازار ارزهای دیجیتال شود.

موریس در خبرنامه هفتگی خود در ۱۴ ژوئن نوشت:

«این [سهام] بدون شک سهام اولیه برای افراد محتاط است»

با توجه به رشد بسیار سریع USDC، مقاومت دربرابر این سهام برای سرمایه‌گذاران بزرگ احتمالاً سخت خواهد بود: مقدار عرضه این استیبل کوین از ۳.۹ میلیارد دلار در اوایل امسال، به بیش از ۲۵ میلیارد دلار رسیده است.

موریس در رابطه با این موضوع نوشت:

«کاملاً واضح است که این شرکت مانند علف هرز درحال رشد است.»

طبق گفته موریس، چیزی که این سهام را جذاب می‌کند، این است که USDC «مانند سوخت برای ارزهای دیجیتال است، اما هیچ‌کدام از نوسانات شدید این بازار را ندارد، که باعث می‌شود این سهام منطقه امنی برای سرمایه‌گذاران، مدیران دارایی یا استخراج‌گرانی باشد که ثروتشان با ارزهای دیجیتال گره خورده است.»

اما این می‌تواند فقط شروع ماجرا باشد:

«دنیای قدیمی در هر صورت تمام این سهام‌ها را خواهد خرید، برای همین است که صندوق‌های شاخص من را شگفت‌زده می‌کنند. آنها هر سهامی که پیش رویشان باشد را می‌خرند، این یعنی که سرمایه‌گذارانی که به سختی تلاش می‌کنند تا از بازار ارزهای دیجیتال دوری کنند، در آخر سهام این بازار را می‌خرند. در آینده نزدیک، همه در ارزهای دیجیتال و سهام آن سرمایه‌گذاری خواهند کرد، خوشتان بیاید یا نه، سهام «Circle» مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.»

 


 

از تتر چه خبر؟

در اواخر ماه مه (خرداد)، درست زمانی که بیت کوین درحال پایین آمدن از اوج قیمت خود بود، رشد موشک‌وار ارزش بازار تتر (USDT) ناگهان متوقف شد.

طبق گفته تحلیل‌گران و فعالان بازار، این توقف ناگهانی نشان‌دهنده آن است که پرمعامله‌ترین ارز دیجیتال جهان شاهد تهدید تسلط خود توسط ۳ چالش بزرگ است؛ هر ۳ این چالش‌ها دست به دست هم داده‌اند تا مانعی سر راه تتر باشند.

۱- ممنوعیت گسترده ارزهای دیجیتال و پول‌شویی در چین، جریان ارزهای فیات به کارگزاران فرابورس ارزهای دیجیتال را خفه کرده است، در همین حال، افت قیمت بیت کوین انگیزه سرمایه‌گذاران را کاسته است. راشل لین (Rachel Lin)، معاون سابق رئیس جمهور و هم‌بنیانی‌گذار شرکت سرمایه گذاری ارز دیجیتال ماتریکسپورت (Matrixport) مستقر در سنگاپوربازار، در این باره گفت:

«تتر در آسیا اقلب فرابورس است، و با کاهش جریان پول نقد به آن، تقاضا برای تتر کاهش شده است.»

۲- در حال حاضر، ستاره درخشان بازار استیبل کوین‌ها USDC است. جاستین سان (Justin sun)، سازنده بلاک‌چین ترون در این باره گفت:

«من معتقدم USDC شانس رقابت با تتر در بازار استیبل کوین‌ها را دارد.»

۳- اخیرا سوال‌های بسیاری توسط قانو‌ن‌گذاران و دولت‌ها در رابطه با تتر و دیگر استیبل کوین‌ها پرسیده شده است. نوئل آچسون (Noelle Acheson)، رئیس بینش بازار در «Crypto prime broker»، در این باره گفت:

«بازار سرشار از احساسات نزولی است و معامله‌گران معطل یک دلیل [برای فروش] هستند.»

او افزود:

«اکنون فصل فاد ( ترس (Fear)، عدم اطمینان (Uncertainty) و ابهام (Doubt) ) است و آسیب‌پذیر بودن تتر نیز همیشه سر زبان‌ها است.»

یکی از مدیران اجرایی تتر، با قبول این‌که تقاضای USDT کاهش یافته است، اما استدلال کرد که این روند منحصر به تتر نیست.

پائولو آردوینو (Paolo Ardoino)، مدیر ارشد فناوری تتر گفت:

«تقاضا برای تتر بالا و پایین می‌شود و جریان دارد، و در هفته‌های اخیر تحت تاثیر کاهش تقاضا قرار گرفته است.»

 


b2n.ir/n78933:لینک کوتاه 

دن مورهد: بهای بیت کوین در بازار صعودی اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است

نظرات

با‌توجه به این‌که اکثر اخباری که در طول روز به گوش ما میرسن خبرای خوبی نیستن، تحریریه آسان بیت کوین تصمیم گرفته که با انتشار روزانه یک خبرِ «واقعا خوب» حال شمارو هم کمی خوب بکنه. درضمن این خبر هیچ ربطی به حوزه ارز دیجیتال نداره...

صدرنشینی ایران با پیروزی مقتدرانه مقابل عراق

title

تیم ملی فوتبال ایران در مسابقات انتخابی جام جهانی فوتبال، عراق را سه بر صفر شکست داد و صدرنشین گروه شد. این مسابقه در قطر میزبان جام جهانی برگزار شد.

دومین پیروزی متوالی ایران مقابل عراق نه تنها باعث شد که تیم اسکوچیچ به لحاظ تعداد برد متوالی به تیم محمد مایلی‌کهن در سال ۱۹۹۶ برسد بلکه باعث شد ایران بعد از ۴۹ سال و سه ماه و ۳۰ روز، در ۹۰ دقیقه، سه گل به تیم عراق زده باشد.

تیم ملی فوتبال ایران با این نتیجه با ۶ امتیاز صدرنشین گروه A مسابقات شد و البته اسکوچیچ نیز با این برد به رکورد ۹ برد پی در پی با تیم ملی رسید.منبع : ورزش3

مطالب مرتبط

السالوادور,پذیرش بیت کوین

معاون رئیس جمهور السالوادور: کشورهای دیگر از الگوی پذیرش بیت کوین در السالوادور پیروی خواهند کرد

بر اساس گزارش رسانه محلی دیاریو لا هوئلا، فلیکس اولوا، معاون رئیس جمهور السالوادور، اخیراً پیش بینی کرده است که سایر کشورها از الگوی پذیرش بیت کوین در کشورش پیروی خواهند کرد.

خبر - ۱۶ ساعت پیش
اوج تاریخی,ATH

بیت کوین ۶۰,۰۰۰ دلاری در آستانه ثبت یک رکورد هفتگی

داده‌های کوین تلگراف مارکت و تریدینگ ویو نشان داد که بهای بیت کوین در طول آخر هفته متغیر بوده و باقی ماندن بالای قیمت ۶۰,۰۰۰ دلار بسیار مهم است تا بتواند در روزهای آینده اوج قیمتی جدیدی را ثبت کند.

خبر - ۱۶ ساعت پیش
بیت کوین,پیش‌بینی

دن مورهد: بهای بیت کوین در بازار صعودی اخیر ۱۰۰ درصد افزایش داشته است

همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به سطح ۶۲٬۰۰۰ دلار، دن مورهد، مدیر عامل پنترا کپیتال که اولین شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر متمرکز بر ارزهای دیجیتال در ایالات متحده است، آمارهای تحلیلی ۶ فاز گاوی اخیر بازار بیت کوین را ارائه داده است.

خبر - ۲۴ ساعت پیش